Skocz do zawartości

Zestaw z monitorem max 5000


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałem Was prosić o pomoc lub SUGESTIĘ co zrobić.

 

Mam nienajgorszego lapka, ale z racji, że:

 

lubię sobie pograć, ostatnio stałem się bardziej stacjonarny niż mobilny(dlatego jakiś czas temu zamieniłem blachę na laptopa), a czyszczenie "grzałki" co 6 mies. mnie denerwuje oraz 15,6 cala jest mało komfortowe.

 

Postanowiłem, że chciałbym zakupić komputer stacjonarny.

 

Zastosowanie komputera : Studia, Gry
Maksymalna kwota : max 5000 za skrzynkę z monitorem
Czy będę podkręcać sprzęt? : Niekoniecznie, jeśli będzie wystarczająco wydajny
Których części potrzebuję : wszystkiego
Rozdzielczość mojego monitora : BRAK, tutaj przy okazji chciałbym takowy nabyć drogą kupna(możliwie duży: 31,5-34 cale, FHD,WQHD,UWHD)
Części z poprzedniego komputera : brak
Specjalne wymagania : najpierw wybrać jakiś fajny monitor, potem uzupełniamy to bebechami komputera
Własna propozycja zestawu :

monitory:

 

https://www.morele.net/monitor-lg-32mn500m-32mn500m-b-aeu-6960620/

https://www.morele.net/monitor-philips-e-line-325e1c-00-5939271/

 

Kwestia podzespołów pozostaje całkowicie otwarta. No i właśnie. Idą Ryzeny 5000, RXy 6000, pozostałe RTXy 3000. Co myślicie, kupować teraz, czy wstrzymać się miesiąc-dwa, aż wszystko się pojawi?

Edytowane przez bartekmustach
Link to post
Share on other sites

Philips robi dobre monitory. Nie bierz jednak 32 i 1920x1080 bo piksele beda wielkosci grochu. Tanie VA to pewny ghosting i smuzenie  Kupuj 2560x1440. Dobra rozdziałka do takiej wielkosci matrycy. Osobiscie polecam dwa monitory Philipsa. 

 

 

 Tańszy z serii B   : 

https://www.morele.net/monitor-philips-b-line-328b6qjeb-00-4865091/

Droższy ze swietną matrycą z serii P :

https://www.morele.net/monitor-philips-p-line-328p6aubreb-00-1794607/

 

Oba 60 Hz ,a le w panelu nvidii od razu mozesz bez kombinowania wybrać też 75 Hz.

Osobiscie polecam droższy , jednak na tańszym tez sie nie zawiedziesz.

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites

RX 5600XT za ponad 1500zł sobie odpuść.

SP9 500W w tej kwocie tez słabo, 

 

60Hz monitor w tej kwocie do gier też nie bardzo. 

 

W jakie tytuł będziesz grał?

 

Dlaczego niby 60 Hz nie bardzo ? Jeśli nie gra pro 24/7 to oblatanie Wiesława czy dobra strzelanka na 60 Hz spokojnie wystarczy.  Głowa go nie rozboli a i sprzetu za miliony nie bedzie potrzebował zeby udzwignac 144 Hz i UHD :P. W propozycji ma dwa duze solidne monitory z bardzo dobrymi matrycami i sensowna rozdziałką., które zresztą ida spokojnie na 75 Hz . Do gier, do filmu i codziennego użytkowania jak znalazł. Co do zestawu. Na szybko ci złożyłem .

 

Załóżmy ,ze monit to philips 32 ten tańszy to jakieś 1250 zł. Zostaje ci 3750 a to już spora kwota na porządny piec. Wg. mnie najbardziej opłacalna na dzisiaj to platforma Intela bo AMD zaczyna robic z cenami szopke. I tak.

 

1: i5 10400F - 700zł ( świetny do gier , poziom drozszego o 200 cebul r5 3600)

2: ASRock B460M Pro4 -430 zł ( świetna płyta)

3. Patriot Viper Steel, DDR4, 32 GB, 3000MHz, CL16 -520 zł ( 32Gb na lata)

4. BitFenix Formula Gold 650W lub Corsair TX550M -350 zł ( jakość )

5.Dyski SSD NVME ADATA XPG Gammix S11 Pro 512 GB M.2 2280  -320ZŁ ( szybkosc i wystarczajaca pojemnosć)

6. Buda rzecz gustu...strzelam coś 160-250 zł:  SharkoonTG4 ( ma seryjnie 4 wentylatory :) za 220 zł lub minimalistyczna jakie lubie to Zalman M3. Zalman T7 ^^ za 160 zł ew. Modecom Oberon.

