Skocz do zawartości

Podłączenie zasilacza


Recommended Posts

Kabel od zasilania płyty głównej przedzielony na 2 czy obie wtyczki należy wpiąć w zasilacz czy  ta dodatkowa jest do zasilania np: topowych płyt głównych ?Czy kartę graficzną można podłączyć dwoma  oddzielnymi  kablami czy koniecznie jednym z dwoma końcówkami ?

Link to post
Share on other sites

Płytę główną pewnie masz na myśli 8 pinowe złącze 4+4. Jeśli Twoja płyta główna ma złącze 8 pinowe podłącz obie końcówki 4+4. Jeśli masz zasilacz modularny to oczywiście drugi koniec do zasilacza też musisz wpiąć. 

 

Generalnie optymalnie jest jak podłączysz dwoma osobnymi kablami PCI-e kartę graficzną, ale jeśli nie jest to jakiś prądożerny potwór i masz markowy zasilacz można bezpiecznie powiedzieć że można podłączyć z jednego używając tego rozgałęzienia. 

 

Gdybyś nie czuł się usatysfakcjonowany odpowiedzią/miał dalsze pytania podaj dokładny model płyty głównej i zasilacza. 

Edytowane przez Didox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Zasilacz Seasonic FOCUS GX-750 80Plus Gold 750W

Gigabyte B550 AORUS ELITE

Właśnie do zasilacza złącze jest podzielone na 2 takie kostki jedna dłuższa, druga krótsza i tu się zastanawiałem czy podłączyć obie i wtedy tym kablem pod płytę główną ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Generalnie optymalnie jest jak podłączysz dwoma osobnymi kablami PCI-e kartę graficzną, ale jeśli nie jest to jakiś prądożerny potwór i masz markowy zasilacz można bezpiecznie powiedzieć że można podłączyć z jednego używając tego rozgałęzienia. 

 

 

czemu tak jest lepiej? co to zmienia? pytam bo sie nie znam

Link to post
Share on other sites

 

Chodzi o rozłożenie obciążenia na przewodach i gniazdach, wszystko zależy od tego jakim poborem cechuje się GPU.

 

czyli lepiej podlaczyc jednym kablem VGA 1 i drugim kablem VGA 2, zamiast tylko jednym kablem VGA1 z rozgaleznikiem tak?

 

Edytowane przez Lexus404
Link to post
Share on other sites

Kabel VGA to standard odnoszący się do przesyłu obrazu, również można podpiąć do karty graficznej acz od zewnątrz żeby podpiąć do monitora :) 

 

Ale jeśli w Twojej wypowiedzi zamienimi "VGA" na "PCI-e" czyli ten kabel:

 

https://www.alternate.pl/p/230x230/t/Corsair_CP_8920251_wewn_trzny_kabel_zasilaj_cy_0_65_m__Y_cable@@tnzv6z1p.jpg

 

To dokładnie tak :) 

 

Aczkolwiek tak jak wpomniał Pendzel, problem raczej byłby istotny gdyby grafika była prądożerna, lub też czy kable/wtyczki słabej jakości szybciej o nagrzewanie/stopienie.

 

Jeśli mamy miejsce to nie zaszkodzi podpiąć osobno. 

Link to post
Share on other sites

Marcyr ja wcześniej patrzyłem na ten zasilacz co masz i tak nie do końca wiedziałem, weź no pyknij fotke tego kabla albo wskaż go na zdjęciu z tego zasilacza bo na prawde nie wiem o co kaman.

 

Generalnie jeśli kabel w całości podpinasz z jednej strony to z drugiej tak samo :D Choć nie kojarzę żeby od strony PSU było coś na dwie kostki.

Link to post
Share on other sites

jest od strony zasilacza kabel podzielony na 2 i jest to dłuższe łącze niż w płycie głównej dla tego się zastanawiałem czy podpiąć całość ale podpiąłem i działa to chyba OK :)

 

https://www.x-kom.pl/p/514792-zasilacz-do-komputera-seasonic-focus-gx-750w-80-plus-gold.html#modal:galeria

Edytowane przez Marcyr
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...