Skocz do zawartości

GTX 1070Ti, GTX 1080 w 2020r.


Recommended Posts

Witam. Szukam karty na tak zwane przeczekanie. Budżet to maks 900-950zł. Jako że w tej cenie RTX2060 czy 5600XT to można znaleźć jedynie typowe suszarki to rozglądam się za starszymi GTXami. 

Na oku mam 2 sztuki 1070Ti na gwarancji.

 

EVGA GTX 1070Ti SC ACX 3.0 (gwarancja producenta 6 miesięcy)

Asus GTX 1070Ti Cerberus Advanced (gwarancja sklepowa 6 miesięcy)

 

Do tego dochodzi ZOTAC GTX1080 AMP Edition (ponoć zarejestrowany i zostało 2 lata gwarancji)

 

Komp z sygnaturki. Monitor 144hz (dlatego szukam jak najmocniejszej karty). Czy ktoś miał do czynienia z w/w produktami? Czy w 2020 roku jest sens pchać się w to?

Link to post
Share on other sites

Gwarancja na grafiki ZOTACA z tego słyszałem to amatorka i nie profesjonalne podejście do klienta, mowa o najbliższym serwisie ZOTACA znajdującego się UK (na potwierdzenie tych informacji mogę Cie zaprosić do prywatnego tematu)

 

z tych co wymieniłeś to osobiście wybrał bym EVGA GTX1070Ti

 

ale finalnie na przeczekanie wolałbym kupić NOWEGO GTX1660S, jakiś tani model z 3-letnią GW w pewnym sklepie, ma wydajność zbliżoną do GTX1070Ti, potem łatwo go odsprzedaż z długim GW.

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Problem w tym że 1660Super czy nawet 1660Ti w tym budżecie to jak pisałem wcześniej suszarki. Znajomy ma 1660Super od Gigabyte Windforce X2, to jest patologia jak można spierdzielić tak chłodzenie, kultura pracy wręcz tragiczna. 

 

Co do EVGA to orientujesz się może jak działa ta gwarancja producenta? Karta z tego co wiem kupiona w UK a dokładniej scan.co.uk

Asus to z morele.net 

 

Pojawiła się oferta ASRock RX 5600XT Phantom Gaming D2, ale z testów na YT wynika że to suszarka.

 

Dlaczego tak mi zależy na kulturze pracy? Mam monitor na biurku, drażnią mnie wszelkie hałasy.

Gwarancja na grafiki ZOTACA z tego słyszałem to amatorka i nie profesjonalne podejście do klienta, mowa o najbliższym serwisie ZOTACA znajdującego się UK (na potwierdzenie tych informacji mogę Cie zaprosić do prywatnego tematu)

 

z tych co wymieniłeś to osobiście wybrał bym EVGA GTX1070Ti

 

ale finalnie na przeczekanie wolałbym kupić NOWEGO GTX1660S, jakiś tani model z 3-letnią GW w pewnym sklepie, ma wydajność zbliżoną do GTX1070Ti, potem łatwo go odsprzedaż z długim GW.

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites

Jakie masz cpu? Duall Chanel jest.

 

Gtx 1080 sunie np pięknie do dzisiaj w każdej grze łącznie na tych siedzących na podsystemie pamięci bo to do 12 ghz. za wiele go nie powtarzali bo za duży przepływ informacji. Na pewno oprawi rx 5600 fpesem

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Problem w tym że 1660Super czy nawet 1660Ti w tym budżecie to jak pisałem wcześniej suszarki. Znajomy ma 1660Super od Gigabyte Windforce X2, to jest patologia jak można spierdzielić tak chłodzenie, kultura pracy wręcz tragiczna. 

 

robisz UV i OC i tanio masz i chłodniej , i ciszej i wydajniej

jak czytam takie teksty, ze ludzie na tych tanich chłodzeniach lecą na tym co fabryka dała, to na prawdę czasami myślę, że im googla zablokowali 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z reklamacją produktów EVGA nie ma problemów, możesz pisać bezpośrednio do producenta, albo do sklepu scan.co.uk, pomogą, ale musisz posiadać dowód zakupu (F-VAT).