 

Łącznie 2550 zł .

 

No i zostaje na kartę jakieś 1200 zł ....dołóż stówkę i  voila   MSI Radeon RX 5600 XT :) Pytaj czy ma nowy bios ,który daje duzy przyrost mocy. 

 

Ogólnie jeśli zrezygnujesz z :

32GB Ramu na rzecz 16 GB np. G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB, 3000MHz - 250 zł

dasz tansza o stówkę płyte MSI B460M-A PRO  320 zł

zasilacz bronze EVGA 600 BR -270 zł

czy tanszy o kolejną stówkę zwykły dysk ssd np Crucial BX500 480 GB-  230 zł

to mozesz kupić już konkretną kartę ASRock Radeon RX 5700 XT Challenger D OC 8GB  -1770 zł

 

Osobiscie poczekałbym na premierę nowych kart od amd. To już niedługo i może warto się wstrzymać.

Pozdro.

Edytowane przez Dunny
Link to post
Share on other sites

Może faktycznie już lepiej poczekać te kilka dni/tygodni ;)

Myślę, że sama premiera RTXa 3070 wpłynie jakoś na ceny kart graficznych w obecnie celowanym przeze mnie segmencie. 

 

Jak masz starego kompa jak ja to poczekaj tak jak ja czekam :P . Wyjdą nowe ryzeny, nowe karty amd, ceny się ustabilizują to wtedy kupic to co najbardziej opłącalne.

Link to post
Share on other sites
No i zostaje na kartę jakieś 1200 zł ....dołóż stówkę i  voila   MSI Radeon RX 5600 XT Pytaj czy ma nowy bios ,który daje duzy przyrost mocy. 

RX 5600XT za 1300zł to model Mech, jedno z gorszych chłodzeń...

 

yski SSD NVME ADATA XPG Gammix S11 Pro 512 GB M.2 2280  -320ZŁ ( szybkosc i wystarczajaca pojemnosć)

A doklejony na stałe radiator robi za termos...

 

ub minimalistyczna jakie lubie to Zalman M3. Zalman T7 za 160 zł ew. Modecom Oberon.

A co lubi zainteresowany, liczysz się z jego zdaniem? Oberon podchodzi pod piekarnik, te Zalmany podobnie.

 

zasilacz bronze EVGA 600 BR -270 zł

Kompletnie nie wart tych pieniędzy, taniej mamy stabilniejsze jednostki. 

 

czy tanszy o kolejną stówkę zwykły dysk ssd np Crucial BX500 480 GB-  230 zł

A za 270zł ma Kingstona A2000 500GB na NVMe, BX500 traci tu praktycznie jakikolwiek sens.

 

to mozesz kupić już konkretną kartę ASRock Radeon RX 5700 XT Challenger D OC 8GB  -1770 zł

A chłodzenie to też tam jest konkretne?

 

RX 5700XT w obudowie typu Oberon czy tych Zalmanach z kiepskim przepływem powietrza?

 

ASRock B460M Pro4 -430 zł ( świetna płyta)

Po co mu microATX w cenie tego samego ATX?

 

Daruj sobie dalsze porady bo ewidentnie nie masz pojęcia co komu polecasz.

Link to post
Share on other sites

 

 

W jakie tytuł będziesz grał?

Na pewno na tym zestawie chciałbym ograć CP2077, jeszcze raz przejść Metro Exodus(niekoniecznie z RT), może w przyszłości Stalker 2, od czasu do czasu wrócić do Wieśka. A tak ogólnie to głównie gry MP: Hell Let Loose, BF V, War Thunder, CoD Warzone

 

 

RX 5600XT za 1300zł to model Mech, jedno z gorszych chłodzeń...

Mech'a na pewno nie wezmę, bo to suszarka. Niby można się bawić w UV, ale wolałbym coś pokroju Pulse od Sapphire - wsadzam i go nie tykam(ew. potem kręcę w górę). To nie jest tak, że jestem absolutnym miłośnikiem ciszy. Może coś tam delikatnie szumieć, ale nie startować jak Jumbo Jet na Okęciu. 

