Skocz do zawartości

Zestaw audio do ~2000zł do komputera


Recommended Posts

Witajcie,

chce zakupić sobie zestaw audio do komputera. Z racji na to, że jednak większość filmów, które oglądam nie jest przystosowana do 5.1, a i tak głównie słucham muzyki sądzę, że najsensowniejsze jest 2.0 lub 2.1 ewentualnie 3.1. Zastanawiam się czy lepiej jest kupić jakiś gotowy zestaw czy wzmacniacz + kolumny. Co do budżetu to raczej bym się kierował zasadą warto dopłacić o ile będzie to odczuwalne, więc cena/jakość, ale też nie bądźmy przesadnymi audiofilami. Jeżeli budżet z opisu jest trochę za mały to mogę go zwiększyć, ale to obowiązuje również w drugą stronę jeżeli granicą zysku jakości będzie 1500 to nie muszę na siłę go użyć.

Jeżeli by w pełni cieszyć się jakością zakupionego zestawu należy mieć solidną kartę dźwiękową to jestem wstanie przeznaczyć na to do 500zł.

Liczę na waszą pomoc. Znajomy polecił mi albo zestaw Edifier s360 albo wzmacniacz Pioneer vsx 922 + do tego kolumny. Jedyną obawę jaką mam do używanego wzmacniacza i kolumn jest obawa, że nie mam gwarancji i w przypadku awarii poniosę koszty naprawy. Więc tu pytanie z ciekawości jak często taki sprzęt się psuje.

Link to post
Share on other sites

Odległość od monitorów to jakiś metr, pod nimi mogę ustawić ewentualny głośnik centralny. Natomiast pod biurkiem spokojnie mogę zmieścić subwoofer. Odległość od krańców biurka gdzie bym postawił głośniki( o ile stały by na biurku) to też jakiś metr. Za mną jakieś 2m jest ściana, natomiast przede mną 4m do ściany, powierzchnia pokoju z 18m.

Link to post
Share on other sites

Będzie za mało basu jak znam życie. Szukalbym używanych paradigmow studio i jakiegoś ampli z sensowną korekcja pomieszczenia. Obawiam się tylko że budżet będzie bliżej 3k niż 2k. Za to odpada problem karty dźwiękowej. Opcja numer 2 to jakieś mniejsze monitory, tani chińczyk z daciem jako wzmak (ostatnio testowałem fxaudio d502bt z kolumienkami od dużego pianocrafta i grało to świetnie) i jakiś używany przyzwoity sub np od RELa.

Link to post
Share on other sites

Paradigm Studio, wzmak i sub Rela za 2k? Chyba, że wersje sprzed dekady albo kompletowanie gratów przez rok. Akurat za 2k brałbym Edifier S2000Mkiii i temat z głowy. Jeśli ktoś chce mniej muzyki, a więcej dudnienia, to Edifier s360. Używane sprzęty mają sens, ale albo się długo czeka, albo kupuje to, co akurat jest. A i tak idę o zakład, że zakup będzie w ciemno, więc whatever.

Link to post
Share on other sites

Rozszerzać można w nieskończoność. Pytanie czy porównanie głośników czegoś za 2k i za 3k spowoduje opad szczęki ze względu na różnice w czymś droższym. Przyznam, że jakoś dawałem radę na głośnikach z laptopa i słuchawkach Sony WH1000 XM2, więc nie uznawajcie mnie za przesadnego audiofila. Z gotowców rozważam wspomniany Edifier S2000Mkiii i tym co podrzucił voxcordi ale nie wiem jak to porównać - a znalezienie sklepu który ma jedne i drugie raczej może być ciężkie. 

Przyznam, że zaciekawiła mnie opcja podłączenia się do głośników bez użycia kabli, czy w przypadku amplitunera\wzmacniacza\daca będzie taka możliwość?

Jak rozumiem przewaga kupna amplitunera\wzmacniacza\daca a do tego głośników przewaga jest możliwość wymiany elementów i rozszerzenie. Jeszcze jakieś przewagi to ma nad gotowcem?

Link to post
Share on other sites

To jaki poziom cenowy byś uznał za sensowny jeżeli chodzi o komputerowe i poważny zestaw? Będę wdzięczny za jakieś przykłady. Z tą komunikacją bezprzewodową chodziło mi bardziej o to, że będę mógł np muzykę z telefonu odpalić i słuchać czegoś bez potrzeby uruchamiania komputera.

