Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Jak wykorzystać najlepiej czas na studiach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 Succubus

Succubus
  • Entuzjasta

• 563 postów
  • Miejscowość:Bemowo

Napisano 16 październik 2020 - 15:43

zrobiłam sobie dydaktykę

Dobrze mieć. W końcu to jakieś dodatkowe kwalifikacje. W tym dzisiejszym rynku pracy, jak to mawiają papierków nigdy dość.

Ciężko było przez pierwsze trzy lata studiów, to było istne sito,

U nas było na I roku na tym kierunku coś ~130 osób, na II już ~połowa, a do V wytrzymała jedna skromna grupa (chyba 15 osób), z tego mgr inz. zrobiło może połowa z tego. Także też ciekawie było.

Mi było i ciężej i łatwiej zarazem. Ciężej, bo ja na studia poszedłem już mając swoje lata na karku, a łatwiej - bo jednak styczność z matmą, elektroniką i szeroko pojętą informatyką już sporą miałem.

Generalnie studia jako całość wspominam bardzo przyjemnie, no i tak jak mówiłem - gdybym był młodszy, to chętnie bym coś jeszcze postudiował. Nauka, to chyba najprzyjemniejsza robota, jaką człowiek może robić w życiu :)

Chociaż wiadomo, inaczej i z inną ochotą człowiek uczy, zgłębia to co go kręci, a z inną to, co mu system szkolnictwa wyższego nakaże "zgłębiać" podczas toku nauczania. Czasem daje się to trochę połączyć, ale różnie bywa ;) Ja poszedłem na studia z własnego wyboru i nieprzymuszonej woli. Nie miałem jakiejś presji, że muszę - miałem pracę i zawód (ciężki, ale pozwalał się utrzymać). Może dlatego traktowałem to też bardziej jak przygodę, niż jak jakiś przykry obowiązek. :)

Użytkownik Succubus edytował ten post 16 październik 2020 - 15:47

• 1

#22 BlackCoffe

BlackCoffe
  • InBlue

• 1062 postów
  • GG:17764395
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 16 październik 2020 - 16:09

Ja również miło wspominam swoje studia, mimo, że było ciężko i czasami miałam dosyć :) I tak jak Ty, poszłam na studia bo chciałam a nie z powodu przymusu. Fajne czasy to były.
  • 0

Człowiek jest kowalem swego szczęścia. Może dlatego znajdujemy się tak często między młotem, a kowadłem!

Lenovo Z50-70 ★i5 4210U★8GB RAM★NVIDIA GeForce 840M★ Win 8.1 64bit★

Lenovo G40-30 ★Celeron N2840★4 GB RAM★Win 8.1 64bit★
Lenovo 3000N200 ★Core2Duo T5250★1 GB RAM★Intel GMA 3100X★Win XP Prof 32bit★

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych