Skocz do zawartości

Komputer 3500 - 4300 MAX


Recommended Posts

Dzień dobry.

Przymierzam się do zakupu już któryś raz (również na forum), lecz tym razem musi on dojść do skutku, bo komputer nie domaga w codziennym użytkowaniu - między innymi notoryczne problemy z dźwiękiem.

 

Zastosowanie komputera : Gry, Internet, prace biurowe w pakiecie office itp, czasem hobbystycznie montaż filmów / nauka programowania etc.
Maksymalna kwota : 3500 - 4300zł (te 4300zł to taka granica, której naprawdę nie chciałbym przekroczyć)
Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej tak - jeśli nie od razu to później
Których części potrzebuję : Sama buda
Rozdzielczość mojego monitora : 2x Full HD 75Hz (Acer Nitro VG240YBMIIX czarny)
Części z poprzedniego komputera : Corsair CX450M, GTX 1050ti Zotac 4gb, SSD Adata SU920 128Gb, 1 Tb HDD Seagate
Specjalne wymagania : Chyba brak
Własna propozycja zestawu :

Mam 4 propozycję - w tym 2 za drogie  :/
 ale może uda się tam po prostu z czegoś zrezygnować.

 

e52PsUK.png

Mam jeszcze u siebie w komputerze zamontowanego Spartana 3 Pro HE1024 - będzie pasować do nowej podstawki Intela? Przynajmniej na początek.

 

RTX 2060 patrzyłem na outlet x-kom na allegro - stąd taka cena. i5-10600KA na promocji za 1100zł w xkom. Obudowę RG6V mam zarezerwowaną w takiej cenie w media expert z dzisiejszej promocji.

 

Zastanawiam się ewentualnie nad zakupem wszystkiego poza GPU (zostanę na razie z GTX 1050Ti), które zostanie zakupione w późniejszym terminie.

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu poszedłbym myślą, aby nie kupować tego GPU teraz. Zobaczymy, czy prezentacja RDNA 2 wpłynie na skostniałe ceny RX 5000. 

Aha, płytę główną możesz wymienić na https://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne/msi-plyta-glowna-mpg-z490-gaming-plus-s1200-4ddr4-m-2-atx
Mniej jak 50 złotych dopłaty (dodatkowo 10 zł rabatu za kod z newslettera), a płyta lepiej wyposażona. 

Link to post
Share on other sites

Spartan pasował będzie. Jeżeli zostaje stara grafika to nowego zasilacza również nie ma sensu kupować.

Oczywiście do Intela sugeruje zakupić lepszy RAM, dajmy na to Patriot Viper na kościach Samsunga B-DIE

Np. model 4000Mhz CL19, który jest teraz za około 450 zł dostępny.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Żeby nie zakładać nowego tematu - jakiś czas temu złożyłem samodzielnie komputer (był to mój pierwszy raz w 100% samodzielny) - karta graficzna to RTX 2060S MSI Gaming X.

Po złożeniu niestety podczas obciążenia słychać dźwięk tak jak na filmie:

 

Próbowałem "palcem po kolei zatrzymać każdy z wentylatorów w komputerze, lecz nie był to żaden z nich (z wyłączeniem tego w zasilaczu, bo jego nie sprawdzałem).

 

Czy to mogą być te słynne "cewki", czy jednak martwić się i kombinować?

 

Temperatury wydają się być w normie - sprawdzane HWMonitor.

Edytowane przez norocos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...