Skocz do zawartości

i8700 do 4,8GHz lub lepiej


Recommended Posts

Cześć,

 

Mój komp to:

I7 8700k

MSI z370 gaming plus

Chłodzenie procka Artic Freezer 360

 

Udało mi się podkręcić w nocy procka do 4,8 ale wydaje mi się, że na dość wysokim napięciu (OCCT pokazuje maks 1,34 - bios ustawiony na 1,31). Screeny pod linkiem. Czy można coś więcej spróbować wycisnąć z tego procesora?

 

LINK: https://imgur.com/a/oepEYVv

 

+ dziś zauważyłem, że w pewnym momencie OCCT i HWinfo pokazywały mi taktowanie 4,4 mimo, że w biosie ustawione było 4,8 - co jest nie tak?

Edytowane przez finalriot
Link to post
Share on other sites

Hej, dzięki za odpowiedź. Próbowałem zbić to napięcie ale wywala po kilku sekundach error no i sam OCCT wtedy laguje...

 

https://imgur.com/a/SEg2GbU

 

tak to wygląda w biosie^

 

nie ukrywam, że chciałbym to 5,0 - specjalnie wymieniłem obudowę i chłodzenie :)

Edytowane przez finalriot
Link to post
Share on other sites

trochę duże te napięcia u mnie 4.8GHz przy 1.2v i AVX offset 0 , jak masz ustawiony offeset i power limit ?

 

Widzisz w screenach coś co można by było ,,ulepszyć'' :)?

 

Dzięki, natomiast poradnik głównie wyjaśnia pojęcia - brakuje mi poradników które mówią: ''zrób to i to, jeżeli masz errory, w przypadku wysokich temp zejdź z tego... ''

 

+ dzieje się dziwna rzecz, po odpaleniu gry np overwatch na obu monitorach lekko zmienia się kolor, jakby jakis tryb gry sie włączał i zegary spadają do 4,4ghz...

Edytowane przez finalriot
Link to post
Share on other sites

OC to raczej metoda prób i błędów widzę że masz profil xmp na ram 3600, możesz wyłączyć xmp żeby ram chodził na 2133. Bo xmp to też OC i może mieć wpływ na stabilność systemu. I wtedy spróbować OC samego cpu, zaczynając np od 4.8 przy 1.35v. testować jeśli będzie stabilne to obniżać napięcie stopniowo aż nie będzie CPU stabilne. Jak Ci się nie uda uzyskać stabilności to moze się po prostu nie dać na tym konkretnym egzemplarzu.

Jak się nie uda 3.8 to spróbuj 3.775 i tak dalej.

 

Ja walczyłem długo z 3700x i w końcu mam parę ustawień np 4.450 przy 1.45v do rekordów, oraz stabilne 4.375 przy 1.3v

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spróbuj może loadline calibration dać na Auto i może ring ratio na 45. Jak spada do 4.4 to pewnie jest jakiś throtling, masz offset AVx na auto i tu możesz AVx offset na zero ustawić. Przetestuj też w grach bo w syntetykach to może spadać, lepiej żeby spadło niz wywalało błędy, a w grach będzie trzymać bo gry nie użyją wszystkich rdzeni na raz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spróbuj może loadline calibration dać na Auto i może ring ratio na 45. Jak spada do 4.4 to pewnie jest jakiś throtling, masz offset AVx na auto i tu możesz AVx offset na zero ustawić. Przetestuj też w grach bo w syntetykach to może spadać, lepiej żeby spadło niż wywalało błędy, a w grach będzie trzymać bo gry nie użyją wszystkich rdzeni na raz.

HWinfo nic nie mówi o throtlingu, pyzatym temperatury są w granicach 70C

 

+ dzieje się dziwna rzecz, po odpaleniu gry np overwatch na obu monitorach lekko zmienia się kolor, jakby jakis tryb gry sie włączał - to moze byc od OC? Ogólnie kilka dni temu przenosilem wszystko do nowej budy

Link to post
Share on other sites

To z tym wygaszaniem to może być nic(jakiś tryb karty/monitora) albo raczej coś z kartą graficzną.

Z tym żeby nie spadało na 4.4ghz spróbuj to AVX na 0 ustawić.


W innym temacie: http://forum.benchmark.pl/topic/296435-rtx2080ti-wy%C5%82%C4%85cza-komputer/page-2
 

 

z tymi najnowszymi aktualizacjami biosów dla płyt Z370 / Z390 to ostrożnie bo się poparzyć można,

ostatnio całą noc testowałem płyty:

 

  • MSI Z370 SLI PLUS
  • ASRock Z390 Extreme4

 

i po aktualizacjach na obydwu mobasach następowała destabilizacja OC i gorsze wyniki wydajności w cinebenchu, co najbardziej mnie irytowało to na jednej z płyt 8700K już się nie dał ustawić na 5,0GHz... tylko robił max stabilne 4,9GHz.

 

Oczywiście powrót do biosów z końca 2019 roku naprawiło problem, także miej to na uwagę instalując bios z 2020 roku
Link to post
Share on other sites

Hej! dzięki za odpowiedź.

Sprawdziłem 0 C-state jest wylaczone, a avx jest ustawione na 0

 

Czy może to być wina systemowego zarządzania wydajnością? Ja ustawiam ręcznie najwyższą wydajność, ale zauważyłem, że po tym ucięciu tych zegarów samo ustawia się na wysoką wydajność..

Link to post
Share on other sites

Chyba podziałało :)

 

Powiedzcie mi co może spowodować wysokie napięcie (OCCT pokazuje max 1,34) przy 4,8ghz? Przy 5,0 komp wywala blue screena przy logowaniu, nie chce przekraczać1,35 vcore

 

Dodatkowo ogarnąłem gdzie leżał problem z monitorami - utility od msi do obsługi RGB w komputerze coś blokowało, że nawet HWinfo nie chciał się odpalić. Po odinstalowaniu całego ścierwa problem ze zmianą odcienia monitorów przy uruchamianiu gier zniknął.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...