Skocz do zawartości

Powerbank do thinkpada, telefonu i tableta - o co chodzi z tym power delivery?


Recommended Posts

Cześć, powiem Wam,że w ogóle nie rozumiem o co chodzi z tym power delivery i jego odmianami.

 

Do tej pory moje urządzenia ładowałem z gniazdka sieciowego w domu w następujący sposób

Huawei P30 pro oryginalną ładowarką Super Charge (chyba technologia huawei) 40W 

tableta Samsung tab s5e ładowałem oryginalną ładowarką z zestawu i max co tam szło to Quick Charge 3.0 ale nie wiem ile to ma Watów.

Laptopa Thinpada l390 z usb type c ładowałem zasilaczem też oryginalnym z zestawu który ma 65Watów (z tego co pamietam to jakaś szybka odmiana bo standardowa miała coś 40 czy 45 Watów)

 

Gdyby o same Waty chodziło to jeszcze bym się w tym połapał ale chodzi o inne parametry prądu i technologię.

 

Kupiłem powerbank Xiaomi powerbank 3 Pro 20000


 

taki.

 

Czego oczekuję? łądowanie ww. urządzeń z ww. powerbanka w sensowny sposób.

Priorytetem jest laptop czyli te 45W 

(jedna osoba od nas z forum tak robi na tym modelu powerbanka także sie da)

 

Ale jakie kable type c- type c potrzebuje ,żeby ładować te moje 3 urządzenia w jak nabardziej sprawny sposób i jakie technologie tam zadziałają?

Mam do wyboru 2 kable (ew. moge je oddać i kupić coś innego z innej firmy)

 

Baseus Cafule CATKLF-SV1 PD3.1

Baseus Cafule CATKLF-H91 PD 2.0

 

 

Im taniej zapłacę tym dla mnie lepiej ale musi być logiczny sens.

 

Wg. mnie  ten kabel CATKLF-H91 + powerbank naładują

1. Tablet pełnym prawdziwym QC 3.0

2. Laptopa po prostu 45Watami z racji Power Delivery

3. Huaweia nie mam pojęcia... nie wiem jak ich technologia działa i równie dobrze może pójśc zwykłe 2.4A bez żadnego QC

 

 

Wie ktoś jak to działa i jak to ugryźć? chciałbym mieć jedne kabel do wszystkiego

Wiem też,że poza powerbankiem od huawei nic nie da mi do p30 pro takiego prądu jak fabryczna sieciowa ładowarka no ale cóz

 

 

PS. Z tego co mi się wydaje to ta ładwoarka do telefonu co mam to Huawei Super Charge CP84 40W 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...