Skocz do zawartości

Mocna karta do Full HD


Recommended Posts

Witam, planuję do połowy listopada zrobić upgrade mojego komputera w celu jak najpłynniejszego grania na wysokich ustawieniach w takie tytuły jak przykładowo Warzone, Escape From Tarkov czy nadchodzący Cyberpunk.

 

Obecny sprzęt to:

R5 1600X

RX 570 4 gb

16 gb RAM 3000MHz

Monitor 75hz 1080p, freesync.

 

Pierwszą rzeczą jaką chcę wymienić, jest karta graficzna - szukam czegoś maksymalnie do 1,8k, dojdzie też do niej nowy zasilacz. Miałem w planach też wymianę procesora na R5 3600, ale obecna cena (900+ zł) za bardzo mi się nie widzi i chcę jeszcze trochę pociągnąć na obecnym.

 

Kusi RTX 2070 Super od KFA2 w przecenie z xkom, patrzyłem też na jakieś RX 5700 XT - czy karty z takiej półki mają sens przy 1080P i takim monitorze (nie wspominając już o tym, że 1600X będzie pewnie je ograniczać, no ale procesor też mam w planach wkrótce wymienić). A może po prostu wystarczy coś słabszego i znacznie tańszego żeby wycisnąć max na tej rozdziałce? Jakie wersje? Cenię sobie najbardziej niskie temperatury.

Link to post
Share on other sites

Za słaby procesor. Musiałbyś wymienić przynajmniej na 3600 jak chcesz tam 2070s lub 5700xt wcisnąć. RAM też wypadałoby mieć 3600 cl16.

 

Miałem ten procesor i mi nawet 1070Ti (jak RTX 2060) potrafił ograniczyć w kilku grach jak Far Cry Primal. Max myślę to 2060super/rtx 2070 non super. O AMD nawet nie myśl, bo narzut jest silniejszy i będziesz widywał użycie GPU 70%.

 

No chyba że kupisz najpierw dobrą kartę, a potem i tak na pewno zmienisz procesor, najlepiej razem z ramami (albo te podkręcić, jeśli się da). To wtedy 5700XT możesz wrzucić. 2070 Super tylko w dobrej cenie (poniżej 2k).

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

W skrócie:

 

RX 5600 XT - Fullhd@75

RX 5700 XT - Fullhd@144 v 1440p/@75

 

 

 

Za słaby procesor. Musiałbyś wymienić przynajmniej na 3600 jak chcesz tam 2070s lub 5700xt wcisnąć. RAM też wypadałoby mieć 3600 cl16.  

 

Do poziomu GTX 1080 jeszcze ogarnie, ale na RAM 3600 przy kontrolerze Zena1 bym nie liczył.  

Link to post
Share on other sites

podepnę się pod ten temat,

msi 360m bazoka na niej siedzi i5 9400f (dark rock 4) x2 8gb ram 2666mhz, m2 512gb (jakiś szybki corsair) , plus x2 ssd, rtx msi gaming z 2060, silent base 601 (oraz ch****y zasilacz ale zmieniam, zmieniony... będzie dużo mocy).. plus 

rtx 3070, 

 

Synek gra w fortnight , ja tylko kiedyś w wiedźmin-a 3, a ja się pewnie odpalę się i pogram  w  Cyberpunk-a.

 

FullHF 144hz taki jest monitor, czy i5 9400f nie będzie robił za dużego "botleneka" przy rtx 3070 ?.?

Link to post
Share on other sites

@up

9400F plus RAMy 2666 będą z lekka kulą u nogi przy RTX 3070 (jak już zdołasz go kupić).

 

Widziałbym tam i7 8700, choć ceny używek nie są specjalnie zachęcające.

Możesz poczekać na to co zaoferują Ryzeny nowej generacji. Wtedy będziesz wiedział w którą stronę pójść

1) Sprzedać proca, płytę i RAM oraz kupić nowego Ryzena

2) Sprzedać proca, płytę i ewentualnie RAM i zakupić i5 10400F

3) Sprzedać proca i kupić i7 8700 używaną

Link to post
Share on other sites

A może po prostu wystarczy coś słabszego i znacznie tańszego żeby wycisnąć max na tej rozdziałce? Jakie wersje? Cenię sobie najbardziej niskie temperatury.

Do tej rozdzielczości wystarczył by RX 5600XT jednak jeśli wymieniasz karty dość rzadko to problemem na pewno będzie pamięć vram bo RX 5600XT ma tylko 6GB co jednak już w niektórych grach stanowi problem i konieczność ograniczenia jakości tekstur. Na Twoim miejscu celował bym w kartę z 8GB vram - będziesz miał spokój na dłużej. Celuj w RTX2060S lub RTX2070S.

 

Link to post
Share on other sites

Do tej rozdzielczości wystarczył by RX 5600XT jednak jeśli wymieniasz karty dość rzadko to problemem na pewno będzie pamięć vram bo RX 5600XT ma tylko 6GB co jednak już w niektórych grach stanowi problem i konieczność ograniczenia jakości tekstur. Na Twoim miejscu celował bym w kartę z 8GB vram - będziesz miał spokój na dłużej. Celuj w RTX2060S lub RTX2070S.

 

W których grach trzeba niby obniżać jakość tekstur w full hd przy 6gb?

Link to post
Share on other sites

O RX 5600 XT już gdzieś słyszałem, że idealnie sprawdza się w full HD. Obecnie wersja Sapphire stoi ~1400 zł, i w sumie zacząłem teraz się zastanawiać, czy mi to obecnie nie wystarczy do komfortowego grania we wcześniej wymienione tytuły.

mam tego szafirka i gram w 1440p 75hz, oczywiście w niektórych grach kilka opcji o 1 niżej, ale i tak gram z włączonym freesync więc mi to lata czy klatki lekko spadają poniżej 75, bo zakres mam  ustawiony 48-74

w 1080p nie próbowałem ale musi być super skoro np w takim Bf5 w 1440p mam mix ustawienia i 110-140 kl/s , w zależności od mapy

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

mam tego szafirka i gram w 1440p 75hz, oczywiście w niektórych grach kilka opcji o 1 niżej, ale i tak gram z włączonym freesync więc mi to lata czy klatki lekko spadają poniżej 75, bo zakres mam  ustawiony 48-74

w 1080p nie próbowałem ale musi być super skoro np w takim Bf5 w 1440p mam mix ustawienia i 110-140 kl/s , w zależności od mapy

Pasuje mi ta karta, ale z drugiej strony może faktycznie lepiej celować coś z 8 gb, no i za 300 zł więcej 2070S na promce w x-komie... jestem trochę rozdarty :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...