Skocz do zawartości

RTX2080Ti wyłącza komputer


Recommended Posts

jak wszystko działą to nie instaluj biosa. OSzczedzanie energi czesto destabilizuje procka. wyłacz wszystkie c-state i bedzie gut

Zaktualizuj windowsa i przeskanuj kompa malvarebytes plus wgraj najnowsze stery od płyty ze strony producenta i stery od karty na nvidia.pl

Edytowane przez danieloslaw1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na razie nie instaluje. Zobaczę jeszcze wszystkie kable czy gdzieś któryś nie robi zwarcia. Chociaż teraz odpaliłem ModernWarfare działało normalnie ( dopiero jak bios jest default i tylko XMP aktywne ) . Testuje dalej .


Rozumiem ze zasilacz to który mi sie bardziej podoba to chyba wezme tego SPC bo i tak jest schowany w piwnicy obudowy .

Co do biosu to i tak jest to ciulowa sprawa ze nie mogę  ustawić opcji oszczędzania energii ( na auto wszystko to i tak procesor zbija taktowanie i napięcie ) . Jak wymienie zasilacz i włącze te opcja oszczędzania  i nadal bedzie to samo , to co może oznaczać? walnięty procesor płyta? 

Edytowane przez PrzemekPSP
Link to post
Share on other sites

spc ja mam. myslalem ze bedzie głośny i gorący ale ma dwa radiatory w srodku i jeszcze z metalowa obudowa jest połączony. Na duzym obciazeniu jest cichutki a gdy go sztucznie zagrzałem i zatkałem dopływ powietrza zeby sie bardziej zgrzał niz normalnie to wentyl był lekko slyszalny. Ja mam i polecam. Black na yt testował i wszystko z nim jest dobrze

Zwarcie moze nawet robić coś co masz do usb podpięte. Kiedys mi myszka nie pozwalała w ogole kompa włączyć. :)

Jak karte masz cichą to możesz w msi afterburner ustawic krzywa wentylatorów wyżej. Pare stopni zbije i bedzie wiekszy boost mhz

a jakie masz napiecie procka na stock? dla spokoju powyzej 1.2v powinno pokazywać w cpuz

Edytowane przez danieloslaw1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

co to moze być , HW Monitor pokazuje w zakładce GPU --> FANS --> GPU 0 oraz GPU 1 .. nie rozumiem co to jest.. karta ma trzy wentylatory 

sprawdzaj w msi afterburner. Hw monitor czasami podaje błędne odczyty wentylatorów w gpu. czasami tez da sie ustawic osobno wentylatory na karcie i jeden sie kręci a 1 albo dwa nie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Super kolego! Właśnie o to chodziło Afterburner może sterować tak jak mówisz i ustawiłem sobie

sprawdzaj w msi afterburner. Hw monitor czasami podaje błędne odczyty wentylatorów w gpu. czasami tez da sie ustawic osobno wentylatory na karcie i jeden sie kręci a 1 albo dwa nie

Na chwile obecną udało mi sie ustawić ErP tak by komputer wyłączał sie całkowicie i działa OK. Zasilacz juz zamówiłem. Chyba kupie Dysk NVME 1TB i dam sobie spokój juz z kablami oraz SSD

Link to post
Share on other sites

no i dobrze :)

 

napisz potem czy coś pomogło i czy w ogole sie grzeje u Ciebie ten spc bo u mnie przy 600w obciazenia minimalnie cioeplejszy ale ja mam kompa na biurku

Jasne dam znać, dziś odbiorę po pracy ale nie wiem czy dziś to zamontuje, w sumie to tylko podłącze płytę i grafikę nie będę na razie go pakował do obudowy to może dziś się udać. Jestem pozytywnej myśli co do samego zasilacza bo opinie i recenzje ma bardzo dobre.

Mimo wszystko jeśli on nie wyeliminuje problemu to bede zmuszony szukać dalej.

 

Ogólnie problem leży albo w zasilaczu albo w płycie głównej - włączenie opcji C State powoduje wyłączania komputera. Czytałem że c state często kraszuje i7 9700k

Link to post
Share on other sites

Skoro kupiłeś nowe gpu i to pewnie jeszcze używane to oczy powinny być skierowane w jego stronę.

chyba ze juz go gdzie indziej sprawdziłeś .Proste

Ale co karta może mieć do tego? Brak artefektow, furmarki, 3d Marki, żadnych problemów żadnych. Wydaje mi się że jakby karta była walnięta to by nie przeszła żadnego testu, wczoraj normalnie grałem ze 3h i nic. Pamięci Samsunga jak coś Edytowane przez PrzemekPSP
Link to post
Share on other sites

Karta posiada boost 3.0 która składa sie z ok 100 zegarów gpu oraz posiada 4 stany dla pamięci co daje ok 400 kombinacji.Wystarczy ze 1 z nich jest niestabilny i masz niestabilność na gpu.To ze ja depnąłeś na 100 ptrocent w furmarku nie oznacza ze jest z nią ok.tez gpu load 99 tez nie musi o tym świadczyć .Masz power limit na maksa ale zegar nizszy jak w grach

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Karta posiada boost 3.0 która składa sie z ok 100 zegarów gpu oraz posiada 4 stany dla pamięci co daje ok 400 kombinacji.Wystarczy ze 1 z nich jest niestabilny i masz niestabilność na gpu.To ze ja depnąłeś na 100 ptrocent w furmarku nie oznacza ze jest z nią ok.tez gpu load 99 tez nie musi o tym świadczyć .Masz power limit na maksa ale zegar nizszy jak w grach

Co znaczy że power limit jest na maksa a zegar niższy? Bo ogólnie nic nie zmieniałem tak że dla tego pytam

Link to post
Share on other sites

Poczytaj sobie co to Power limit idzialanie bost 3.0. Ja tu nie widzę diagnostyki a chcesz kupować części . jak nie masz jak sprawdzić zanies do serwisu. To może być tańsze podejście niż liczenie na lud szczescia

Rozumiem ale nie sądzę by jednak problem był z kartą graficzną, ale będę w domu to będę patrzeć, karta jest na gwranacji sklepu komputronik jeszcze 18 miesięcy więc nie przejmuje się zbytnio tym.

Link to post
Share on other sites

Nie czytaj tego janka bo to jakis chory chlop. Napisz jak sie zasilacz sprawuje

Dziwne wypowiedzi są tego użytkownika ale doceniam wkład w pomoc.

 

Ok co do zasilacza dziś raczej nie przetestuję bo dopiero wróciłem, ale co mogę powiedzieć na pierwszym rzut oka, wykonanie jak najbardziej ok, może to nie poziom seasonica czy be quiet ale za 430zl nie można narzekać, kable też ok nie będą mi jakoś sprawiać problemów, mam duża obudowę. Mam tylko nadzieję że będzie cichy :)

Link to post
Share on other sites

Dziwne bardzo, bo u mnie cały zestaw z monitorem i do tego podkręcony pobiera maksymalnie ok. 440W. Wynik odczytany na watomierzu wpinanym w gniazdko.

Taki sam zestaw? Zasilacz ma już prawie 8 lat, służył OD GTX 570 / HD 7970 przez serie GTX 680 / 780/ 980/1080/ 2080. Przepracowal ogrom godzin w tym czasie, mieszkałem przez 6 lat w Angli to tam praca -> dom -> komputer do oporu.. Może już mieć dość. Tak czy inaczej chciałem wymienic, tego co mam to z sentymentu i tak zostawie na półce :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...