Skocz do zawartości

ASUS X53S - upgrade


Recommended Posts

Witam ;)

Mam poczciwego asusa X53S

Specyfikacja:

 

intel Core i5 2430M

sandy bridge

płyta k53sc asustek

pamięć 6 GB (4+2) DDR3 1333 SDRAM (1,5V)

grafika nvidia geforce GT520MX 1 GB

dysk HD 500GB Hitachi 

 

Chciałbym go jakoś zupgradeować. Komputer służy mi do pracy (księgowość), obróbka zdjęć na photoshopie (minus bo kiepski ekran, ale trudno), ale i oglądanie filmów i szeroko rozumiane multimedia, fajnie byłoby tez pograć w miarę mozliwości.

Komputer generalnie troszkę się ślimaczy i także chciałbym go przyspieszyć.

Pomyślałem o:

 

SSD 500 GB lub może 1TB (ewentualnie SSD 500 GB plus SSD 500 GB zamiast DVD)

pamięci 2 x 8GB DDR3 1333

 

No i pytanie czy jest coś sens jeszcze wymieniać? czy w ogóle będzie to opłacalne (procesor/grafika?).

Oczywiście czyszczenie plus nowa pasta termoprzewodząca.

Sam SSD już pewnie przyspieszy ładnie pracę.

 

Jeśli chodzi o budżet to nie limituję natomiast mam na względzie opłacalność i sens wymiany komponentów w odniesieniu do realnej poprawy komfortu pracy i możliwości, które będzie sprzęt dawał po upgradzie.

Czy ruszalibyście coś jeszcze?

A może macie jakieś sugestie odnośnie dysku i pamięci?

 

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. 

 

Pozdrawiam i proszę o Wasze sugestie.

Link to post
Share on other sites

Jedyne opłacalne usprawnienie to dołożenie dysku SSD i ewentualnie wymiana jednej kości 2GB na 4GB (aby było łącznie 2x4GB). Procesor masz najlepszy do tego sprzętu (i7 zbyt się grzeje przy seryjnym chłodzeniu). Ze względu na przestarzałą już konstrukcję więcej bym nie inwestował. Pojemność dysku wedle uznania. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zależnie co w tym Photoshopie robisz ale aby był sensowny efekt to zbieraj na coś nowego. Tu z 16gb ramu by się minimum przydało, sprawdź czy ten laptop w ogóle tyle obsługuje? CPU też już stare, jak dobrze pamiętam to siódmej generacji (i3 7100U z HD620) jest sprzętowa obsługa kodeków video takich jak (h265, h264, vp9,vp8) są one powszechnie wykorzystywane przez YT i platformy VOD oraz przy kodowaniu filmów wówczas cpu się z tym nie męczy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie wielkie dzięki dla Was za podpowiedzi i sugestie. Właśnie o to mi chodziło, czyli co zrobić, aby przyspieszyć troszkę sprzęt i podnieść wydajność, ale żeby to "trzymało się kupy" i "miało ręce i nogi". Rozkręcę i przeczyszczę, wymienię pastę termo i wymienię dysk na SSD plus delikatnie ramu dorzucę Na Aida64 wskazuje mi że magistrala obsłuży do 16GB, ale to chyba przesada. Tak jak kolega fatguy zasugerował, dorzucę do 8 GB, no może pokuszę się o ciut więcej, ale jak różnicy dużej nie będzie to chyba też nie ma co szaleć z dokładaniem pamięci. 

Jeszcze raz dziękuję Wam i pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...