Skocz do zawartości

Artefakty na monitorze po dłuższym nie używaniu


Recommended Posts

Witam,

 

Od pewnego czasu występuje pewien problem z moim 27-calowym monitorem Samsung CHG70 Curved. Mam go od ok. roku, niestety nie posiadam dowodu zakupu (dostałem sprzęt do recenzji i mogłem zatrzymać). Jeśli zostawię monitor nieużywany na dłuższy czas (2 dni) i po tym czasie go włączę, na 90% powierzchni monitora pojawiają się artefakty (oprócz górnej części). Po jakimś czasie znikają i monitor działa normalnie do momentu, aż znowu go nie zostawię na dłuższy czas. Ostatnio zauważyłem, że artefakty utrzymują się coraz dłużej, co mnie martwi, bo obawiam się, że za ktorymś razem nie znikną. Nie jest to kwestia kabla ani złącz - testowałem kilka kabli, w tym jeden świeżo kupiony, a zlącza zmieniałem z hdmi na displayport i na obu jest to samo. Nic się również nie zmienia przy zmienianiu rozdzielczości i odświeżania, problem występuje zarówno na 144 hz, jak i na 120 hz. Tak samo na 1080p i 1440p. Nie wiem, czy to istotna informacja, ale prawie nigdy nie "wylączam" monitora. Zawsze tylko pc, a monitor się wygasza i sobie miga niebieską diodą. Szkoda by było wywalać sprzęt za 2500 zł do śmieci. Myślicie, że da radę jeszcze go odratować?

 

Tu macie zdjęcie tych artefaktów:

https://i.ibb.co/2vZ9V6T/IMG-20201016-172407.jpg

Link to post
Share on other sites

to jak nie masz rachunku na monitor to w takim wypadku i tak bym zwrócił się do serwisu producenta i zorientował ile to może kosztować, "osiedlowi" serwisanci z dobrym osprzętem i znający się na robocie potrafią skasować więcej niż serwis fabryczny a dawać to komuś (a może się uda) za parę złoty to szkoda sprzętu

Link to post
Share on other sites

Witam,

Myślicie, że da radę jeszcze go odratować?

 

Tu macie zdjęcie tych artefaktów:

https://i.ibb.co/2vZ9V6T/IMG-20201016-172407.jpg

Witaj,

Bardzo wątpię aby dało się odratować. Koszt wymiany matrycy będzie wyższy niż zakup nowego monitora , a kwestią czasu jest kiedy  te paski pozostaną z Tobą na stałe.

 

Moon 

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Takie paski, to złe połączenie matrycy z elastyczną taśmą drivera. Tego się nie naprawia. Może w małej ilości przypadków pomoże jakaś papierowa podkładka, która będzie dociskała taśmę po zamknięciu obudowy. Nie ma też co liczyć na wymianę matrycy, bo nie da rady takiej kupić.

 

Zakrzywione monitory z uszkodzonymi matrycami można kupić za grosze, bo nie ma na nich magików.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...