Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problem z nowym monitorem Samsung C24RG50FQU

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 andrezkamotu

andrezkamotu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 17 październik 2020 - 16:49

Witam bardzo serdecznie wszystkich Forumowiczów i proszę Was o pomoc. Kupiłem parę dni temu nowy monitor Samsunga, model C24RG50FQU o trybach odświeżania obrazu wynoszących 60, 100, 120 i 144 Hz. I problem zaczął się, gdy podłączyłem go za pośrednictwem kabla HDMI (tylko taki był w zestawie) do mojego komputera z kartą graficzną ASUS Strix R7 370 4GB. Monitor wyświetla prawidłowo obraz tylko przy 60 Hz, przy próbie zwiększenia częstotliwości odświeżania (z pulpitu W10 -> prawy klawisz myszy -> ustawienia ekranu -> zaawansowane ustawienia wyświetlania -> wyświetl właściwości karty dla wyświetlacza 1 -> karta -> lista wszystkich trybów) obraz dziwnie drży i rwie już z poziomu pulpitu Windowsa i w ogóle jest nieczytelny. Czy z monitorem jest coś nie tak, czy raczej "gryzie się" z moją kartą grafiki? Wiem, że karta jest już leciwa pod względem osiągów, podobnie, jak mój komputer oparty na i5 3350P, MoBo Gigabyte GA-B75M-D3V i 2x4 GB RAM DDR3, więc monitor przy tym wychodzi zdecydowanie "na wyrost", ale planuję za kilka miesięcy zakup zdecydowanie mocniejszego kompa, a monitor złowiłem w promocyjnej cenie w jednym ze znanych sklepów. Nie wiem, gdzie leży problem i czy nie odesłać monitora z powrotem do sklepu. Pomóżcie proszę i z góry bardzo dziękuję...

Użytkownik andrezkamotu edytował ten post 17 październik 2020 - 16:52

• 0

#2 Eternal1

Eternal1
  • Amator

• 59 postów

Napisano 17 październik 2020 - 17:22

Witam bardzo serdecznie wszystkich Forumowiczów i proszę Was o pomoc. Kupiłem parę dni temu nowy monitor Samsunga, model C24RG50FQU o trybach odświeżania obrazu wynoszących 60, 100, 120 i 144 Hz. I problem zaczął się, gdy podłączyłem go za pośrednictwem kabla HDMI (tylko taki był w zestawie) do mojego komputera z kartą graficzną ASUS Strix R7 370 4GB. Monitor wyświetla prawidłowo obraz tylko przy 60 Hz, przy próbie zwiększenia częstotliwości odświeżania (z pulpitu W10 -> prawy klawisz myszy -> ustawienia ekranu -> zaawansowane ustawienia wyświetlania -> wyświetl właściwości karty dla wyświetlacza 1 -> karta -> lista wszystkich trybów) obraz dziwnie drży i rwie już z poziomu pulpitu Windowsa i w ogóle jest nieczytelny. Czy z monitorem jest coś nie tak, czy raczej "gryzie się" z moją kartą grafiki? Wiem, że karta jest już leciwa pod względem osiągów, podobnie, jak mój komputer oparty na i5 3350P, MoBo Gigabyte GA-B75M-D3V i 2x4 GB RAM DDR3, więc monitor przy tym wychodzi zdecydowanie "na wyrost", ale planuję za kilka miesięcy zakup zdecydowanie mocniejszego kompa, a monitor złowiłem w promocyjnej cenie w jednym ze znanych sklepów. Nie wiem, gdzie leży problem i czy nie odesłać monitora z powrotem do sklepu. Pomóżcie proszę i z góry bardzo dziękuję...

Użyj DisplayPort (DP). To nowszy i wydajniejszy interface jeśli chcesz używać czegoś więcej niż 60Hz. Po za tym, monitor wspiera synchronizację FreeSync a do tego też potrzeba połączenia poprzez DisplayPort.

