Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry (70%), Photoshop (20%) Obróbka Video(10%)

  • Maksymalna kwota : 9300 zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jak najszybciej

Których części potrzebuję : Buda + Monitor

Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak ale później

Rozdzielczość mojego monitora i model : Monitor do kupna

Specjalne wymagania : 1440p, 144hz jeśli chodzi o monitor

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Nic

Własna propozycja zestawu : ​https://www.x-kom.pl/lista/pf2e2c4uy

Propozycja monitora: AOC CQ32G1 Curved

 

Witam. Kolega składa komputer i potrzebuje opinii co do sprzętu który będzie kupowany na dniach.

Co do samej budy będzie to składane od 0. Na początku będzie wykorzystywany zwykły boxowy wentylator a po miesiącu kupimy coś lepszego. Z góry dziękuje za opinie oraz zastrzeżenia co do PC i monitora.

Edytowane przez headhunterz
Link to post
Share on other sites

@@DarkSideOfTheMoon, nie cytuj posta pod postem.

 

Zastosowanie komputera : Gry (70%), Photoshop (20%) Obróbka Video(10%)

Przy takiej ilości to i tak bez większego znaczenia.

 

Sam zestaw leży pod względem opłacalności.

 

Praktycznie w tej samej kwocie masz zestaw z 10700KF pod OC https://proline.pl/koszyk/9c9c380d

znacznie lepszy jakościowo PSU Seasonica z 10 letnią gwarancją

bardziej przewiewna obudowa

wydajny cooler na CPU bo u ciebie i tego brak

 

Z RTX 3080 i tak musisz czekać więc tu weź jakieś tanie GPU na przeczekanie, albo nawet używanego RTX 2060 za ~1000zł. 

Jak za drogo zejście do 10700 z tańszym coolerem https://proline.pl/koszyk/98ead12b

Link to post
Share on other sites

Rozważyłbym 10700 + MSI MAG Z490 Tomahawk 

 

Nie jestem pewien czy oby na pewno matryca VA była najlepsza do obróbki Video i Photoshop. 

 

Do sporadycznej obróbki nie potrzebuje takiej matrycy.

 

 

Praktycznie w tej samej kwocie masz zestaw z 10700KF pod OC https://proline.pl/koszyk/9c9c380d

 

 

Kolega się uparł na AMD ponieważ jest przywiązany do tej firmy + ma zniżkę na ten procesor. 

Kolega rozumie że mógłby na platformie Intela złożyć lepszy koszyk lecz uparł się na świecące ramy.

Czy nie będzie problemu z tym że procesor Intela ma tylko 16 linii PCI-Express a AMD 20 a kolega chce jednocześnie korzystać z dysku M2 i karty graficznej?

 

 

znacznie lepszy jakościowo PSU Seasonica z 10 letnią gwarancją

 

 

Proponowałem koledze aby nie brał Seasonic ze względu na to że kiedyś słyszałem że ta firma miała słabą opinie więc czy mógłbyś wytłumaczyć czemu akurat ten konkretny zasilacz? Kolega sugerując się specyfikacją od producenta karty graficznej a konkretniej poborem prądu obawia się o Twój polecany zasilacz który ma mniej mocy niż jest rekomendowany. Mógłbyś się do tego odnieść czy naprawdę Twój zasilacz będzie wystarczający do tej konfiguracji ?

 

 

bardziej przewiewna obudowa

 

 

Kolega postanowił że dokupi z innego źródła 2 wentylatory do góry więc wydaje mu się że kwestia przewiewności się polepszy.

 

 

wydajny cooler na CPU bo u ciebie i tego brak

 

 

 

Dzięki za rekomendacje cooler. Będzie on kupowany dopiero za miesiąc i nie będzie dodawany w tym koszyku, narazie poleci na stockowym choć z testów wynika że i tak nie będzie się przegrzewał ten procesor.

 

 

Z RTX 3080 i tak musisz czekać więc tu weź jakieś tanie GPU na przeczekanie, albo nawet używanego RTX 2060 za ~1000zł.

 

 

 

Na razie taka opcja nie jest brana pod uwagę. Kolega będzie czekał na kartę razem z komputerem więc czas nie jest przeszkodą.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy nie będzie problemu z tym że procesor Intela ma tylko 16 linii PCI-Express a AMD 20 a kolega chce jednocześnie korzystać z dysku M2 i karty graficznej?

Nie ma to żadnego wpływu na wydajność SSD czy GPU.

