Skocz do zawartości

Recommended Posts

PC-ty są stare, pewnie typowy PCI-Express, pojemność myślę, że 0,5T wystarczy, chyba, że różnica w cenie będzie mała, to rozważę 1TB. Prosiłbym o propozycje w obu pojemnościach :)

P.S.mogę jakoś sprawdzić protokół bez rozbierania budy, programem? Stare dyski mam w NTFS z tego co widzę.

Edytowane przez jimix
Link to post
Share on other sites

wiemy że to jest płyta z chipset-em H81, teraz pytanie to jest zwykły PC, w typowej obudowie ATX komputerowej, masz tam miejsce w obudowie na dodatkowy SSD 2.5", jak i wolne gniazdo SATA, no chyba, że chcesz zamienić HDD, na SSD, zamiast tylko dodawać SSD. 

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że to zwykły PC, w zwykłej obudowie. Miałem w rękach takie mini-itx co trzeba było całe rozkręcać, wyjmować zasilacz, DVD i mocowanie DVD, aby się do dysków dostać...

 

Pewnie kupimy zwykle 2.5” AHCI, teraz pytanie czy potrzebujemy czegoś jeszcze.

 

Masz dwa przewody sygnałowe SATA III? Na płycie jest wolne gniazdo SATA? I czy w obudowie jest miejsce na montowanie 2.5” ( w teorii SSD można nawet na jednej śrubie mocować, ale adapter na 3.5” czy 5.25” też można kupić ).

Do tego zobacz czy na zasilaczy masz wolne gniazdo zasilania sata, co ci sięgnie tam gdzie chcesz w obudowie zamatować SSD.

Link to post
Share on other sites

Generalnie, gadałem z informatykiem, który w firmie montował nam pc, kamery itd. odradził mi zmianę dysków na SSD, bo te pc pracują 24/7, dosłownie. Lepiej lepszy procek i ram powiedział. Chyba zrezygnuję z tej zmiany, skoro mnie postraszył, że dysk może paść w najmniej spodziewanym momencie, a tego bym nie chciał :(

Link to post
Share on other sites

Pytanie podstawowe - chcesz zmienić - bo masz taki kaprys, czy po prostu chcesz osiągnąć max komfortu pracy przy jak najmniejszych wydatkach? PC stoi i coś rejestruje, czy odbywa się na nich normalna praca? Ściągnij AIDA64, zrób raport systemowy i wrzuć gdzieś (dysk google np.), to wtedy będzie wiadomo, co tam jest i co to warte. Generalnie SSD daje naprawdę porządnego kopa, mówiąc kolokwialnie. I każdy dysk może paść. Czy to SSD, czy to HDD. A mając na uwadze swoje doświadczenia, stawiam prędzej na HDD, niż SSD.

Link to post
Share on other sites

PC służą do pracy, oba. Są tam wszystkie pliki itp. na czym pracujemy. Jeśli padnie jeden, to nie ma problemu, bo jest drugi, zawierający to samo, jeśli padną dwa to bieda. Kupno kolejnego pc raczej odpada.

PC używamy do pracy z programami, nie są wymagające graficznie czy coś, ale pracują na bazie danych. Zapisów większych plików nie ma wiele.

Link to post
Share on other sites

Więc zrób raport systemowy Aida64. Jak nie wiesz jak, pokieruję. Nie musisz udostępniać całej rzeszy. Może być link na priv do pliku. Jeśli nie są to bardzo stare komputery, to ręczę Ci, że odczujesz wymianę. Nawet jeśli nie mają super procesora i ramu. Ale te 4GB powinny mieć raczej. Mój 10 laptop Asusa działa o wiele lepiej niż inne nowsze z HDD. W końcu go sprzedałem. I kumpel nie może się nadziwić, że "chodzi" lepiej od jego. Oczywiście dysk SSD.

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Powiem tak: osobiście też nie widzę przeciwwskazań do SSD, nawet jeśłi miałyby chodzić 24/7 - tak jak w moim przypadku, no ale "informatyk" radzi, żeby lepiej procek wymienić i RAM jak już mówiłem. Praca głównie na bazach danych, grafika nie potrzebna, jedynie moc obliczeniowa. 2 dyski po 500 GB w zupełności wystarczą uważam. Jakie byście polecili? Poproszę Was o kilka propozycji, Waszym zdaniem najlepszych ;)

 

Raport sprzętowy :https://megawrzuta.pl/download/056089085b09eb55c18992954ab5a573.html

Ktoś? Coś?