 

 

Na morelach też nie ma komplikacji w reklamacjach, przyjmują nawet jeśli jesteś drugim czy następnym właścicielem, jak nie mają możliwości naprawy to oddają kasę, bez kombinowania. Najważniejsze to posiadanie faktury na sprzęt. 

 

 

Zawsze możesz kupić droższy model m.in GIGABYTE GTX1660 Super GAMING OC z 3-wentylatorowym chłodzeniem, który jest cichszy od modelu 2-wentylatorowego i chłodniejszy. (już nie wspominając o modelu 1-wentylatorowym ITX xd)

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Jakie masz cpu? Duall Chanel jest.

 

Gtx 1080 sunie np pięknie do dzisiaj w każdej grze łącznie na tych siedzących na podsystemie pamięci bo to do 12 ghz. za wiele go nie powtarzali bo za duży przepływ informacji. Na pewno oprawi rx 5600 fpesem

Ryzen 5 3600

 

robisz UV i OC i tanio masz i chłodniej , i ciszej i wydajniej

jak czytam takie teksty, ze ludzie na tych tanich chłodzeniach lecą na tym co fabryka dała, to na prawdę czasami myślę, że im googla zablokowali 

Poprzednia karta jaką miałem to Sapphire RX 580 Nitro+, po pewnym czasie undervolting nawet jej nie pomagał, taka sztuka mi sie trafiła czy nie wiem... w końcu padła na amen ale morele.net stanęło na wysokości zadania i sprawa rozwiązana na moją korzyść.

Link to post
Share on other sites

To sie nie ma co zastanawiać .Radeon to średnie rozwiązanie .

Trafisz na narzut to ci zje sporo fps np przy czy części gier dx11 typu asasin


 

 

 

Na morelach też nie ma komplikacji w reklamacjach, przyjmują nawet jeśli jesteś drugim czy następnym właścicielem, jak nie mają możliwości naprawy to oddają kasę, bez kombinowania. Najważniejsze to posiadanie faktury na sprzęt. 

 

 

 

 

W jaki sposób sie to odbywa?Jesli morele nie chce dowodu zakupu ani nawet pudełka karty i zawartości.powiadamiasz a wszystko maja w bazie elektronicznej i przez nia zgłaszasz rma.

 

Powiadamiasz ich ze jesteś 2 właścicielem i adres inny ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Powiadamiasz ich ze jesteś 2 właścicielem i adres inny ?

Ja byłem 3cim właścicielem karty. Jak sie to odbywa? Wystarczy że masz fakturę, ich nie obchodzi czy co tydzień produkt trafia z rąk do rąk. Po okazaniu faktury i numerze seryjnym realizują gwarancję.

Link to post
Share on other sites

W jaki sposób sie to odbywa?Jesli morele nie chce dowodu zakupu ani nawet pudełka karty i zawartości.powiadamiasz a wszystko maja w bazie elektronicznej i przez nia zgłaszasz rma.

 

Powiadamiasz ich ze jesteś 2 właścicielem i adres inny ?

 

dokładnie tak jak @damianox89 napisał

 

 

dodam jeszcze od siebie że nie które "cebuliańskie sklepy" nie przyjmują reklamacji z tytułu drugiego właściciela :P

 

następnie, u małych sprzedawców często trafiłem na różne wymówki o GW, czy co gorsza odrzucenia reklamacji.

 

dlatego warto kupować sprzęt od dużych sieciówek typu: morele, x-kom, komputronik, tam przy najmniej realizują reklamacje dla Twojego dobra.

Link to post
Share on other sites

w przypadku MSI / GIGABYTA na terenie polski, zawsze gwarancję realizujesz przez SKLEP gdzie kupiłeś grafikę

sklep tak naprawdę wie czy dany sprzęt ma gwarancję producenta, dystrybutora czy nawet nic nie ma .

