Skocz do zawartości

Cicha klawiatura do pisania i grania


Recommended Posts

Szukam klawiatury według następujących kryteriów:

Ma być cicha, idealnie na poziomie klawiatury keyboardowej.

Umożliwiać wygodne pisanie (linearne mechaniki nie spełniają tego wymagania.

Ma umożliwić granie - nie szukam czegoś co da mi 2ms przewagi, ale rozsądny poziom NKRO jest konieczny.

To już byłby pewnie nadmiar szczęścia, ale kompaktowość i potencjalnie brak kabla mile widziane. 

 

Budżet - powiedzmy, że 700zł, z opcją rozszerzenia w razie potrzeby.

 

Najlepiej pisze mi się na laptopowej klawiaturze Lenovo (P51) - niska siła aktywacji, krótki skok, wyraźny klik i cisza. Właściwie biegłbym do sklepu i zamawiał Lenovo ThinkPad Wireless Keyboard II, ale zastanawiam się, czy ta klawiatura ma szansę sprawdzić się w graniu (nie, żeby jakaś rzeź kosmitów, ale podobno takie MX Keys nie potrafi prawidłowo obsłużyć w+shift+space i laguje niemiłosiernie).

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli klawiatura o ultra niskim profilu i wysokiej jakości wykonana Magic Keyboard? Ta przeze mnie podrzucona jest z panelem numerycznym. Jest też opcja w niższej bez panelu. Oczywiście klawiatura jest bezprzewodowa

https://www.x-kom.pl/p/368554-klawiatura-bezprzewodowa-apple-magic-keyboard-z-polem-numerycznym-white.html
 

 
Link to post
Share on other sites

W kwestii jakości, przoduje z pewnością iKBC W200, dostępna w formacie TKL: 

https://bit.ly/3dddaEX

Niestety, wybierać musisz pomiędzy MX Silent Red a MX Brown.

Zaletą jest łączność 2.4Ghz, zamiast mniej pewnego Bluetootha.

 

Magic Keyboard będzie oczywiście przepłaconym wyborem, niemniej kultura pracy jest cechą serii tych klawiatur.

Wad, niestety ma wiele - "keycapsy" przeciętnej jakości, magnez na brud, spacja potrafi się rozklekotać, brak łączności 2.4Ghz, ogólna jakość wykonania nie rozpieszcza.

 

Rynek nisko-profilowych klawiatur, do niedawna był pusty, uzupełniać zaczęły go fantastyczne przełączniki Kailh Choc, które niestety nie oferują wyciszonego wariantu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli klawiatura o ultra niskim profilu i wysokiej jakości wykonana Magic Keyboard?

Dzięki za radę, ale to nie jest klawiatura dla mnie. Używałem Magic Keyboard razem z Macami, w różnych wersjach (przewodowej, bezprzewodowej, pełnej i TKL.  Z mojego punktu widzenia przereklamowany gadżet, który wygląda lepiej niż działa. Wady dla których nie chciałbym jej kupować:

- Za duża siła aktywacji

- Brak amortyzacji klawiszy - po jakimś czasie zaczynają boleć stawy

- Tandetne do bólu przewody (wersje z kablem)

- Nie wiem jak trzeba dbać o czystość rąk, żeby nie trzeba było czyścić tej klawiatury co 2-3 tygodnie.

 

 

 

Niestety, wybierać musisz pomiędzy MX Silent Red a MX Brown.
 

No i tutaj jest problem, mam/miałem klawiatury na MX'ach i z mojego punktu widzenia:

- blue totalnie odpada, są za głośne - używam klawiatury w pokoju gdzie żona czyta, lub ogląda TV i nie chcę rozwodu

- czerwone są dla mnie naprawdę bardzo kiepskie w pisaniu - piszę te słowa używając właśnie MX Red i ilość pomyłek jakie mam poprzez brak wyczucia punktu aktywacji przycisku jest makabryczna, możliwe, że to mój problem, ale przez kilka miesięcy się do tej charakterystyki nie przyzwyczaiłem. Są cichsze niż niebieskie, ale daleko im do oczekiwanego poziomu również pod tym względem.

 

Kupię pewnie na próbę Lenovo https://www.ceneo.pl/95478717 - jeżeli ma cokolwiek wspólnego z tym co montują w laptopach, to będzie mi pasowało. Dziękuję za pomoc, wiem, że jestem boleśnie marudny, ale z jednej strony jest masa modeli na rynku, a z drugiej zaskakująco ograniczony wybór.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...