Skocz do zawartości

Który z tych dysków będzie najlepszy do gier


Recommended Posts

Za samsunga nie ma co przepłacać. Brałbym s11 - to sx8200 tyle że z radiatorem, bo podstawowa wersja miała tendencję do grzania się.

Kiedyś bym ci polecił PNY, ale zmienili kontrolery i jego magia prysła. Na szczęście jego klon, czyli MP510 jest na starych kontrolerach i według mnie, jest to topowy dysk.

W ogóle, według mnie nie ma sensu brania nvme do typowych gier. Różnicy w wydajności nie poczujesz, we wczytywaniu tym bardziej.

Weź sobie mx500 od cruciala i będziesz również zadowolony. No chyba, że bardzo się uparłeś na m.2 to polecałbym ci iść w stronę corsaira mp50. Akurat jest w fajnej cenie, bo jeszcze niedawno był dość drogi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Może się podepnę, żeby nie zakładać nowego tematu. Jako że moja Adata SU900 512GB zaczyna zauważalnie zwalniać przy zapełnieniu 50-60%, myślę o wysłaniu jej na gwarancję i kupnie czegoś nowego. Zarezerwowałem sobie dzisiaj WD SN750 1TB z radiatorem za 590zł w Amazonie, ale czy rzeczywiście jest wart tej ceny? Czy może lepiej iść w tego tańszego i mniejszego MP510 480GB, lub jakiś dysk SATA 1TB? Zastosowanie to raczej gry, programy graficzne od dłuższego czasu rzadko odpalam.

Link to post
Share on other sites

Wygląda to tak jakby czasami zapychał się jej jakiś cache lub kontroler. Wskakuje wtedy użycie dysku na 100% i przez chwilę wszystko wczytuje się wyraźnie wolniej no przeglądanie folderów (w grach nie zauważyłem problemów). Szukałem po procesach czy coś w tym czasie nie trzepie dysku, ale nic podejrzanego nie widziałem. Samo uruchamainie wszystkiego też zauważalnie trwa dłużej, jeśli porównam zapełnienie 30% a 60-70%. Ten dysk jest chyba jeszcze na MLC i raczej nie powinien się tak zachowywać? Podobnie po 1,5 roku użytkowania zaczął się zachowywać IRDM Pro (na innej płycie głównej), na gwarancji zwrócili kasę i kupiłem wtedy Adatę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem na innym porcie i jest chyba lepiej. Uruchomiłem też klon systemu na SN750 i działa dosyć podobnie, więc chyba z adatą jest ok. System czasami startuje w kilka sekund, czasami w kilkanaście, może to kaprys windowsa (przeinstaluję za jakiś czas) lub ogólnie chipsetu b450.

 

Tego SN750 1TB chyba zwrócę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...