Skocz do zawartości

Brak Obrazu po upgrade


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez sevek2805,

Recommended Posts

Witam.
Wyminiłem procesor wraz z płytą główną, po podłączeniu wszystkiego komputer uruchamia się lecz nie wyświetla obrazu. Wentylatory na karcie graficznej się kręcą. Po podłączeniu innej karty graficznej wentylatory po 1s wykonują malutkie szarpnięcie. Zauważyłem, że teraz komputer nie uruchamia się za pierwszym wciśnięciem przycisku power tylko przy którymś z kolei. Bios nie wydaję żadnych dźwięków.  Dziękuję za pomoc.
Zasilacz XFX 550w bronze
Nowy procesor i5 10400f
Płyta MSI H410M PRO
Karta graficzna rx 580 8gb
Ram 8gb 2600mhz

 

Link to post
Share on other sites

Zadam może głupie pytanie, ale kabel od monitora podłączyłeś do gniazda na śledziu karty graficznej czy do gniazda na płycie głównej?

Sprawdź też czy masz odpowiednią wersję BIOSu, może potrzebny jest update https://pl.msi.com/Motherboard/support/H410M-A-PRO#support-cpu

RAM jest stary jak rozumiem? Sprawdzałeś czy jest kompatybilny z nową płytą.

Link to post
Share on other sites

A zainstalowałeś system od nowa?

Nie wiem jak to zrobić nie widząc obrazu na monitorze.

Zadam może głupie pytanie, ale kabel od monitora podłączyłeś do gniazda na śledziu karty graficznej czy do gniazda na płycie głównej?

Sprawdź też czy masz odpowiednią wersję BIOSu, może potrzebny jest update https://pl.msi.com/Motherboard/support/H410M-A-PRO#support-cpu

RAM jest stary jak rozumiem? Sprawdzałeś czy jest kompatybilny z nową płytą.

Ram jest stary DDR4 więc powinien być kompatybilny monitor podłączałem do karty graficznej, dlatego że procesor jest w wersji "f" więc bez zintegrowanej karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie ten link co dałam wyżej, tam też zakładka jakie RAMy współpracują z twoją płytą główną. Ja mam laptopa więc lepiej by Ci w tej kwestii doradzil ktoś lepiej znający ten temat.

Edytowane przez BlackCoffe
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Miałem podobna sytuację jak niedawno zmieniałem mobo, Bios sygnalizował błąd pamięci. Okazało się że ramu nie docisnąłem dobrze w slocie, wyjąłem, włożyłem ponownie i zaskoczyło.

 

Problem rozwiązany. Problemem okazały się pamięci ram nie kompatybilne z płytą główną. 

Dziękuje za odpowiedzi. Temat do zamknięcia

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...