Skocz do zawartości

Bezprzewodowe słuchawki nauszne do ~700 zł - prośba o pomoc


Recommended Posts

Okazje są teraz fajne, sporo przecen :)

Te Sony... jeśli chodzi o mikrofon i jego użytkowanie, to jest jakaś absurdalna pomyłka. One są fajne, ale tylko do jednego zastosowania: słuchania muzyki i niczego innego. 
Byłbym nawet skłonny dopłacić do nowszego modelu, ale to nadal nie będzie to, czego potrzebuję, a w tej kwocie  jednak fajnie, żeby spełniały założenia. 

 

Niestety, ale poszukiwania słuchawek nie przyniosły oczekiwanego rezultatu: nie znalazłem niczego, co by spełniło moje wymagania. 

Okazuje się, że połączenie dobrego mikrofonu, który nie zbiera z otoczenia wszystkiego, co możliwe i dobrej jakości audio w przypadku słuchawek bezprzewodowych póki co nie istnieje. 

 

Mało tego, dowiedziałem się, że słuchawki za 1k+ potrafią mieć bardzo oryginalne funkcje, którymi producenci jakoś niechętnie się chwalą:

 

-Mikrofon nie działający przy połączeniu przewodowym

-Brak możliwości użytkowania słuchawek podczas ładowania

-Po BT albo korzystasz z Headsetu (mikrofon + MONO) albo samych samych słuchawek stereo, bez mikrofonu (!).

 

Dla mnie w słuchawkach za kwotę 1k+ takie coś jest nieakceptowalne, jakkolwiek by tego nie tłumaczyć. 

 

Nie piszę tego, żeby się wyżalić, ale żeby potencjalni forumowicze, którzy stoją przed podobnym wyborem nie musieli tracić swojego czasu na bezowocne poszukiwania. 

 

Finalnie dzisiaj kupiłem... Arctis'y 9, jutro mają do mnie dojechać i będę je testował. Jeśli się nie sprawdzą, to je zwrócę. 

Wiem, że muzycznie to jest lipa, ale trudno: będą mi służyły do codziennej komunikacji i gier, a  do muzyki z czasem dokupię coś innego, jeśli będzie taka potrzeba. 
 

Jak przetestuję Arctis'y, to skrobnę tutaj kilka słów na ich temat.
Mam jednak nadzieję, że mikrofon, czas działania, wygoda i zasięg będą na dobrym poziomie.

 

Przy okazji: chciałem Wam podziękować za propozycje i wsparcie. Trochę poczytałem o różnych opcjach, nieco poszerzyłem swoją wiedzę na temat słuchawek, mam kilka fajnych typów pod muzykę i pewnie za jakiś czas będę rozważał zakup czegoś pod audio. 

Edytowane przez Tomekr_199
Link to post
Share on other sites

Mam jednak nadzieję, że mikrofon, czas działania, wygoda i zasięg będą na dobrym poziomie.

 

W tych aspektach zapewne będzie dobrze, ale Arctisy 7, które mi użyczono dźwiękowo po prostu są słabe i o ile jakieś gry, komunikacja bezprzewodowa będzie ok, to przyjemnie muzyki nie posłuchasz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Biorę to pod uwagę, ale jeśli chociaż w tym te Arctis'y się sprawdzą, to już będzie wymęczony, połowiczny sukces. Jak trzeba będzie się poratować do muzyki mam jeszcze tanie, przewodowe Superlux'y HD668B :)

 

A z czasem poszukam na pewno jakiejś opcji typowo pod audio, może na kabelku tak dla odmiany :) 

Link to post
Share on other sites
W tych aspektach zapewne będzie dobrze, ale Arctisy 7, które mi użyczono dźwiękowo po prostu są słabe i o ile jakieś gry, komunikacja bezprzewodowa będzie ok, to przyjemnie muzyki nie posłuchasz.
Potestujesz moje audeze mobius to mu napiszesz co sądzisz :)
Link to post
Share on other sites

Dotarły do mnie Arctis'y 9. Po kilku godzinach użytkowania mogę napisać, że jest dobrze. 

 

 

1. Łączność

 

Słuchawki oferują łączność radiową i bluetooth, ale niestety w wersji 4.1 (mam płytę główną w PC z wersją 5.0).
Łączność radiowa daje całkiem fajny zasięg: swobodnie mogę przemieszczać się po całym mieszkaniu, nie gubi zasięgu, czego nie można powiedzieć o bluetooth: tutaj szybko traci sygnał, kiedy przejdę do drugiego pomieszczenia.
Do słuchawek dołączony jest odbiornik radiowy wpinany do USB z białym ledem, który świeci w przypadku sparowanych słuchawek i mruga, jak nie jest nawiązane połączenie. 
 

2. Mikrofon

 

Mikrofon jest na elastycznym pałąku, który jest wysuwany. 

Działa to naprawdę fajnie, na dodatek możemy go sobie regulować, jak potrzebujemy: pozostaje w swoim położeniu tak, jak się go odegnie. 

Dodatkowo mikrofon jest wyłączany za pomocą przycisku i komunikuje nam o tym czerwonym ledem wbudowanym w mikrofon. 
Dla mnie fajny bajer, ale jeśli kogoś to denerwuje, to możemy tę opcję wyłączyć w oprogramowaniu.

Jakość rozmów jest naprawdę dobra, słychać mnie wyraźnie, nie zbiera dźwięków z całego otoczenia jak ma to miejsce z mikrofonami wbudowanymi w słuchawki. 

 

3. Wygoda

 

Welurowe, miękkie pady: dla mnie są świetne: uszy mi się nie gotują, nie czuję dyskomfortu, uszy chowają mi się w padach w całości, na głowie nie czuję dyskomfortu. A trzeba dodać, że nie jestem przyzwyczajony do tego typu słuchawek. 
Moim zdaniem w tej kwestii jest naprawdę spoko. 

 

4. Audio

 

Po BT jakość dźwięku jest moim zdaniem wyraźnie gorsza, niż w przypadku połączenia radiowego. 

U mnie słuchawki głównie będą łączone radiowo, natomiast BT to taki fajny dodatek na wypadek, jeśli nie będę miał przy sobie odbiornika radiowego. 

Jeśli chodzi o kwestie muzyczne, to nie jest tak tragicznie jak się spodziewałem. Jasne: dźwięk nie powala, ale szczerze, to spodziewałem się większej tragedii. UWAGA: słuchawki mają opcję symulacji 7.1, odsłuchiwałem między innymi bluesa i rocka bez aktywacji tej opcji póki co. 

Nie ośmielę się jednak rozpisywać na temat audio jakoś bardziej, bo nie ma mam "warsztatu" porównawczego: nigdy nie miałem słuchawek z górnej półki. Dlatego wybaczcie, ale nie będę tutaj próbował udawać eksperta w kwestiach, w których niestety nie mam wystarczającej wiedzy. 
 

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, śmiało, chętnie pomogę w miarę możliwości.

Edytowane przez Tomekr_199
Link to post
Share on other sites

Szkoda, że nie masz porównania, bo to często daje dużo lepsze spojrzenie na całościową jakość słuchawek. Oczywiście każdy ma różne potrzeby, ale czasem po prostu człowiek nie wie co oferują inne słuchawki. Potem mamy w sieci wiele bardzo subiektywnych opinii, które nie mają żadnej wartości informacyjnej.

 

Arctis 9 to słuchawki za 7 stówek, więc mimo wszystko to nie jest mały pieniądz. Za 200zł mniej kupimy już kablowe słuchawki o referencyjnej jakości studyjnej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...