Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć wszystkim :)

 

Jestem nowy na forum dlatego z góry przepraszam za błędne otagowanie albo umieszczenie tematu.

 

Poszukuję rady w zakresie doboru komponentów do PC-ta, który docelowo ma służyć do produkcji muzyki.

 

Produkcja będzie opierać się w zasadzie o kompozycje w oparciu o VST (dość rozbudowane takie jak biblioteki spidfire audio, biblioteki symfoniczne itp.).

 

Zależy mi na możliwości przyszłego upgrade'u, stąd pomyślałem o procesorach AMD na socket AM4 (nowa generacja ma jeszcze je obsługiwać).

 

Docelowy budżet to 4.500 - 5.000 zł.

 

Z góry dzięki za pomoc! :)

Link to post
Share on other sites

https://proline.pl/koszyk/b82b4fde bierzesz Intela i zostajesz na iGPU bez konieczności wkładania GPU.

Zostaje te 500 zł Możesz rozbudować sobie dyski.

 

Jakiś interfejs audio jest?

Super, zestaw wygląda naprawdę ok

Ucięło mi cześć wiadomości.

 

Zestaw super ale właśnie przy amd ciagle przekonuje mnie uniwersalność socketa pod względem przyszłej rozbudowy. Docelowo mógłbym bowiem kupić później jeszcze mocniejszy procesor i tym samym żywotność zestawu będzie dłuższa (popraw mnie jeśli mówię głupoty

Link to post
Share on other sites

Tu z gpu rzeczywiście masz rację, spora oszczędność na start a rozumiem że w przyszłości i tak karta ogarnie każda współczesna gpu (nawet topową)?A co myślisz o tym: Zobacz ofertę: Procesor Intel Core i9-10850K 3.60GHz 20MB LGA1200 https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i9-10850k-3-60ghz-20mb-lga1200-9678979524?utm_medium=app_share&utm_source=facebook Ma wyższe taktowanie bazowe i jeśli dobrze rozumiem to ma możliwość w miarę prostego OC?Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli chodzi o interfejs- mam prostego behringera u phoria um2. Narazie mam zamiar co używać do podłączenia klawiatury sterującej/syntezatora, może mikrofon do wokalu. Powinien dźwignąć? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites
10850K dostaniesz za niecałe 2100zł, kwestia taka że wymaga droższej płyty jak i wydajniejszego chłodzenia.

Realna różnica między tymi procesorami to 200MHz przy wszystkich obciążonych rdzeniach.

 

A co myślisz o AMD - rzeczywiście odpuścić na rzecz Intela? Jednak architektura ryzenow 5000 jest nowsza (7nm) pytanie tylko, czy rzeczywiście przełoży się to na działanie.

 

Chciałbym zbudować zestaw na długi okres czasu i nie ładować 5 tys. w komputer na 3 lata maks.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

 

 

Jednak architektura ryzenow 5000 jest nowsza (7nm) pytanie tylko, czy rzeczywiście przełoży się to na działanie.

5900X to wyższa cena i brak iGPU i też trzeba na niego poczekać. 

Na LGA 1200 też wyjdą jeszcze nowe CPU Rocket Lake w przyszłym roku.  

 

Wątpię by tu 10900 był wąskim gardłem, zadbaj o przestrzeń dyskową bo wtyczki i pluginy ważą od groma, a jeden 1TB SSD to trochę mało.


Wyłącz podpis w Tapatalku. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
5900X to wyższa cena i brak iGPU i też trzeba na niego poczekać.

Na LGA 1200 też wyjdą jeszcze nowe CPU Rocket Lake w przyszłym roku.

 

Wątpię by tu 10900 był wąskim gardłem, zadbaj o przestrzeń dyskową bo wtyczki i pluginy ważą od groma, a jeden 1TB SSD to trochę mało.

 

Wyłącz podpis w Tapatalku.

 

Rzeczywiście, GPU najbardziej do mnie przemawia. Dysk rzeczywiście może być mały bo miałem już z tym problem na obecnym, dość leciwym zestawie.

 

Ostatnie pytanie w odniesieniu do płyty głównej: czy propozycja kajtek. Jest wystarczająca czy może lepiej zainwestować w coś lepszego?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc!Myślę, że zostanę przy intelu, zgodnie z waszymi radami

Podbijam temat w kontekście premiery nowych AMD 9 5000.Czy w tek perspektywie jestem w stanie złożyć jakiś sensowny zestaw do 5000 zł? Czy może jednak inwestować w Intela i9-10900/10900k?

3ndurek, wracając do wczorajszej rozkminy na temat AMD przy pracy na DAW (Cubase) i VST - masz jakaś propozycje co do zestawu, maks do 5000 zł?P.S. Sorry za zdublowanie wczoraj tematu

Link to post
Share on other sites

Większość softu jest nadal wybredna.

 

Przykład pierwszy z brzegu, może z innej beczki, ale aktualny, ludzie zachłysnęli się Ryzenami i ilością rdzeni.

 

Facet przesiadł się z i5 na LGA 1150 na 2700X z większą ilością RAM i szybkimi dyskami na NVMe. Jakie wielkie było jego zdziwienie gdy w Aferze animacja renderowała się wcale nie szybciej jak na gołej 4 rdzeniowej i5.

 

I co? trzeba było zmieniać platformę na i7 8700, render 3 razy szybszy niż na AMD, w Premier Pro to już w ogóle inna bajka.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W studio używają platform HEDT Intela. Miej jednak na uwadze, że to sporo większy wydatek...

Natomiast do domowego studia wystarczającą i bardzo dobrze zbalansowaną propozycją jest lista @3ndurek.

Zadbałbym jednak o odpowiednią przestrzeń pamięci masowej (SSD).  :)

Edytowane przez voxcordi
Link to post
Share on other sites

3ndurek, voxcordi - wielkie dzięki za podzielenie się doświadczeniem i za kolejną propozycję zestawu!

Ostatnie pytanie. Słyszałem, ze 10850 a szczególnie 10900 lubi się grzać i przez to jest głośny.

Czy może mając to na uwadze warto postawić na chłodzenie np. Krakenem X57?

Słyszałem ze znacznie lepiej likwiduje temperatury, a przez to (jak rozumiem) sam hałas (samo chłodzenie podobno tez jest ciche)

Edytowane przez felix1423
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...