Skocz do zawartości

Wybór płyty i procesora do gier


Recommended Posts

Cześć,
potrzebuję Waszego wsparcia przy doborze procesora i płyty głównej. Komp typowo pod gry, obecnie głównie pod BF'a i CoD Warzone. 

Obecnie zestaw będzie wyglądał następująco:

 

1. Monitor Asus VG259Q 24,5", fullHD, 144 Hz 24", fullHD, 144 Hz (już kupiony) 

2. Rtx 2060 Palit Gaming Pro Oc 6gb (lub inna 2060, jako opcja chwilowa)

3. Patriot 16GB (2x8GB) 3733MHz CL17 Viper 4

 

W przyszłym roku planuję wymianę karty graficznej na RTX 3070 + monitor 2K 

3070 miałem kupić 15.10, ale to co się teraz wyprawia sprawiło, że odłożyłem te plany na 2021 jak już kurz opadnie :) 

 

I teraz mam następujące opcje:

 

1. Z opcją przyszłościowej wymiany na mocniejszy gen.11+OC, jak procesor zacznie być wąskim gardłem.

i5 10400F + Z490 Tomahawk 

 

2. Porcesor liczony na 2-3 lata z OC, później ewentualnie wymiana na gen.11 jeśli będzie trzeba

i5 10600K + Z490 Tomahawk 

 

3. Zestaw na dłużej z docelowym procesorem na 5 lat. 

i7 10700 + MSI Z490 A PRO / Gaming Plus.

 

W którą stronę warto iść, żeby miało to ręce i nogi?
Zależy mi na sprzęcie, który będzie docelowo na 5-6 lat, ewentualnie z czasem będę zmniejszał ustawienia, ale chcę sobie zapewnić możliwość ewentualnej wymiany procesora w przyszłości na gen 11. 
Jaką płytę warto wybrać, żeby była naprawdę solidna (z opcją OC) i ewentualnie nie sprawiała problemów z gen.11? 
Jakie chłodzenie dobrać? Czy Noctua NH-U14S będzie ok? 

Wiem, że 08.10 jest premiera nowych Ryzenów, ale później zmienia się socket. Przy intelu przynajmniej 1 przyszłą generację będę miał na tym samym sockecie. 

Link to post
Share on other sites

Ten i5-10600k też mi się wydawał najbardziej optymalnym wyborem.
Czy płyta MSI MAG Z490 TOMAHAWK będzie dobrym wyborem do tego procesora? Czy szukać jakiś innych alternatyw?

Jest fajna promocja obecnie: https://www.komputronik.pl/product/688774/msi-mag-z490-tomahawk.html 

 

Podpowiecie jakiego chłodzenia szukać do tego procka pod OC?


------------------------------------------- Edit:
Sprzęt skompletowany już :)
Dzięki za pomoc!


Prośba o szybką podpowiedź:

Czym różnią się poszczególne płyty?

1. MSI MPG Z490M GAMING EDGE WIFI

2. MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI

I czy są lepsze/porównywalne do Tomahawk'a?



Pytam, ponieważ przyda mi się bluetooth i wifi, zamiast osobno kupować dodatkową kartę.

Problem w tym, że kupiłem już Tomahawk'a i nie wiem teraz, czy warto modyfikować zamówienie.  Edytowane przez Tomekr_199
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...