 

 

zdarza się że sprzedawcy kupują sprzęt bez gwarancji, żeby taniej było, i dają od siebie GW na 2/3 lata. W przypadku małych sklepów gdy taka grafika padnie po roku, to zaczyna się kombinatorstwo... bo nie chcą płacić za naprawę :P

 

 

 

nie którzy producenci dają na grafikę gwarancję od dnia produkcji, przykładowo:

 

2017 grafika wyprodukowana z GW 3 lata

2018 kupujesz ją ze sklepu gdzie jest informacją o GW producenta

2020 grafika ci zdechła, piszesz do sklepu a sklep Ci odrzuca GW z powodu "sprzęt po gwarancji"

 

już miałem kiedyś taką sytuację ze sklepem, nie wiele brakowało a skończyło by się w sądzie.

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

W cenie około 1000 PLN kupisz używanego gtx 1080, może nawet z gw.

 

Jeżeli jesteś trochę bardziej ambitny to:

https://allegro.pl/oferta/gtx-1080-evga-9752313486

 

* piszesz do Madzi z grzeczną prośbą, żeby wrzuciła Ci WYRAŹNE zdjęcie backplate, "żeby było widać dobrze plomby"

 

* na backplate umieszczony jest S/N (numer seryjny) tego konkretnego modelu

 

* pytasz Madzię, czy karta była rejestrowana na stronie Evga (będzie wtedy 3+2 lata transferowalnej gw od daty PRODUKCJI)

 

* bierzesz S/N karty i piszesz na Support Evga maila z prośbą o sprawdzenie statusu gwarancji tej konkretnej karty

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie, wręcz przeciwnie - przy czym pamiętaj o gw. Musisz jeszcze uważać na jedną rzecz: jak kupisz gtx 1080 to karta może zostać dłużej niż się spodziewałeś

Właśnie powiedz mi na czym polega fenomen EVGA? Większość ludzi poleca właśnie EVGA szczególnie w wersji FTW, rzadziej SC ACX. 

Link to post
Share on other sites

Jest jeden z najlepszych producentów, który pozwala reklamować produkty bezpośrednio u siebie, z pominięciem sklepu. Robią oni również zazwyczaj dosyć solidne chłodzenia i mają bardzo pro-konsumenckie podejście do klienta.

 

Zasłynęli z transferowalnej (i długiej!) gwarancji, która dodatkowo uznawana była nawet bez oryginalnego dowodu zakupu.

 

Gdybym miał teraz kupować nową kartę w sklepie to: jeżeli Geforce to tylko Evga, jeżeli Radeon to Sapphire.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiem Wam panowie że już nie mam siły użerać się z tymi sprzedawczykami na olx czy allegro, do 1000zł chyba nie ma karty GTX 1080 na gwarancji, co więcej 1070Ti też brakuje. Chyba trzeba będzie czekać na nowe radeony albo nvidie 3060... Bo żeby 1660 Super jakoś dawał rade powyżej 100kl/s to chyba trzeba będzie mocno z detali zjechać prawda?

Link to post
Share on other sites

Powiem Wam panowie że już nie mam siły użerać się z tymi sprzedawczykami na olx czy allegro,

Ja też, aktualnie tłukę się ze sprzedawcą co mnie oszukał na "alledrogo" m.in: nie wysłał mi faktury za płytę główna Z390 + pudełko miało być oryginalne a było po płycie Z370

 

sprawa trwa już prawie miesiąc, bez-szczelnie gościu wysłał towar niezgodny z opisem, i jeszcze konto ma aktywne i sobie fanty sprzedaje, obsługa portalu chyba zapomniała mu zablokować konto do czasu wyjaśnienia sprawy... 

 

te allegrolokalnie to normalnie sabotaż jest dla spółki, tylko skrzydła sobie podcinają

 

 

 

do 1000zł chyba nie ma karty GTX 1080 na gwarancji, co więcej 1070Ti też brakuje.

z GTX'ami 1080 nie ma się co dziwić coraz ciężej dorwać egzemplarz na gwarancji

 

ale GTX'a 1070Ti z GW łatwiej jest znaleźć... w końcu to najnowszy pascal.

 

 

 

 

Chyba trzeba będzie czekać na nowe radeony albo nvidie 3060...

UUuuuuu... Patrząc na dostępność RTX'ów 3080 zaraz po premierze,

 

to na RTX'y 3060 możesz nawet pół-roku czekać...