Z tego co widzę, Twoja karta posiada łącze DisplayPort. Kabel jest taniutki. Powodzenia ;)

• 0

BQ DarkPowerPRO 750W   /   AsRock B450 Fatal1ty K4   /   Ryzen5 3600 + BQ DarkRock3   /   G.Skill FlareX 3600MHz/CL16 [16GB]   /   XFX Radeon RX 5600XT THICC III [6GB]   /   Asus Xonar Essence STX + AKG K702 + Microlab Solo7C   /   Corsair MP510 Nvme [960GB]   /   Corsair K55 Kayboard   /   SilentiumPC ArmisAR7   /   AOC Q3279VWF (31,5", VA 10bit, 1440p/75Hz/FreeSync)

#3 chrisplbw

chrisplbw
  • Nałogowiec

• 1871 postów

Napisano 17 październik 2020 - 18:04

a do tego też potrzeba połączenia poprzez DisplayPort.

Lekko Cię poniosło ;)

Many FreeSync certified displays have supported variable refresh rate technologies over HDMI since long before HDMI 2.1 was released and HDMI VRR was adopted.  Buying a FreeSync certified display that supports FreeSync over HDMI, provides the immediate benefit of variable refresh rate, even if the display does not support HDMI 2.1

@andrezkamotu: zainstalowałeś sterowniki?

https://org.download....exe&OriginYN=N

Jak monitor jest wykrywany w Adrenalin-Ogólne-Ekran ?

Użytkownik chrisplbw edytował ten post 17 październik 2020 - 18:10

• 0

AMD FX8350 4.0GHz@4.7GHz, Gigabyte GA990FXA-UD5, Gigabyte Aorus RX580 8GB, Kingston HyperX Beast 1888 2x4 GB, Fortis 3 (Enermax TB Silence UCTB12P x2)+Kryonaut, Corsair RM550x 550W 80+Gold, Armis AR7X TG RGB,  WD Blue 1TB, Lepa by Enermax BQL.Quiet PWM Bluex2. Motospeed V30, P30 Lite NE

#4 andrezkamotu

andrezkamotu
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 17 październik 2020 - 18:27

Lekko Cię poniosło ;)

Many FreeSync certified displays have supported variable refresh rate technologies over HDMI since long before HDMI 2.1 was released and HDMI VRR was adopted.  Buying a FreeSync certified display that supports FreeSync over HDMI, provides the immediate benefit of variable refresh rate, even if the display does not support HDMI 2.1

@andrezkamotu: zainstalowałeś sterowniki?

https://org.download....exe&OriginYN=N

Jak monitor jest wykrywany w Adrenalin-Ogólne-Ekran ?

Nie instalowałem sterowników, w zestawie jest co prawda płytka CD, ale nie mam w kompie sprawnego czytnika. Spróbuję z Twojego linku :-) 

• 0

#5 chrisplbw

chrisplbw
  • Nałogowiec

• 1871 postów

Napisano 17 październik 2020 - 18:36

Sprawdź jeszcze ustawienia samego monitora - ten przycisk z tyłu, czy monitor ma FreeSync w ogóle włączony.

Użytkownik chrisplbw edytował ten post 17 październik 2020 - 18:38

• 0

AMD FX8350 4.0GHz@4.7GHz, Gigabyte GA990FXA-UD5, Gigabyte Aorus RX580 8GB, Kingston HyperX Beast 1888 2x4 GB, Fortis 3 (Enermax TB Silence UCTB12P x2)+Kryonaut, Corsair RM550x 550W 80+Gold, Armis AR7X TG RGB,  WD Blue 1TB, Lepa by Enermax BQL.Quiet PWM Bluex2. Motospeed V30, P30 Lite NE

#6 andrezkamotu

andrezkamotu
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 17 październik 2020 - 18:57

Sprawdź jeszcze ustawienia samego monitora - ten przycisk z tyłu, czy monitor ma FreeSync w ogóle włączony.

Niestety, brak poprawy. FreeSync jest wyłączony, moja karta graficzna (R7 370) i tak nie obsługuje tej funkcji.

Nie instalowałem sterowników, w zestawie jest co prawda płytka CD, ale nie mam w kompie sprawnego czytnika. Spróbuję z Twojego linku :-) 

Zainstalowałem stery zapodane przez Ciebie (w wersji pod HDMI), niestety brak poprawy. Adrenalin od początku wykrywał monitor pod jego nazwą.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych