Skocz do zawartości

Laptop do biura USB-C z przesyłaniem obrazu i zasilaniem


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Od kilku dni intensywnie szukam do firmy odpowiednich laptopów, poświęciłem na to już wiele godzin i po tym czasie nie jestem o wiele mądrzejszy dlatego zgłaszam się tutaj z prośbą o pomoc.

Kupiłem właśnie do firmy pięć monitorów z wbudowanym hubem USB-C i chciałbym kupić teraz pięć laptopów, które za pomocą jednego przewodu USB-C będą w stanie wyświetlać na monitorze obraz i jednocześnie ładować sobie z niego baterię. Jest to warunek konieczny.

Niestety USB-C i jego funkcje w danych modelach wydają się być najgorzej opisanym parametrem i przypomina loterię. Nawet konsultanci z kilku sklepów internetowych podają sprzeczne informacje i w akcie desperacji zacząłem jeździć po sklepach stacjonarnych ze swoim monitorem by sprawdzać które modele działają a które nie.


Dodatkowe wymagania minimalne to

  • 8GB RAM
  • rozdzielczość 1920x1080
  • dysk SSD co najmniej 256GB

Najlepiej kolor czarny.

Laptopy będą używane do pracy typowo biurowej jak pisanie maili, korzystanie z przeglądarki internetowej i programu księgowego.
Nic co by wymagało szczególnie mocnych podzespołów.

Jeśli cena bez systemu będzie dużo niższa to jestem w stanie tych laptopów używać z Linuxem.
Chciałbym jak najlepszy stosunek ceny do posiadanych parametrów. Laptopy które znalazłem w sklepach albo miały za mało ramu albo miały zbyt mocne podzespoły przez co były za drogie.

Za jednego laptopa chciałbym zapłacić do 2500zł a najlepiej do 2000zł. Przypominam, że potrzebuję ich pięć. Jeśli okaże się to niemożliwe to kupię droższe ale jako że poświęciłem na to już bardzo dużo czasu to chcę dokonać najbardziej optymalnego wyboru.

Proszę o porady jeśli ktoś jest pewny co działa lub ma bardzo mocne przekonanie, a najlepiej jeśli ktoś jest w stanie taką funkcjonalność u siebie sprawdzić. 

Stacjonuję w Poznaniu i jeśli ktoś jest skory do przetestowania portu USB-C w swoim laptopie to jestem otwarty na udostępnienie w biurze monitora.

Może uda się zrobić z tego listę dla innych potrzebujących w przyszłości?

Komputery które sprawdziłem na żywo i nie działa ani obraz ani ładowanie:

  • Huawei MateBook D14 i D15
  • ASUS VivoBook X509JA

Komputery które sprawdziłem i działa zarówno obraz i ładowanie:

  • HP ENVY x360 13-ag0004nw (symbol piorunka koło portu)
  • ACER Swift 3 SF 314-42-R275 (ten był zaskoczeniem ponieważ port USB-C nie miał żadnego symbolu)
  • DELL Inspiron 5482 (symbol SS)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...