Skocz do zawartości

Niekompatybilność między monitorem Dell U2415 i Gigabyte M510 AORUS PRO


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mkkot,

Recommended Posts

Zrobiłem upgrade kompa i teraz mam tak:
Mobo: Gigabyte M510 AORUS PRO
Monitor: Dell U2415
CPU: AMD Ryzen 3 PRO 4350G with Radeon Graphics

 

Pomysł był taki, że DisplayPort będzie podpięty do monitora, a HDMI do telewizora. W tej chwili telewizor jest odłączony, bo system często nie potrafi zobaczyć monitora i myśli, że TV jest domyślnym ekranem...

A zaczęło się tak:
UEFI nie pojawia się na Dellu U2415 pod DisplayPort. Nigdy. Gdy startuje system operacyjny, czasem potrafi zainicjalizować monitor, czasem nie. Czasem pojawia się dopiero ekran logowania, czasem muszę się zalogować na ślepo i jest obraz, a czasem muszę wyciągnąć i włożyć jeszcze raz kabel. Czasem pomaga wybranie jeszcze raz wejścia w OSD monitora.

 

Na szczęście mam jeszcze inny monitor, Dell P2314Hc. Podłączyłem więc do niego kabel i nie ma żadnego problemu. Śmieszne jest to, że mogę wejść z niego do UEFI Setup, a następnie przełączyć kabel do U2415 i wtedy normalnie mam obraz na tym felernym monitorze.


Czyli mój Dell U2415 nie działa, co nie? Poprosiłem Della o wymianę i dostałem bardzo podobny model (chyba U2415A czy B...). To samo.

Czyli coś jest nie tak z całym modelem U2415, nie? Wziąłem monitor do kumpla, wszystko działa z jego komputerem.

Sprawdziłem działanie na 3 różnych kablach, mam też kabel z niepodłączonym 20 pinem (Delock).

Poprzednio miałem ten monitor podłączony do starego komputera przez DVI-D > HDMI i wszystko działało dobrze.

 

Macie jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...