Skocz do zawartości

Lenovo Legion y530 problem przy uruchamianiu


Recommended Posts

Witam, mam problem podczas uruchamiania mojego laptopa Lenovo Legion y530. Otóż czasem podczas uruchamiania gdy wyświetla się napis "Legion" trwa tak kilka-kilkanaście sekund po czym laptop się wyłącza i uruchamia ponownie i tym razem już po napisie "Legion" pojawia się normalnie ekran logowania do Windows. Nie dzieje się tak zawsze i czasem przez kilka dni uruchamia się normalnie za pierwszym razem. Nigdy też nie zdarzyło się by nie uruchomił się za drugim razem. Po uruchomieniu działa już normalnie i nigdy się mi nie zawiesił ani nie wyłączył. Może nie jest to jakoś bardzo uciążliwe bo efekt jest tylko taki, że czekam te kilkanaście sekund dłużej na uruchomienie. Boję się jednak, żeby skutkiem dalszym nie była jakaś poważna i długo trwająca w naprawie awaria. Pracuję na laptopie zdalnie w domu więc nawet kilkudniowy jego brak byłby dla mnie katastrofą. Jest powód do zmartwień czy to kwestia jakieś poprawki, którą w serwisie zrobią mi w kilka godzin lub wręcz olać to? Co sądzicie? Bardzo proszę o rady.

 

Specyfikacja laptopa: i7 8750H, GTX 1050, 16 GB RAM, dwa dyski twarde - SSD M.2. 256 GB i HDD 1TB, windows 10 zainstalowany na SSD

Edytowane przez Bambam
Link to post
Share on other sites

Nie mam w nim możliwości wyjęcia baterii i pracy na samym zasilaczu więc siłą rzeczy bateria zawsze jest aktywna. Nie zwróciłem też uwagi by miało znaczenie czy podpięty jest akurat zasilacz czy nie, na pewno przytrafiło się to kilka zarówno gdy był podpięty do zasilania jak i gdy pracował na samej baterii.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...