Link to post
Share on other sites
Imo 2000 to za dużo na komputerowke a za mało na poważny zestaw. Co Ci da podłączenie komputera do bez kabli skoro głośniki między sobą i tak będą połączone kablem?
Rozumiem podejście, gdzie z używek chcesz sklecić fajny zestaw, ale to pomysł nietrafiony dla kogoś kto nie ma o tym pojęcia. Taka osoba nie będzie miała pewności, czy kupiła dobrze, czy w dobrej cenie, czy w ogóle sprzęt jest sprawny, a jeśli będzie defekt to może nawet tego nie zauważyć. Według mnie nowy sprzęt ma tutaj więcej sensu po prostu.

 

Wspomniane Edifiery S2000MKIII to fajne głośniki, mogą wydawać się drogie, ale są funkcjonalne i nie jest im potrzebny DAC, bo wbudowany podobno radzi sobie dobrze.

 

Przez fakt, że mają BT można się z nimi połączyć bezprzewodowo i z telefonu czy innego źródła puszczać muzykę.

 

Ewentualnie taniej do rozważenia Solo29 albo kupić obydwa zestawy, przetestować i jeden zwrócić.

 

Link to post
Share on other sites

No właśnie chodzi o to, że wydanie tej kwoty na S2000 nie da skoku jakości adekwatnego do wydanych pieniedzy w stosunku do Solo 29 za mniej niż 1000pln. 2000 to niewygodny budżet.

 

Te A26 w audiofilskch kategoriach mogą być ciekawe, ale do filmów? Bez jaj 4,5" woofer?

Link to post
Share on other sites

A jak wygląda sytuacja z amplitunerem posiadającym łączność bez przewodową? Przyznam, że mnie takie udogodnienia bardzo ustatysfakcjonują i sądzę, że byłbym w stanie zwiększyć budżet. Idealnie było by gdyby udało się kupić taki, który posiada Wi-Fi i wtedy nie było by przesyłania sygnału z telefonu, wiec w teorii jeszcze lepsza jakość. Orjentujesz się może jak tu cenowo wypada?

Link to post
Share on other sites

Czy do tysiąca dostanę nowego lub używanego ampli z możliwością połączenia się bezprzewodowego, obsługa Spotify i sterowaniem z telefonu? Jak bym sam chciał szukać to na co patrzeć? Czy z racji na to, że nie potrzebuje dużej ilości głośników tylko 2.0 lub 2.1 (skoro odradzasz 3.1) to jest sens kupować ampli? Nie lepiej szukać gotowca? Mogę zwiększyć budżet do okolic 3k. Ten audio pro a26 ma możliwość podłączenia suba oraz niskotonowy jest o dużym skoku. Czy uwzględniając te dwa fakty sadzisz, że może być dobrze?

Link to post
Share on other sites

Używany ampli pewnie tak. Pozostałe pytania zasadniczo nie mają dobrej odpowiedzi. Dla mnie ampli okazał się rozwiązaniem po latach bycia purystycznym zwolennikiem typowego dzielonego stereo. Dalsza integracja systemu jest dla mnie bez sensu jeśli ma on prezentować jakość hifi (jeśli to słowo coś jeszcze dzisiaj znaczy). Nie mniej w audio nie ma jednej drogi a ja nie jestem wyrocznią. Także szukaj własnej drogi :)

Link to post
Share on other sites

Czy jesteś w stanie polecić mi jakiś używany ampli, lub kilka? Zakup planuję po 10.


Zakładając, że mogę zwiększyć zakres i bym chciał kupić Yamaha RX-V485 MusicCast  lub Yamaha MusicCast R-N303D to pytanie ile potrzebował bym przeznaczyć pieniędzy na głośniki by wykorzystać ten amplituner? 

Zadam może bardzo głupie pytanie ale poza funkcjami w styli więcej niż 2.1, radio czy możliwości dopasowania tonów ma to jeszcze jakieś przewagi nad Audio Pro A26\Edifier S2000MKIII?

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo mam czas przeglądać allegro w poszukiwaniu propozycji sprzętu.

 

Może faktycznie kup sobie takie Edifiery czy coś tam innego bo widzę że Cię to kręci. Jak miał bym iść w te stronę, szczególnie pod filmy to już bym wolał Solo 26 i do tego subwoofer RELa o którym pisałem wyżej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...