Edytowane przez jimix
Link to post
Share on other sites

czyli to jest taki komputerek https://www.x-kom.pl/p/218936-desktop-dell-vostro-3800-i3-4150-4gb-500-7pro64.html

(mniej więcej wygląd)

 

i ma taka płytę w środku ? 

 

https://pl.empowerlaptop.com/p/t1d10/ 

 

Jak tam z wolnymi wtyczkami zasilania z zasilacza ? 

 

i miejscem w obudowie ?  

 

Bo chyba żeśmy niedoszli w końcu, czy będziesz dokładał, czy zamieniał. 

 

Swoją drogą, kto tam wrzucił dysk przeznaczony do nagrywarek z monitoringu?  

Link to post
Share on other sites

Masz zwykłe dyski WD podłączone do złącza SATA. Jeśli to jest ta płyta, co kokosnh podał, to kup dwa Samsung Evo 500GB, albo 1TB i nie rób tragedii. Albo daj sobie spokój. Nowy dysk podpinasz do drugiego gniazda, ściągasz soft Samsunga Data Migration, parę minut kopiowania, odpinasz stary, zostawiasz nowy, lub wpinasz w to miejsce, co był stary dla świętego spokoju. I tyle. Jak masz małe pojęcie o tym, zrobię Ci to zdalnie przez Team Viewer, albo poproś tego informatyka ;)

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Za 289zł za samsunga to bardzo dobra cena.

 

Z pewniejszych można jeszcze MX500 lub KC600 polecić, ale w tej cenie bierz samsunga.

 

Na czas klonowania możesz podpiąć SSD zamiast napędu na otwartej obudowie, a później dać zamiast HDD.

 

Oczywiście zawsze można spróbować zostawić hdd jako backup jak masz miejsce w obudowie, przewody zasilania i dostępne gniazda SATA.n

Link to post
Share on other sites

Ten wątek powstał 25 września, a już pod koniec października autor prawdopodobnie wybierze dyski. To niesamowite tempo zaskakuje, gdzie w innych firmach wybór dysków trwa minimum 3 m-ce. Potem zebranie komisji i komisyjne otarcie obudowy komputerów. Jeden zaawansowany technik plus młodszy technik jako zapasowy sporządzą protokół z całego zdarzenia wraz ze szczegółową analizą, która ląduje w dziale technicznym wyższego szczebla. I tylko czekać na odpowiedź: ile portów wolnych i propozycje dysków SSD. Dalej z górki, wysyłka do działu zaopatrzenia i zamówienie.

 

Teraz najtrudniejsza część zadania - fizyczna wymiana dysków. Specjaliści z Instytut Technologii Elektronowej powinni pojawić się w dwa miesiące od zabukowania wizyty. Jak to będą robić, to już tajemnica, bo nie pozwalają osobom postronnym obserwować procesu. Na czas wymiany firma musi być zamknięta.

 

Tak więc myślę, że jeśli nie będzie żadnych poślizgów, to nowe dyski powinny pracować w komputerach już w połowie stycznia.

 

Ps.

gadałem z informatykiem, [...] odradził mi zmianę dysków na SSD - okazuje się, że to bardzo mądry fachowiec. Nie chciał być przez miesiąc czasu męczony pytaniami jaki dysk kupić, do jakiego portu podłączyć, jak otworzyć komputer, to wybrał bardzo dobre rozwiązanie - odradził montaż SSD. Szacunek dla niego.

Edytowane przez wodego
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hah, no boki zrywać. Żebyś tylko użył całej tej energii na stworzenie jakiejś merytorycznej odpowiedzi zamiast tworzyć głupawe treści interesujące chyba tylko Ciebie.

 

Nie znasz sytuacji to się nie wypowiadaj, jak wróżbita Maciej.

 

Dziękuję pozostałym osobom za pomoc, teraz już wiem czego konkretnie szukać, jakich dysków. Temat do zamknięcia :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...