Skocz do zawartości

Brak dostępu do internetu WINDOWS 10


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

W dniu dzisiejszym po włączeniu komputera wyświetla mi się ikonka "Brak dostępu do internetu", chociaż internet jest i mogę przeglądać strony, grać itp.

U syna w komputerze ikonka wyświetla się prawidłowo, internet działa.

Wifi działa bez problemu.

Internet w telewizorze podpiętym po kablu działa bardzo dobrze.

 

 

Czy ktoś mi wytłumaczy o co chodzi? I jak zmienić tą ikonkę, że internet jest lub jak to naprawić.

Do dnia dzisiejszego ikonka wyświetlała się prawidłowo.

Karta sieciowa - TP LINK 1 GB pci-e

Router - Netgear R6800

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Tak , jest nadal to samo, a teraz zobaczyłem , że szybkość łącza wynosi 100 / 100 Mbps, chociaż karta to TP-Link gigabit PCI-e . I faktycznie na speed test okla mam 94,66 Mbps chociaż internet z UPC mam 500 Mbps. W drugim pokoju internet działa jak należy. Wszystkie testy po kablu.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzales ustawienia tej karty sieciowej PCI- E czy masz ustawione szybkosc na 1 Gb zamiast 100 Mb ?

Plyta glowna obsluguje 1 Gb ? moze cos ta karta TP link szwankuje ?

Edytowane przez sebki1
Link to post
Share on other sites

No własnie sprawdziłem, mam ustawione 1.0 Gbps Full Duplex, podłączyłem kartę z drugiego komputera i dalej to samo. Windows pokazuje w - ustawienia - wyświetl właściwości sprzętu i połączenia  - szybkość łącz 100/100

 

Zauważyłem coś jeszcze, na drugim komputerze w miejscu adres IPv6 jest przypisany numer IP, a u mnie nie ma.

 

Walczę dalej. Reset routera do przywrócenia ustawień fabrycznych.

Edytowane przez elkomendante
Link to post
Share on other sites

 

 

W dniu dzisiejszym po włączeniu komputera wyświetla mi się ikonka "Brak dostępu do internetu", chociaż internet jest i mogę przeglądać strony, grać itp.

 

To wygląda jakby jakiś moduł "diagnostyki" Windows nie mógł się połączyć z serwerami M$ i błędnie pokazuje brak dostępu do sieci choć w rzeczywistości nie ma żadnego problemu z siecią. Jak dla mnie to przejmować można się zacząć, gdy faktycznie net nie będzie działał. Skoro ta "ikona" nie ma to wpływu na nic, to w ostateczności można tą ikonę schować do rozwijalnego paska zadań by nie raziła po oczach.

Link to post
Share on other sites

Już zrobiłem, 3 godziny zmarnowane. UPC zrobiło aktualizacje swojego routera Connect Box, ja go miałem przełaczonego w tryb bridge i połączonego z moim Netgear R6800. Nawet jak podłączałem TP link AC 1200 to on nie widział w ogóle sieci.

Co pomogło, podłączyłem się bezpośrednio pod Connect boxa, przełaczyłem w tryb router i ponownie w tryb bridge. Jak TP link zaczął działać to podłączyłem Netgear i też zadziałał bez problemu tak jak wcześniej. Teraz wszystko powróciło do normy.

Gdyby ktoś miał podobny problem z UPC to mam nadzieję, że to pomoże.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...