 

 

 

 

Bo żeby 1660 Super jakoś dawał rade powyżej 100kl/s to chyba trzeba będzie mocno z detali zjechać prawda?

dodam jeszcze że na rynku jest masa po-koparkowych GTX'ów z serii 1000, osobiście nie pchał bym się w pascale z krótkim GW

 

Według mnie GTX1660S jest to dobrze wyceniona wydajna grafika, za rozsądne pieniądze, więc nie ma co się wahać, sam zobacz:

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

powyżej 100kl/s to chyba trzeba będzie mocno z detali zjechać prawda?
ale powyżej 100 kl/s w czym? bo to zasadnicze pytanie 144fps, w każdym tytule to nawet 1080ti nie wystarczy. Tylko co to tak naprawdę dla Ciebie zmienia?

 

Na gtx 1070 w FHD da się grać komfortowo we wszystkie dostępne w tym momencie tytuły - wczoraj dajmy na to zacząłem ogrywanie RDR2 i szczerze mówiąc myślałem że będzie gorzej a tu 45-60 FPS, (te początkowe sceny ze śnieżycami ) potem już więcej ale wyłączyłem Afterburnera bo mi widoczki psuł i żadnych dropów nie uświadczyłem - gra się komfortowo.

 

1070ti/1080 to tak jak wspomina Rebel karciochy na których da się jeszcze spokojnie posiedzieć... szczególnie przy tym cyrku z dostępnością nowych gpu.i na FHD jak w twoim przypadku.

 

 

 

Powiem Wam panowie że już nie mam siły użerać się z tymi sprzedawczykami na olx czy allegro,
Znam ten ból, ale da się trafić też na kogoś normalnego. swoją drogą ta 1080 EVGA którą podlinował Ci @rebel fajna tylko trzeba ją zweryfikować tak jak Ci napisał.

 

1660S też nie jest niezłym wyborem dłuższa gwarancja itp (też rozpisali Ci to wyżej).

 

A odnośnie tej gwarancji Zotac (przedłużonej do 5 lat) to z tego co pamiętam trzeba wysyłać karciochę za granicę na własny koszt. Także średnio.

 

Sam będę zastanawiał się być może nad 3060/6xxx z jednoczesną zmianą CPU ale nawet nie nastawiam się przy tym cyrku na ten rok - dodatkowego frycowego nie zamierzam płacić.


A może 1080ti za 1200??? oczywiście w grę wchodzi tylko opcja odbioru ze sprawdzeniem... inaczej bym jej nie brał.

 

https://www.olx.pl/oferta/gtx-1080-ti-evga-CID99-IDGmrYl.html#7468a98864

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

ale powyżej 100 kl/s w czym? bo to zasadnicze pytanie 144fps, w każdym tytule to nawet 1080ti nie wystarczy. Tylko co to tak naprawdę dla Ciebie zmienia?

Fortnite, Warzone, Apex

 

Znam ten ból, ale da się trafić też na kogoś normalnego. swoją drogą ta 1080 EVGA którą podlinował Ci @rebel fajna tylko trzeba ją zweryfikować tak jak Ci napisał.

Niestety ta karta jest bez gwarancji, po prostu nie była zarejestrowana na stronie, po 90 dniach od daty zakupu nie da się już tego zrobić.

 

1660S też nie jest niezłym wyborem dłuższa gwarancja itp (też rozpisali Ci to wyżej).

Kupiłem dziś kartę. Padło na MSI RX 5600XT Gaming X, w bardzo dobrej cenie, na gwarancji. 


 

 

Sam będę zastanawiał się być może nad 3060/6xxx z jednoczesną zmianą CPU ale nawet nie nastawiam się przy tym cyrku na ten rok - dodatkowego frycowego nie zamierzam płacić.
 

No trochę średnio. Nawet seria 3000 zawyżone ceny. Trzeba czekać i obserwować. 

 

 

A może 1080ti za 1200??? oczywiście w grę wchodzi tylko opcja odbioru ze sprawdzeniem... inaczej bym jej nie brał.

To akurat nie poważny gość. Wystawił ogłoszenie i ślad po nim zniknął.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...