Skocz do zawartości

komputer sam się włacza


Recommended Posts

witam,

zlozylem samodzielnie komputer, problem jest tego rodzaju, ze gdy sie kliknie "wylacz" to on sie na sekunde wylacza i od razu sam sie włacza. Tak samo jak włączy się zasilacz w nim, to on automatycznie się włacza. 
Gdy kliknie się "uśpij" to usypia, ale wciskanie klawiszy na klawiaturze nie wybudza go,trzeba wcisnac przycisk wlaczania. Jednak komputer śpi, bo miga mu lampka jak przy uśpieniu.
Wie ktoś o co może chodzić?

próbowałem resetować BIOS ale nie pomogło

Edytowane przez asazar
Link to post
Share on other sites

jeżeli chodzi o front panel, to raczej wszystko dobrze na 99% podłączone, upewniałem się kilka razy.

Chyba że coś źle faktycznie podłączyłem, jakie zle podlaczenie mogloby za to odpowiadać?
no bo w sumie z drugiej strony innej mozliuwosci nie widze niz podlaczaenie zle kabli 

Edytowane przez asazar
Link to post
Share on other sites

Bios masz na domyślny, czy coś ustawiałeś? To pewnie nie to, ale zapytać warto....

domyślny. do tego jeszcze go restowałem.  ok, wrócę do domu i spróbuję pzrepiąc kable we front panelu i dam znać

Ludzie włączyłem komputer i z odłączonym front panelem go wyłączyłem, przez windows, dalej sam się włącza, o co może chodzić?xd próbowałem też odłączyć all kable od zasilacza ale nie pomogło

Jest też tak że jak wyjmę kabel zasilania i wyłączę zasilacz, to wtedy komputer nie chce odpalić. Ale gdy odpalę komputer, a potem wylacze zasilacz i go włączę to znowu sam odpala.

Edytowane przez asazar
Link to post
Share on other sites

"Ludzie włączyłem komputer i z odłączonym front panelem go wyłączyłem, przez windows, dalej sam się włącza, o co może chodzić?xd próbowałem też odłączyć all kable od zasilacza ale nie pomogło"

 

A jak go włączyłeś? Zwierałeś piny śrubokrętem/kluczem czy odłączyłeś w trakcie?

 

Generalnie to że komputer się włącza (od strony hardware) to fakt że na płycie głównej został zamknięty obieg pomiędzy pinami PWR+ PWR- (tam gdzie podpinasz front panel) a dzieje się to przez naciśnięcie guzika. Może coś w tamtym miejscu zwiera? Front panel podłączasz przez taki "pomocnik"?

 

https://www.asus.com/websites/global/products/UCIFFOBnSh1mQn7E/TUF/img/hp/pcdiy/qdesign-pic-3.jpg

 

Czy bezpośrednio do płyty? Kiedyś widziałem motyw że przez słabe wykonanie powyższego i nadmiar metalu cały czas te piny się zwierały. 

 

Albo czy na samej płycie głównej w tym gnieździe nie ma jakiegoś "ciała obcego" pomiędzy tymi pinami?

 

To od strony hardware wydaje mi sie takie prawdopodobne, pomijając kwestie że coś nie tak z mobo.

 

//A co to za zasilacz tak swoją drogą?

Link to post
Share on other sites

"Ludzie włączyłem komputer i z odłączonym front panelem go wyłączyłem, przez windows, dalej sam się włącza, o co może chodzić?xd próbowałem też odłączyć all kable od zasilacza ale nie pomogło"

 

A jak go włączyłeś? Zwierałeś piny śrubokrętem/kluczem czy odłączyłeś w trakcie?

 

Generalnie to że komputer się włącza (od strony hardware) to fakt że na płycie głównej został zamknięty obieg pomiędzy pinami PWR+ PWR- (tam gdzie podpinasz front panel) a dzieje się to przez naciśnięcie guzika. Może coś w tamtym miejscu zwiera? Front panel podłączasz przez taki "pomocnik"?

 

https://www.asus.com/websites/global/products/UCIFFOBnSh1mQn7E/TUF/img/hp/pcdiy/qdesign-pic-3.jpg

 

Czy bezpośrednio do płyty? Kiedyś widziałem motyw że przez słabe wykonanie powyższego i nadmiar metalu cały czas te piny się zwierały. 

 

Albo czy na samej płycie głównej w tym gnieździe nie ma jakiegoś "ciała obcego" pomiędzy tymi pinami?

 

To od strony hardware wydaje mi sie takie prawdopodobne, pomijając kwestie że coś nie tak z mobo.

 

//A co to za zasilacz tak swoją drogą?

To znaczy kable od zasilacza wszystkie odpiąłem, po czym je wpiąłem na nowo na wyłączonym komputerze, odłączonym od prądu. Potem dla testu żeby sprawdzić czy to nie jest wina źle podłączonych kabli do front pannelu, uruchomiłem normalnie komputer i z włączonym windowsem odłaczyłem delikatnie ręką kable z front pannelu, po czym wyłączyłem komputer za pomocą windowsa. Niestety komputer dalej ponownie sam się uruchamiał.

Zasilacz to  chieftec gpa-500s8 

 

Kable wpinam bezpośrednio do płyty. 

 

Nie wiem, może to jest kwestia uszkodzonej płyty głównej?

Link to post
Share on other sites

Aj powiem Ci że prędzej niż płytę główną posądzałbym ten zasilacz (może wewnątrz PSU zwiera się 4 i 5 pin :?: ), mimo że chieftec nie jest najgorszą firmą ale jak widzę że firma oszczędza na malowaniu zasilacza to co dopiero tam w środku się dzieje  :o

 

Masz możliwość podpiąć inny zasilacz?

 

//edit: generalnie jeśli to nowy komp to rozważałbym zwrot psu i zakup czegoś z polecanych, niekoniecznie w dużo większej cenie co ten teraz

http://forum.benchmark.pl/topic/273517-polecane-zasilacze-w-r%C3%B3%C5%BCnych-przedzia%C5%82ach-cenowych-2020/

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...