 

Przemeblowałem trochę zestaw, zmieniłem sklep i jest już troszkę inaczej:

Na promce w x-komie jest Pulse, ale 5700XT z kodem komponenty-18:

 

https://www.x-kom.pl/lista/s7x9fyhdf

 

Z powyższym kodem promocyjnym wychodzi 5 176zł za wszystko

Link to post
Share on other sites

 

 

A tak ogólnie to głównie gry MP: Hell Let Loose, BF V, War Thunder, CoD Warzone

Pod takie tytuły zdecydowanie szkło 144-165Hz nawet kosztem zejścia do 27".

 

PSU weź lepszy bo brać Vero pod tkai zestaw słabo.

 

Za 349zł z tym kodem masz bardzo dobrego XPG Core Reactor 650W z 10 letnią gwarą.

Obudowa - tu też dorzuć chociaż do SG1V/RG6V.


@ EDIT: Już po promocji...

Link to post
Share on other sites

 

 

@ EDIT: Już po promocji...

Genialnie :/

 

 

Pod takie tytuły zdecydowanie szkło 144-165Hz nawet kosztem zejścia do 27".  

A co powiecie o takich monitorkach?:

https://www.x-kom.pl/p/469250-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-32gk650f-b.html

https://www.x-kom.pl/p/478189-monitor-led-32-i-wiekszy-aoc-cq32g1-curved.html 

Link to post
Share on other sites

RX 5600XT za 1300zł to model Mech, jedno z gorszych chłodzeń...

 

A doklejony na stałe radiator robi za termos...

 

A co lubi zainteresowany, liczysz się z jego zdaniem? Oberon podchodzi pod piekarnik, te Zalmany podobnie.

 

Kompletnie nie wart tych pieniędzy, taniej mamy stabilniejsze jednostki. 

 

A za 270zł ma Kingstona A2000 500GB na NVMe, BX500 traci tu praktycznie jakikolwiek sens.

 

A chłodzenie to też tam jest konkretne?

 

RX 5700XT w obudowie typu Oberon czy tych Zalmanach z kiepskim przepływem powietrza?

 

Po co mu microATX w cenie tego samego ATX?

 

Daruj sobie dalsze porady bo ewidentnie nie masz pojęcia co komu polecasz.

 

 

 

WIDZĘ KOLEJNY ,,PROMASTER / MODERATOR'' OD SPRZĘTU. KWOTA JEST PODANA I TRZEBA NACIĄGAĆ. NIC LEPSZEGO NIE WYMYŚLI GENIUSZU.

 

Piszesz o złym chłodzeniu na tym rx5600..ok , to co ? ma dołożyć 400 zł do takiej samej karty z lepszym chłodzeniem , które wydajnościowo da mu po podkręceniu 10 % ? Za to kupi wydajniejszego o  30 %  RX 5700XT...nawet z tym kiepskim chłodzeniem ,ale wciąż wydajniejszego o 30 % !!!!  Obudowe to jak widzę  musi kupić SilentiumPC  bo cała reszta w tej cenie to ,,piekarniki'' LOL   .Zalman T7 jest akurat meshowy :) A Sharkoon T4 ma 4 wentyle i chocbys sie zesrał to do chłodzenia budy z tymi podzespołami wystarczą z palcem w d. Proponujesz KS A2000 jak za 50 zł wiecej mamy ADATE S11 , wydajniejsze z radiatorem , który też ci nie pasuje ..pewnie montują go tam ,żeby spalił dysk  po 24 miesiacach :))) Jeśli 600 EVGA w tej cenie  jest dla ciebie słabym zasilaczem to powodzenia :) a juz hitem jest twój czep płyty głównej..,,.Po co mu microATX w cenie tego samego ATX '' LOL

 

,,Pod takie tytuły zdecydowanie szkło 144-165Hz nawet kosztem zejścia do 27" ....No nieźle..tylko co mu uciągnie te gry w 144Hz w 2K ? Bo chyba nie polecasz mu fhd do 27 ;)

 

 

Do autora postu. Jednak zestaw nie 5000 tylko 5600 ci wyszedł ;)  Patrząc na ten twój ostatni pomysł to miałem ci proponowac tą płytę jednak uznałem ,ze pro4 jest lepsza i stabilniejsza.Ten zasilacz daruj sobie.Buda jak pisałem coś 150-250. Jak ci ta spc leży bierz .Karta hmmm  dokładajac 100 zł  RTX 2070 super byłby lepszym pomysłem. NIE KUPUJ VA !!!! Jak ci pasuje smużenie  i tearing podczas przeglądania www to bierz :) Jesli miałbym do wyboru słabszą hercowo 32 ale z lepszą matryca IPS, ładnymi kolorami  a 27 cali z byle jaką matrycą VA o lepszym Hz wziąłbym większy monitor...sama imersja w grze , codzienne uzytkowanie ( www. coś podłubać w programach , YT ) sprawia więcej frajdy.

