Skocz do zawartości

MSI Z490 Unify. Płyta padnięta ? (posiadany sprzęt w stópce)


Recommended Posts

Zaczęło się niewinnie. Po naciśnięciu "zamknij", monitor gasł, jednak resztę musiałem wyłączać manualnie przez guzik power.

Któregoś dnia przy próbie odpalenia komputera, monitor zaczął zgłaszać "no singal". Założyłem, że mój 1080Ti wyzionął ducha. Od kolegi pożyczyłem leciwego Radeona 4550. Przy  włączeniu, LED na płycie zaczął wskazywać B3 -> "DXE Progress  System Reset" .

Za radą internetów (być może ta płyta nie dogada się z tak starą kartą)....... polazłem do X-kom i drogą kupna nabyłem Zotac 2070. Komputer się uruchomił LED na płycie zaczął wskazywać temperatury (brak błędów), jednak wystąpił problem z internetem. Co chwila komputer przestawał widzieć sieć (wpięty patchcord'em) przy stabilnym łączu 1GB/s od UPC. Kabel sprawdzony, notebook nie tracił połączenia.

Dograłem nowe sterowniki do ethernetu ze strony MSI i ...... po restarcie kompa LED już nawet błędów nie pokazuje. Mam " - -  " .  

W moim przekonaniu na 99.9% to płyta, ale może ja nie dostrzegam czegoś co Wy możecie zauważyć ? 

 

Z góry dziękuję za chęć pomocy

Moon 

 

Przepraszam, za zdoublowane posty, notebook. chodzi trochę za wolno 

Edytowane przez DarkSideOfTheMoon
Link to post
Share on other sites

Chciałem zobaczyć co oznacza kod błędu i przy okazji natrafiłem na wątek z innego forum:

 

https://forum-en.msi.com/index.php?threads/z490-unify-dxe-progress-codes-b3-system-reset.345907/#post-2001067

 

To czego nie widzę ani tu ani tam w proponowanych - czy to samo dzieje się na grafice zintegrowanej? Czy tylko dotyczyło dedykowanej karty?

 

Te problemy z siecią, wystąpiły po aktualizacji BIOS jak sugerowali Ci w drugim wątku czy to jeszcze przed mieszaniem z BIOSem?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...