Skocz do zawartości

Nagłe spadki fps w Batman Arkham Knight


Recommended Posts

Witam forumowiczów!

 

Tak jak w temacie borykam sie z nagłymi spadkami płynności gry w Batmanie Arkham Knight. Zazwyczaj dzieję sie to jeżdżę bądź latam po mieście, często towarzyszą temu doładowywania cieni albo tekstur. Moje pytanie brzmi czy da się temu jakoś zaradzić i czy jesteśmy w stanie stwierdzić po której stronie leży przyczyna czy po stronie GPU czy HDD ( tak niestety dobrze widzicie HDD, obawiam się to on może być winowajcą)

 

Moja specyfikacja 

Intel core i5 4590 (4x 3,30ghz)

Geforce gtx970 4gb 

Crucial Balistix 2x4gb ddr3 1600mhz

Seagate Baracuda 1tb  :cry:

 

Nadmienię jeszcze że podobny problem miałem z GTA V, zazwyczaj w mieście.

Link to post
Share on other sites

Mam dobrą wiadomość, dysk jest zdrowy więc jedyna jego wina, że jest HDD i jest wolniejszy od SSD.

To dobra wiadomość, nie podejrzewałem go raczej o uszkodzenie, a raczej chciałem się upewnić że lagi wynikają z tego że dysk jest wolny, co jest trochę śmieszne że ma się mocną specyfikację a dysk się staje wąskim gardłem, to chyba byłoby nie do pomyślenia jeszcze z 10 lat temu.

 

 

A dodam jeszcze że czasami (czasem nawet częściej niż czasami) pojawia się zacięcie dźwięku wraz z zacięciem obrazu. Może to jakaś dodatkowa poszlaka.

Link to post
Share on other sites

Odpal HWinfo -> zakładka sensors i zminimalizuj. Pograj trochę w tego batmana i gta, porób screeny z odczytami i wrzuć tutaj. Może nas na coś naprowadzi. Problemy z teksturami sugerują GPU (nieszczęsne 3,5GB vram), ewentualnie pamięć ram. Procesor do powyższych gier też jest na styk. Zdrowy dysk HDD 7200rpm nie powinien stwarzać takich kłopotów. Sam mam większość gier na dyskach HDD i tylko ekrany ładowania są dłuższe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up Nie wiem jak ten batman ale gta V faktycznie działa zauważalnie lepiej na 16GB ram. Wyłączanie zbędnych programów przed graniem jest dobrą praktyką, sam tak robię z przyzwyczajenia chociaż na obecnym sprzęcie nie muszę bo ramu i rdzeni pod dostatkiem. Warto też mieć porządek w autostarcie, u mnie odpalają się tylko sterowniki i onedrive, wszystko inne włączane ręcznie w zależności od potrzeb.

Link to post
Share on other sites

@zbiku90 Wydaje mi się że to nie jest wina  karty graficznej bo nawet jak włączę niskie detale i niską rozdzielczość to zacięcia dalej występują, co prawda rzadziej, ale wciąż przy zapierdzielaniu Batmobilem po mieście ścina. (przynajmniej w Batmanie w GTA dawno nie grałem) 

 

tutaj załączam screen z użycia RAM jak jeden kola sugerował. z programów w tle chodzi tylko wiadomo Batman, Razer Synapse i Epic games.

https://ibb.co/c22zdN5

 

A na których sensorach odczytach z hwinfo sie skupić, bo bardzo wiele ich tam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...