Edytowane przez Dunny
Link to post
Share on other sites

Przemyślałem sprawę. 

 

Poczekam kilka dni/tygodni. Zabrnęliśmy głęboko w granie w rozdzielczości 1440p( i chyba się będę na to nastawiał), dlatego lepiej poczekać chociaż na premiery RTX 3070 i RX6000. Jeśli te karty wniosą nową jakość i wydajność, zbliżającą się do obecnych RTX 2080/Super/Ti, zastępując tym samym modele w dotychczasowym segmencie cenowym 1750-2500 zł, to może zaraz zrobić się całkiem ciekawie. Może uda się wyrwać kartę, która całkiem solidnie będzie ogarniała te 1440p, przynajmniej bezproblemowo 60+ fps.

Link to post
Share on other sites
Piszesz o złym chłodzeniu na tym rx5600..ok , to co ? ma dołożyć 400 zł do takiej samej karty z lepszym chłodzeniem , które wydajnościowo da mu po podkręceniu 10 % ?

Za 40zł więcej ma GB Gaming OC z lepszym chłodzeniem, za 100zł więcej Sapphire Pulse z najlepszym chłodzeniem (cichym i wydajnym) na RX 5600XT więc ewidentnie nie wiesz o czym piszesz.

 

Obudowe to jak widzę  musi kupić SilentiumPC  bo cała reszta w tej cenie to ,,piekarniki'' LOL   .Zalman T7 jest akurat meshowy A Sharkoon T4 ma 4 wentyle i chocbys sie zesrał to do chłodzenia budy z tymi podzespołami wystarczą z palcem w d.
Zalman T7 to crap gorszy od budżetowego SPC SG1 TG, panel z pleksi, mniej miejsca, nie mówiąc już o gorszych wentylatorach i samym wykonaniu  - 3,2kg to tam blachy są z puszek po pepsi. 
 
Sharkoon TG4 to nie żadne 220zł tylko koszt ~290zł. Co z tego że to ma aż 3 wentyle na froncie jak tam jest szkło, skąd one zaciągają chłodne powietrze, niby przez te szpary z pseudo filtrem?  - nie rób sobie żartów z zainteresowanego. SG1V za 260zł zjada tą skrzynkę pod każdym względem nie mówiąc już o RG6V TG ARGB.
 
Ale oczywiście, RX 5700XT z kiepskim chłodzeniem w Modecom Oberon, Zalman T7 czy tym TG4 to świetna recepta by komuś narobić bałaganu w wydajności, kulturze pracy i temperaturach.
 
Proponujesz KS A2000 jak za 50 zł wiecej mamy ADATE S11 , wydajniejsze z radiatorem , który też ci nie pasuje ..pewnie montują go tam ,żeby spalił dysk  po 24 miesiacach ))
czy tanszy o kolejną stówkę zwykły dysk ssd np Crucial BX500 480 GB-  230 zł
Kto pod koniec 2020 roku proponuje komuś SSD na SATA/AHCI gdy dyski na NVMe kosztują praktycznie tyle samo? - bezsens.
Proponowanie tu A2000 za 270zł to bez dwóch zdań lepsza opcja niż BX500 z dropami wydajności, transfer 50mb/s przy kopiowaniu jest tu częstym problemem o którym można poczytać na forach.
 
S11 Pro 512GB kosztuje ~330zł, taniej to ma lepsze dyski na Phison E12.
Ta blaszka to nie jest żaden radiator, zważywszy że producenci płyt dodają do nich lepsze to szkoda taki dysk brać.
 
Jeśli 600 EVGA w tej cenie  jest dla ciebie słabym zasilaczem to powodzenia
Kompletnie nie wart tych pieniędzy, taniej mamy stabilniejsze jednostki. 

Za te pieniądze co ta EVGA BR600 mamy stabilniejszego i cichszego Seasonica S12III 550W z dłuższą 5 letnią gwarancją.

