Skocz do zawartości

RTX2080Ti wyłącza komputer


Recommended Posts

Witam serdecznie, kupiłem dziś rtx 2080ti asus strix, wymieniłem gtx 108OTi także strix, jednak z nową karta mam problem, włączę np Multiplayer Modern Warfare to komputer gasne jakby odcinało zasilanie bez żadnego błędu i włącza się z powrotem. Kiedy włożę 108OTi problem nie występuje. Mam zasilacza niby dobry ale już trochę stary Seasonic x660 Platinum kupiony w roku 2013. Może nie dawać radę?

 

I7 9700k

Maximus X Hero WiFi

Edytowane przez PrzemekPSP
Link to post
Share on other sites

ciekawa sprawa bo 1080Ti oraz 2080Ti teoretycznie powinny pobierać tyle samo mocy, a markowe 650W bez problemu powinno wystarczać

 

7 letni zasilacz mogl sie troche zmeczyc i pewnie jakas konkretna sekcja nie wyrabia, moze 2080ti bierze ten prad "inaczej" niz 1080? Mniej po PCI, a wiecej po 6PIN np.. Powodow moze byc sporo, a ten objaw moze pokazywac cos innego niz zasilacz? Uszkodzenie karty co najwyzej jeszcze? (tfutfu)

Link to post
Share on other sites

odpal furmark rog edition z testem 02 vulcan(tam masz licznik artefaktów) plus aida 64 test samego fpu. monitoruj tempy i jeśli masz to sprawdz woltomierzem linie 3.3 5 i 12v. Podaj tutaj wartosci temperatur cpu i gpu no i te napiecia. Nie patrz na napiecia z programó bo np aida64 potrafi podac ze na lini 3.3 jest 2.8v a woltomierz pokazywał 3.25v. Co do zasilacza. Miałem niedawno 550w gold i dawał rade z 2080 i 9900k ale po podkreceniu zjadał 600w i już się wyłączał. jeśli chcesz tani zasilacz to supremo fm2 750w dla spokoju. sam mam i jest super. 
Najpierw zrób test i podaj napeicia i temperatury.

W msi afterburner masz też test rdzenia i poda Ci jakie max mhz mozesz dać. Testowałem na 4 kartach i sie zgadzało. 

Edytowane przez danieloslaw1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok test procesora zrobiony. Temperatury raczej Ok , w BIOS wszystkie opcje sa standardowe tylko włączony profil XMP dla pamięci.

https://ibb.co/fX550Vp

Ok daje oba testy na raz teraz .

Oba testy na raz 

https://ibb.co/S7n1Jys

100% stabilności systemu mógłbym nawet włączyć co innego i by działało , zaczynam podejrzewać któryś dysk SSD ( mam 3 ) albo któryś kabel sata.. 

Windows mam na Viper Nvme 100.

Chyba wezmę wszystko odłączę i podłączę raz jeszcze .


Zaktualizuje bios jeszcze bo mam przed ostatni.

Tak czy inaczej bede chciał wymienić zasilacz , który z tych kupić

https://www.x-kom.pl/p/402145-zasilacz-do-komputera-thermaltake-toughpower-grand-rgb-750w-80-plus-gold.html

https://www.x-kom.pl/p/401005-zasilacz-do-komputera-be-quiet-straight-power-11-750w-80-plus-gold.html

https://www.x-kom.pl/p/363849-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-supremo-fm2-750w-80-plus-gold.html

 

Edytowane przez PrzemekPSP
Link to post
Share on other sites

Zaktualizuje bios jeszcze bo mam przed ostatni.

 

z tymi najnowszymi aktualizacjami biosów dla płyt Z370 / Z390 to ostrożnie bo się poparzyć można,

ostatnio całą noc testowałem płyty:

 

  • MSI Z370 SLI PLUS
  • ASRock Z390 Extreme4

 

i po aktualizacjach na obydwu mobasach następowała destabilizacja OC i gorsze wyniki wydajności w cinebenchu, co najbardziej mnie irytowało to na jednej z płyt 8700K już się nie dał ustawić na 5,0GHz... tylko robił max stabilne 4,9GHz.

 

Oczywiście powrót do biosów z końca 2019 roku naprawiło problem, także miej to na uwagę instalując bios z 2020 roku :)

Edytowane przez mutissj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zauważyłem dziwna rzecz , jak ustawie w bios np: funkcje oszczędzania energii to od razu wywala komputer ... jak wszystko jest na ustawieniach fabrycznych tylko XMP włączony to śmiga , chciałem chociaż ta funkcje właczyc która odpowiada za to by komputer sie całkowicie wyłączy bo teraz jak zamknę system to napisy na płycie sie świeca diody gpu tez  


z tymi najnowszymi aktualizacjami biosów dla płyt Z370 / Z390 to ostrożnie bo się poparzyć można,

ostatnio całą noc testowałem płyty:

 

  • MSI Z370 SLI PLUS
  • ASRock Z390 Extreme4

 

i po aktualizacjach na obydwu mobasach następowała destabilizacja OC i gorsze wyniki wydajności w cinebenchu,

co najbardziej mnie irytowało to na jednej z płyt 8700K już się nie dał ustawić na 5,0GHz... tylko robił max stabilne 4,90GHz.

 

Oczywiście powrót do biosów z końca 2019 roku naprawiło problem, także miej to na uwagę instalując bios z 2020 roku :)

O kurde to moze nie będę na razie instalować tego biosu  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...