Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie RTX 3080


Recommended Posts

Jaki masz monitor, pytanie czy monitor Ci karty nie będzie blokował?

oświeć mnie w jaki sposób monitor może kartę blokować?  :rotfl:

nawet na 19 calowym rzęchu sprzed 20 lat możesz osiągać maxa wydajności karty, o ile ci PROCESOR na to pozwoli

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

W sensie jak masz monitor 1080p 60hz a karta może 240hz

 

Źle to ująłem ale do tej karty to najlepiej 4k albo 1440p 144hz monitor, gdzie w 4k CPU nie blokuje, w 1440p ma większe znaczenie

czy czytanie ze zrozumieniem sprawia ci taką trudność ? wróć , przeczytaj jeszcze raz jakie pytanie zadał użytkownik i zastanów się nad swoją odpowiedzią 

Link to post
Share on other sites

Siemka,

 

Przymierzam się pomału do zakupu RTX 3080, właściwie to czekam, aż zaczną wychodzić karty z właściwymi kondensatorami, więc w okolicy świąt planuję już zakup i stąd moje pytanie.

 

Czy procesor i7-8700 będzie mocno blokował RTX-a? 

zależy od producenta ale większość już temat rozwiązała.

tak procesor będzie ograniczał tą kartę w zasadzie w każdej rozdzielczości, najmniej w 4k.

Link to post
Share on other sites

W sensie jak masz monitor 1080p 60hz a karta może 240hz

 

a kto ci każe grać w 60 hz (zblokowane czy vsync) na takim monitorze? co ty chopie nie grałeś nigdy z odblokowanym fps? to , ze mam monitor 75 hz to musze z takim klatkarzem grać?  :rotfl:

oczami wyobraźni widzę te rzesze graczy w CS Go pykające w 60 kl/s :D

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Up ludzie nie zwracają na to uwagi i potem piszą takie rzeczy. Poza tym nie każdy gra w csgo ;) Nie mniej różnica między mieć 300 fps a grać z lockiem na 60 fps jest ogromna w kanterze.

 

Ja zrozumiałem pytanie z pierwsze posta @wróbla, chociaż tak na prawdę chodziło mu o ROZDZIELCZOŚĆ oraz ODŚWIEŻANIE.

 

Skoro nawet i9 ogranicza możliwości Ampera w 1080p to i7-8700 tym bardziej. Tyle że te karty moim zdaniem nie zostały wydane do grania w tej rozdzielczości (BEZ RT!!!). Do 1080p nadal spokojnie wystarcza Pascal (od 1070 wzwyż).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wystarcza, w wielu grach nawet 2080super ma problem ze stabilnymi 60fps w 1080p w max/ultra detalach. 

W kilku nawet 2080Ti ma z tym problem...  Wiec pytanie co komu wystarcza ;)

 

 

No właśnie a ze mnie się śmieją że chcę rtx 3070 aby w fhd, Synek miał ultra w fortnajcie.

Tylko zasilacz już kupiłem pożądny . 

Link to post
Share on other sites

No właśnie a ze mnie się śmieją że chcę rtx 3070 aby w fhd, Synek miał ultra w fortnajcie.

Tylko zasilacz już kupiłem pożądny .

 

I dalej będziemy. Bo kupowanie takiej karty do Fortnite nie ma sensu. Chyba tylko po to by łechtać sobie ego.

 

Nie wystarcza, w wielu grach nawet 2080super ma problem ze stabilnymi 60fps w 1080p w max/ultra detalach.

W kilku nawet 2080Ti ma z tym problem... Wiec pytanie co komu wystarcza ;)

W skrajnie niedopracowanych grach :)

 

 

@topic

 

Skoro przy 10900k jest bottleneck to tym bardziej będzie on widoczny przy i7 8700. Przy większych rozdziałkach 1440p/4K i z głównym nastawieniem na RT można by się jeszcze zastanowić

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

rzuć przykład, gdzie ci 2080super do 60 klatek w 1080p nie wystarcza, to się pośmiejemy trochę  :rotfl:

RDR2 na Ultra, MS Flight Simulator 2020, Crysis Remastered ;)

Nie wystarcza, w wielu grach nawet 2080super ma problem ze stabilnymi 60fps w 1080p w max/ultra detalach. 

W kilku nawet 2080Ti ma z tym problem...  Wiec pytanie co komu wystarcza ;)

Jeśli ktoś jest niewolnikiem ustawień "Ultra" to owszem - nawet najwydajniejsza karta może mieć problem z wydajnością w predefiniowanych ustawieniach w konkretnych lokacjach.

Przykładem może być Red Dead Redemption 2 gdzie w ustawieniach Ultra w 1080p w niektórych lokacjach RTX3080 może mieć problem z utrzymaniem 60kl/s. Tylko ta jakość grafiki nie jest adekwatna do uzyskanej wydajności.

Przy dopasowaniu odpowiednich ustawień, zabawą suwaków uzyskasz na RTX3080  ~60kl/s w 4K i grafika w cale gorsza nie będzie a wzrost rozdzielczości będzie bardziej widoczny ;)

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

rzuć przykład, gdzie ci 2080super do 60 klatek w 1080p nie wystarcza, to się pośmiejemy trochę  :rotfl:

 

Napisalem o stabilnych 60fps, czyli zadnych spadkow ponizej i maksymalnych ustawieniach. Tak jak kolega wyzej napisal + SOTTR, AC Odyssey, KCD, Control.. Maja dropy grubo ponizej 60fps. A jak wlaczysz tam gdzie mozna Ray Tracing robi sie jeszcze ciekawiej. Poza tym reszta sprzetu tez jest wazna, bo ta sama karta bedzie robic 10fps mniej na ryzenie 5 3600 (w 90% gier), niz na i5-9600k, a dodatkowe 10fps na i7-9700K (przykladowo).

Link to post
Share on other sites

MS flight simulator to siedzi na jednym wątku cpu , nie gpu, rdr2? serio? to ja gram na 1440p vulkan med/high i mam ponad 60 kl/s, nawet nie myślałem , ze na ultra jest taki kaszan w 1080p

KCD to samo, 1440p mix high /ultra, ale tutaj mi faktycznie w niektórych lokacjach spada poniżej 60, szczególnie jak deszcz pada i jest noc + jakieś pochodnie/ogniska

o Control sie nie wypowiem bo nie mam, ale słyszałem , ze jest ostro skopana optymalizacja na PC

za to SotTR chodzi pięknie w 1080p , od 4:20

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

No właśnie a ze mnie się śmieją że chcę rtx 3070 aby w fhd, Synek miał ultra w fortnajcie.

Tylko zasilacz już kupiłem pożądny .

Do tej gry to i gtx1060 wystarczy spokojnie ;)

A co do gry Control to gra na FHD z RT i DLSS i nie ma opcji żeby spadło poniżej 60 Fps bo gra wypluwa cały czas okolice 80+ FPS

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...