 

 

 

Proponowałem koledze aby nie brał Seasonic ze względu na to że kiedyś słyszałem że ta firma miała słabą opinie więc czy mógłbyś wytłumaczyć czemu akurat ten konkretny zasilacz? Kolega sugerując się specyfikacją od producenta karty graficznej a konkretniej poborem prądu obawia się o Twój polecany zasilacz który ma mniej mocy niż jest rekomendowany. Mógłbyś się do tego odnieść czy naprawdę Twój zasilacz będzie wystarczający do tej konfiguracji ?

750W ma zapas przy RTX 3080, a ten Power Zone przy Seasonicu wypada blado pod każdym względem, czy jakości, czy kultury pracy i gwarancji.

 

 

 

Kolega postanowił że dokupi z innego źródła 2 wentylatory do góry więc wydaje mu się że kwestia przewiewności się polepszy.

Niewiele to zmieni, jak chcesz mieć + 10 stopni na podzespołach to proszę bardzo. W tym MSI masz szkło na froncie i te cudowne wentyle nie mają za bardzo skąd zaciągać chłodnego powietrza,.

 

 

 

Dzięki za rekomendacje cooler. Będzie on kupowany dopiero za miesiąc i nie będzie dodawany w tym koszyku, narazie poleci na stockowym choć z testów wynika że i tak nie będzie się przegrzewał ten procesor.

Tylko po co? 3800X + boxowy cooler, powodzenia w tej obudowie.

Link to post
Share on other sites
750W ma zapas przy RTX 3080, a ten Power Zone przy Seasonicu wypada blado pod każdym względem, czy jakości, czy kultury pracy i gwarancji.

 

 

Kolega nie chce brać 750 W ze względu na specyfikacje od producenta karty graficznej ale też właśnie zdecydował się nie brać tego Bequieta więc teraz pytanie, polecisz jakiś dobry zasilacz do tego zestawu o mocy 850 W?

 

 

Czy będzie ok ten zasilacz?

Seasonic Focus GX 850W 80 Plus Gold  Edytowane przez headhunterz
Link to post
Share on other sites

Byłoby chłodniej niż w tym Pure Base 600.

Kręciłeś już ten procesor coś, jak się spisuje AIO? :)

 

I w sumie czekam na podobny konfig co Twój :D.

Może nie chodzi o to że jest to ciepła obudowa, bo temperatury są ok.ale ta Pure Base 500DX jest po prostu ładniejsza.Nie wspomnę już o tym  ile się musiałem namęczyć żeby zdjąć górną pokrywę!Masakra!Musiałem zdjąć okno i od spodu ją wypchnąć!To już w mojej starej obudowie od Silentum PC górną pokrywę zdejmuje się naciskając na nią i ona pięknie odchodzi ( właśnie wstawiam ten mój poprzedni komputer na sprzedaż ).Nie powinno tak być przy obudowie za tę cenę. Poza tym brałbym w tej chwili obudowę ze szkłem otwieranym na zawiasach a nie na śrubkach. A jeżeli chodzi o temperatury ,to na tym chłodzeniu w idle temp. procesora nie przekracza 35 stopni natomiast w stresie nie widziałem więcej niż 55 stopni. Więc AIO jest super i warte swojej ceny. Procka jeszcze nie kręciłem bo maksymalne obciążenie w grach, na przykład w Horizon Zero Dawn wynosi około 25-30% więc nie ma sensu. Jak dla mnie to procesor potwór i nie przekonają mnie ze stajni AMD do swoich procesorów. Oczywiście w najbliższym czasie spróbuję go podkręcić z samej ciekawości.

Czekasz na podobny konifg co mój dla siebie?

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Podeślij na jakim kofngiu finalnie stanęło, żeby nie było że weźmiesz jakieś AIO 360mm i trzeba będzie to wciskać na front albo i tak nie wejdzie. 

 

https://zapodaj.net/7ae5277297b16.png.html

+

Seasonic Focus GX 850W 80 Plus Gold 

 

 

 

Chłodzenie na proc będzie kupowany za 2 miesiące.

Edytowane przez headhunterz
Link to post
Share on other sites

Nie wiem po co dopłata do 3800X, RAM z dużym opóźnieniem.

 

W ogóle nie wiem czy nie poczekałbym na 5600X lub wziął Ryzena 3100 za 460zł na przeczekanie. 

Kolega ma zniżkę 200 zł na ten proc i dlatego go bierze. Przeczekanie nie wchodzi w grę z tego co wiem. Jaki RAM w takim razie mu polecić i obudowę ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...