Skocz do zawartości

Acer Nitro VG272XBMIIPX - 27' 240 hz 1ms za 1400 zł - Dobry monitor? Warto?


Recommended Posts

Witam,

 

W niedługim czasie planuję zakupić rtxa 3080 lub 3070. W związku z tym oraz faktem, że mój obecny monitor zaczyna się lekko psuć, zacząłem rozglądać się za nowym wyświetlaczem. Moją uwagę przykuł monitor Acer Nitro VG272XBMIIPX, którego znalazłem na xkomie w atrakcyjnej cenie 1399 zł.

 

https://www.x-kom.pl/p/563909-monitor-led-27-acer-nitro-vg272xbmiipx-czarny-hdr-240hz-01ms.html?gclid=CjwKCAjw8MD7BRArEiwAGZsrBQOWFOg5Wsm_I5V3TKqHU7KFwmPRGmT6I8fEBC957Et5kv16K8A0BBoCDL4QAvD_BwE

 

Reklamowany jest odświeżaniem 240 hz, 1 ms i obsługiwaniem technologii G-sync, co jest w sumie sporym wachlarzem jak na taką cenę. Spodziewałem się wydatku rzędu 2000 zł za takie bajery.

 

Moje pytanie do specjalistów brzmi: czy warto go brać? Jedyne opinie, jakie znalazłem, to te na xkomie, ale zdają się one niewiele mówić. Szukałem długo - nie ma recenzji na YouTube, pojawiają się rosyjskie strony, ale niestety nie jestem biegły w tym języku. Nie jestem też obecnany w monitorach, dlatego przyszedłem tutaj.

 

Do tej pory korzystałem z 27-calowego Samsunga CHG70 z odświeżaniem 144 hz, niestety coraz częściej obserwuję na nim artefakty przy uruchamianiu po dłuższych przerwach w używaniu, które po chwili znikajs, ale te chwile stają się coraz dłuższe. I to nie jest kwestia kabla. Monitor dostałem używany w prezencie, więc obawiam się, że mogę go spisać już na straty.

 

Chciałbym dodać, że najbardziej zależy mi na 27 calach, 1 ms czasu reakcji i 240 hz (aż żal by mi było blokować 3080 na limicie 144 fpsów). G-Synca nigdy nie próbowałem, ale miło by było go mieć i zobaczyć, czy robi rożnicę ^^

Edytowane przez adimark777
Link to post
Share on other sites

Downgrade rozdzielczości przy zachowaniu tej samej przekątnej może się okazać problemem nie do przeskoczenia (piszę z autopsji :D). Poza tym pakowanie Ampera do czegokolwiek @1080p to trochę marnowanie potencjału tej karty, bo ona rozwija skrzydła w wyższej rozdzielczości.

 

Proponowałbym zastanowić się nad Samsung Odyssey G7 w wersji 27" (2560x1440, 240Hz), tyle że to już koszt 2500 pln.

Link to post
Share on other sites

Downgrade rozdzielczości przy zachowaniu tej samej przekątnej może się okazać problemem nie do przeskoczenia (piszę z autopsji :D). Poza tym pakowanie Ampera do czegokolwiek @1080p to trochę marnowanie potencjału tej karty, bo ona rozwija skrzydła w wyższej rozdzielczości.

 

Proponowałbym zastanowić się nad Samsung Odyssey G7 w wersji 27" (2560x1440, 240Hz), tyle że to już koszt 2500 pln.

Możliwe, że pójdę w takim razie bardziej w kierunku 165hz i 1440p. Poleciłbyś coś może tak do ok 1600 zł? :P

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...