Skocz do zawartości

Monitor nie wyświetla obrazu


Recommended Posts

Witam. Upgradowalem dziś swojego kompa. Wszystko cacy, włączyłem go, pochodził trochę nagle się zresetował. Po restarcie monitor nie pokazuje obrazu mimo że jest sprawny bo podłączyłem do niego laptopa i wyświetlił obraz. Podłączyłem komputer do TV i normalnie jest obraz, ale gdy podłączam do monitora to pokazuje brak sygnału i czarny ekran, mimo że komputer działa normalnie. O co może chodzić? Co się stało?

 

Edytowane przez Damian02625
Link to post
Share on other sites

Płyta Gigabyte B550 AORUS ELITE AM4

Procesor Ryzen 7 3800x

Zasilacz SPC Supremo M2 550W

RAM 32gb Goodram 3600mhz

 

Ten monitor normalnie działał z tym PC, teraz po zmianę procesora i płyty nagle coś się stało. Dodam że jak podłączyłem komputer do TV to normalnie jest obraz, więc z PC wszystko jest ok. Tak samo monitor jest sprawny bo podłączyłem laptopa i również obraz wyświetla, a mimo to gdy podłączam do PC to brak obrazu...

 

Edytowane przez Damian02625
Link to post
Share on other sites

Karta ma tylko 1 HDMI. Przed chwilą udało się włączyć pc razem z monitorem, pochodził chwile i znów komputer się zrestartował i teraz nie wyświetla obrazu...

 

 

Skąd mogą wynikać takie objawy? Czy coś takiego może się dziać np gdy coś się źle podepnie do płyty głównej? Tak jak pisałem dziś wymieniałem i podłączałem na nowo cała płytę.

Edytowane przez Damian02625
Link to post
Share on other sites

A co by mogło powodować taki błąd? Co bym musiał źle podłączyć?

 

Teraz podłączyłem PC do TV i również nie wyświetlił się obraz..

 

Dodam że temperatura mostka północnego wynosiła jakieś 60 stopni przy przeglądaniu neta, nie wiem czy to dużo?

 

Nie wiem czy dobrze podłączyłem te małe piny od przedniego panelu, niby power działa, reset też ale jest możliwe by to działało a mimo to robiło się jakieś zwarcie?

 

Edytowane przez Damian02625
Link to post
Share on other sites

A co mógłbym oprócz grafy źle usadzic? Procesor musi być dobrze włożony bo pewnie inaczej by się nie chce włączył, ramy chyba tak samo?

RAM może nie dokońca wejść. Grafa też. A w przypadku procesora może PIN być przekrzywiony.

Link to post
Share on other sites

Ten klips od portu PCI Express gdy karta jest włożona nie powinien być idealnie w poziomie? Że gdybym chciał wyjąć kartę to muszę go wcisnąć i wtedy wychodzi karta? Bo tutaj mogę normalnie kartę wyciągnąć bez wciskania tego zamknięcia i nie jestem w stanie bardziej karty docisnąć bo blokuję to radiator płyty głównej który mam obok karty.. Może tutaj jest problem? b1a317e9a5d8ff8789ea774062e29bf3.jpgUdało mi się docisnąć kartę tylko teraz ona dotyka tego radiatora na płycie, może tka zostać? Nie będzie się nic przegrzewać? Dodaje oba zdjęcia.. 78194fe9fafee92e85889bb5d02b3e21.jpg

 

Podociskałem wszystko, wszystkie kable, kartę graficzną ramy itp. Komputer się włączył, odpaliłem gre i znowu się zaczął restartować bez obrazu.. Nie mam już pomysłu..

 

Nie za wysoka jest ta temperatura TWPIN2? Taka wartosc jest już od razu po włączeniu komputera.

 

2b8df9c863b626f2403ee33fccaedef1.jpg

 

Teraz włączyłem na chwilę Prime95, od razu pc się zrestartował bez obrazu..

Edytowane przez Damian02625
Link to post
Share on other sites

Daj dalszą część okna bo nie widać danych dla procesora. Restartowanie się pod obciążeniem może min wskazywać na niestabilne napięcie od zasilacza bądź od temperatur. Daj dalszą część okna HWMonitora, możesz też zamiast HWMonitora użyć HWInfo64 i dać zakładkę Sensors. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...