Skocz do zawartości

Karta graficzna ~1200zł do FULL HD


Recommended Posts

Cześć. Mój r9 280x ma już ponad 5 lat.
Rozglądam się za możliwie najlepszą kartą do full HD w widełkach podanych do góry, będzie pracować z ryzenem 5 3600.

Czekać do końca roku na premiery nowych kart, czy raczej nie wpłynie to na sytuacje kart w moim budżecie? Interesują mnie tylko karty z b. długa gwarancją (np 18 msc+) lub nowe :) 

W monitorze mam Free Sync 

Link to post
Share on other sites

Rx 5600 XT z nowych (polecane modele Sapphire Pulse oraz MSI Gaming), z używanych jak trafisz rx 5700 (te same modele).

 

Do końca roku nie zapowiada się, żebyśmy zobaczyli nowe karty od NVidii w okolicach 1000 pl, a RTX 3050 - miejmy nadzieję, że taka karta powstanie - to najwcześniej Q1 2021.

 

Pod koniec października AMD ma pokazać Radeony serii 6000 (i mówi się o 3 różnych modelach), przy czym te same przecieki przewidują jeszcze w tym roku dostępność tylko najmocniejszego wariantu.

 

https://allegro.pl/oferta/outlet-sapphire-radeon-rx-5600-xt-pulse-6gb-gddr6-9674518248

Link to post
Share on other sites

niedawno miałem podobny dylemat, między rtx 2060 i rx5600xt - wybrałem radzia, ze względu na chłodzenie i kulturę pracy (rtx2060 najtańsze bieda edyszon były droższe niż kupiony przeze mnie szafir)

nastawiałem się na jakieś problemy ze sterownikami czytając różne fora, ale jakie moje zaskoczenie było , że jedynym problemem jaki miałem to , ze nie zrzuca mi taktów pamięci przy 75hz (rozwiązany przy pomocy CRU)

grafa śmiga aż miło, a w moim ulubionym bf5 mam wydajność nawet lepszą niż na 2060s, więc wybór imo był idealny

Link to post
Share on other sites

Polecam gorąco, jak po premierze navi2 rx 5700xt potanieją nieco , to też będę polował na Szafirka Pulsa, no chyba, że do max 1700 zł coś fajnego z nowych kart będzie

 

Wjadą radeony serii 6000 to Rx 5700 XT spadną cenowo w okolice 1000-1200 pln (bo po 1300-1500 można je dorwać już teraz), a to oznacza bardzo przyjemne karty do 1440p w całkiem jeszcze nie tragicznych cenach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...