Skocz do zawartości

Drukarka laserowa mono z automatycznym dupleksem za 1000-1500zl do małego biura


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Teshi,

Recommended Posts

Witam

Szukam drukarki do małego biura.

Chciałbym żeby drukarka miała wifi, była laserowa i drukowała w mono. Zależy mi również na automatycznym dupleksie, skanerze oraz niedrogich tonerach. Kwota jaką chce przeznaczyć na drukarkę to 1000-1500zl.

Z tego co sam szukałem to udało mi się znalesc na własną rękę to: Brother DCP-L2532DW

Co o niej sądzicie? Jeśli jest słaba to proszę o podesłanie propozycji :)

 

Pozdrawiam!

Refresh ;)

Link to post
Share on other sites

jeśli jesteś w stanie dołożyć jeszcze kapkę ponad budżet polecam używaną Konika Minolta 4050 polecam kontakt z lokalnym serwisem ksero.

 

Oryginalny bęben na 60k wydruków to koszt ok 240 pln

toner zamienny na 20k wydruków masz za ok 250 pln 

 

do tego brothera :

toner jest na 3 k a w zamienniku to jakieś 90 pln 

Beben na 12 k wydruków 160 PLN

 

Dodatkowo w konice masz podajnik automatyczny skanera A4, panel dotykowy, po podłączeniu kablem rj45 do rutera z wifi masz możliwość druku wifi z laptopa, (tableta lub telefonu - konika minolta mobile print w sklepie google play) , dodatkowo skanowanie dokumentów do SMB, FTP i email. 

 

Kopiareczka jest nie wiele wieksza na szerokość i głębokość jest niestety trochę wyższa ze względu na zastosowanie wydajniejsze materiały i podajnik dokumentów skanera

Link to post
Share on other sites

Ok, a gdybym chcial jakas nowa drukarke Brothera to ktory model polecasz?

wymagania:
- laserowa mono
- automatyczy duplex
- wifi
- fajnie by bylo gdyby mial podajnik na kartki ktore autoamtycznie skanuje (to co ma w/w Konika)

Wydaje mi sie ze az tak duzo nie bede drukować aby wydac na tonery roznice w cenie miedzy tym Brotehrem ktory podeslalem a Konika. Dla mnie cena za toner w przypadku Brothera jest ok.

Czy polecasz jeszcze jakeis inne modele ktore powinienem wziac pod uwage? Zwlaszcza z tym automatycznym skanowaniem dokumentow (to co ma Konika)?

Link to post
Share on other sites

niestety np dcp-l2552dn ma skanowanie z podajnika ale jednostronne, druk dwustronny jest ale skaner/kopiowanie tylko 1-stronnie niestety.

model  z dual skanem ( skanuję kartkę z dwóch stron naraz dość drogo, Bębny i tonery też dość drogie. i tu właśnie już alternatywą jest KM 4050 używana)

 

i ogólnie w Laserach musisz się liczyć ze Wifi nie jest standardem, standardem jest usb lub usb+rj45 (kabel sieciowy od drukarki do routera/switcha i druk z urządzeń w sieci wifi)

Link to post
Share on other sites

Dobra, w takim razie rezygnujac z wymogu automatycznego podajnika do skanera dobra opcja bedzie wybor Brother DCP-L2532DW?

A czy jest jakas opcja niedrogiej drukarki ktora ma automatyczny podajnik do skanowania ale np tylko z jednej strony i miesci sie w cenie?

Co sadzisz o: Brother MFC-L2712DW
- ma wifi
- laserowa
- ma duplex 
- z tego co mi sie wydaje to ma podajnik do skanera ktory skanuje kartki z jednej strony

- toner na allegro po 20-40zl/3000 stron

- no i cena kolo 800zł 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

wygląda ok, jak po 12k wydruków jakość będzie ok to na necie poszukaj sobie informacji jakiej kombinacji klawiszy użyć żeby skasować bęben. Po wymianie bębna jeśli komunikat się nie skasuje też musisz wykonać kasowanie ( czasem daja z bębnem taką procedurę na karteczce ) do 800 pln chyba ciężko coś innego znaleźć 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...