Skocz do zawartości

Problem z wydajnością, płynnością w grach.


Recommended Posts

Witam. Na początku może przedstawię mój sprzęcik :

Mobo: Asrock Fatal1ty Z170 Gaming K4

Zasilacz: Corsair CX 450M

Procesor: i5-6600k OC do 4.6ghz

Ram: G.SKILL Ripjaws V 8 GB OC 3000mhz ( 2 kości po 4gb) 

Karta graficzna: GTX 1060 gigabyte windforce

Dysk: SSD Adata SU800 oraz HDD WDC WD10EZEX 1TB

System operacyjny: Windows 10 Home 

Antywirus: Avast Free 

Monitor: aoc c24g1 curved 144hz

 

Problem polega na spadkach fpsów w większości gier. Parę przykładów:

Destiny 2 - jeżeli ustawione mam 144hz, bez v-sync występuje chyba tearing, gra jest strasznie nie płynna, gdy włączę v-sync gra jest płynna tylko gdy klatki sięgają 130-144, ograniczenie klatek do 110 trochę eliminuje ten problem aczkolwiek podczas szybszych ruchów myszką fpsy potrafią spać o 15-20, rozwiązaniem jest przełączenie monitora na 100hz oraz uruchomienie v-syncu.

Fortnite - tutaj generalnie nie wiadomo co się dzieje, od początku fpsy skaczą od 200 do 30 momentami w początkowych fazach gry. 

Fifa 20 - Tutaj różnie, raz jest płynnie, raz wydaje mi się jakby coś było nie tak, miga murawa w dziwny sposób (brightness flicker).

Leauge of legends - fpsy spadają w połowie gry z 250 do nawet 130.

Generalnie w większości gier są jakieś problemy z płynnością obrazu lub spadkami fpsów.

Mam w Nvidi opcje włączenia "G-Sync compatible", gra staje się o wiele płynniejsza ale występuje w każdej "brightness flicker", mrugają tekstury. Dodam, że często mimo braku spadków klatek gra wydaje się nie płynna. Dodam, że większość gier gdy fpsy zejdą ponizej 100 fpsów staje się nie grywalna dla mnie, nie wiem czym to jest spowodowane, cale życie używałem 60 hz i nie przeszkadzało mi to, nawet u znajomego gdy gram nie przeszkadza mi to aż tak bardzo jak u mnie.

Edytowane przez adriano0099
Link to post
Share on other sites

Pokaż screen z CrystalDiskInfo. Dyski ADATA seria SU są bardzo awaryjne i często stwarzają problemy.

 

Screeny dysków, hdd jest podzielony na dwie partycje.  

 

"odkrec" proca i sprawdz czy sa te same objawy.

Będę testować cały wieczór w takim razie i zobaczę czy coś sie zmieniło.

 

Skoro masz wysokie fps i brak płynności to problemem jest synchronizacja.

 

Spróbuj na starszych sterach odinstalowujac obecne przez ddu

DDU robiłem i nie przyniosło to żadnej poprawy, spróbuję jeszcze raz z jakimiś starszymi sterownikami.

Link to post
Share on other sites

Dysk HDD jest OK jesli chodzi o SMART, natomiast SSD ma 1 realokowany sektor i 9 prob realokacji.Nie wiadomo jak inne parametry bo CrystalDiskInfo podaje tylko 'specyficzne dla dostawcy".Sciagnij program "Hard Disk Sentinel" i daj screena z zakladki SMART tego Adata SU800.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisalem wyzej - SSD ma 1 realokowany sektor, 1 blad komunikacji, 9 prob realokacji - tylko nie wiadomo jaki to ma wplyw na dzialanie samego PC.Masz go jeszcze na gwarancji ?

Gry w  ktore grasz masz na tym SSD czy na HDD ?

Link to post
Share on other sites

System działa bez zarzutów, wszystko działa szybko jak należy. Gwarancje jeszcze posiadam. 

SSD - Fifa, leauge of legends, valorant ( ten działa bez zarzutów).

HDD - destiny 2, fortnite (próbowałem również na ssd).

Przetestuje jeszcze destiny na SSD'ku.

A jakieś sugestie co do tego g-syncu?


Przetestowałem granie bez OC procesora, bez zmian. 


Może jest jakaś rada na tego G-sync'a? Z nim wszystko jest plynne ale to miganie jest nieznośne, tekstury migaja jakby jasność zmieniały.

Edytowane przez adriano0099
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...