Taniej również na DC-DC SP9 600W, Vero L3 600W, Cooler Master MWE V2 600W.

 

a juz hitem jest twój czep płyty głównej..,,.Po co mu microATX w cenie tego samego ATX '' LOL

B460M Pro 4 względem B460 Pro 4 w wielu sklepach to różnica 20zł.

 

,,Pod takie tytuły zdecydowanie szkło 144-165Hz nawet kosztem zejścia do 27" ....No nieźle..tylko co mu uciągnie te gry w 144Hz w 2K ? Bo chyba nie polecasz mu fhd do 27

Oczywiście że nie FHD, logiczne przecież że za tyle ma pełno modeli WQHD 144/165Hz.

 

Jeśli uważasz że RX 5700XT to karta ewidentnie zbyt słaba pod taką rozdzielczość to pomyliłeś fora. Do tej pory każdy brał RTX 2070S/RX 5700XT pod takie szkło i nie narzekał.

 

WIDZĘ KOLEJNY ,,PROMASTER / MODERATOR'' OD SPRZĘTU. KWOTA JEST PODANA I TRZEBA NACIĄGAĆ. NIC LEPSZEGO NIE WYMYŚLI GENIUSZU.

Niestety ale taki ton, zachowanie i to co tu pokazałeś nie pozostawia złudzeń co do Twojej osoby. Takie pyskówki, wulgarne słownictwo i notoryczne wprowadzanie w błąd nigdy nie było i nie będzie tolerowane na tym forum.

 

Wcześniej zwróciłem Ci tylko uwagę, wróciłeś do tematu i tylko utwierdziłeś wszystkich jak marne jest Twoje pojęcie w każdym tutaj aspekcie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Niby temat sobie na chwilę odpuściłem, ale nie do końca  :D  Wpadłem na pewien pomysł i postanowiłem jeszcze raz podejść do tematu po dzisiejszych cenach i realiach. Złożyłem zestaw, który w połowie składa się z części z.... outletu. Dzięki czemu wylądował tam procesor, płyta, obudowa oraz karta graficzna po niższych kwotach. Efekt? R5 3600X, B450 Tomahawk Max, RX 5700 XT Gaming OC od Gigabyte. Zamieniłem siłę na Pure Power 11 600W, a obudowę Signum SG1V EVO TG ARGB od Silentium PC z 4 wentylami. Monitor wleciał na razie dość tani, ale jeszcze się zastanowię nad monitorem, czy faktycznie nie zejść z tych 31,5 cali na coś delikatnie mniejszego, a zarazem tańszego.

 

https://www.morele.net/inventory/info/a95599d3/

Link to post
Share on other sites

3600X w cenie 900zł tez nie bardzo na tle 10400F, RX 5700XT ten sam model nowy stoi już po 1800zł, PSU nieopłacalny na tle XPG Core Reactor 650W z lepszym środkiem i 10 letnią gwarancją.

Za 390zł jest nowy B450-A PRO MAX.

 

 

Taki outlet nie bardzo patrząc na nowe podzespoły. 

10400F z lepszym PSU to samo nowe niecałe 100zł drożej https://proline.pl/koszyk/1dda6e21

jakby zamówić monitor gdzie indziej to praktycznie bez różnicy. 

Link to post
Share on other sites

3600X w cenie 900zł tez nie bardzo na tle 10400F

3nurek, ja bardzo szanuję Twoje zaangażowanie w ten dział i wartościowe opinie, jednak 75Hz dla gracza nie jest rewelacyjnym rozwiązaniem. Szczególnie, że wymienił "Hell Let Loose, BF V, War Thunder, CoD Warzone"   :cry: 

Link to post
Share on other sites

@@DarkSideOfTheMoon, czytaj cały temat, a nie po łebkach

 

 

 

60Hz monitor w tej kwocie do gier też nie bardzo. 

 

 

Pod takie tytuły zdecydowanie szkło 144-165Hz nawet kosztem zejścia do 27".

 

 

Oczywiście że nie FHD, logiczne przecież że za tyle ma pełno modeli WQHD 144/165Hz.

 

Nagle zszedł na znacznie tańszy monitor, który sam to wybrał. Jedyne co tu mogę sensownego doradzić to wziąć AOC 24G2U 144Hz na IPS czy inny tego typu twór, jak mu nie wadzi to może brać nawet wersje 27".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...