Skocz do zawartości

Muszę uruchomić komputer dwa razy aby dobrze działał


Recommended Posts

Dzień dobry , mam problem z komputerem , komputer ma około roku. 

 

Podzespoły:

 

Procesor AMD Ryzen 5 3600 AM4

Pamięć Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15 BLS2K8G4D30AESBK

Plextor SSD M9Pe(G) 512GB M.2 2280 PCIe NVMe (3200/2000 MB/s) 3D NAND, heat sink

MSI B450 TOMAHAWK MAX AM4

Chłodzenie procesora SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X 8GB GDDR6 PCI-e

Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 550 (SSR-550FX) 80Plus Gold 550W

 

Monitor AOC Q32G1

 

Komputer uruchamia się szybko ale problem polega na tym że jak już się wszystko uruchomi i pojawi się pulpit to wszystko przycina, tak jakby ekran odświeżał się co sekundę albo trochę więcej , w sensie że jest brak płynności , najbardziej uciążliwe to jest w grach bo wygląda to tak jakbym miał 10 FPS, a mam normalną ilość np: 100 FPS , temperatura karty około 65 stopni, normalny ping oraz brak utraty pakietów danych. Nie wiem czy to ekran czy może jakiś podzespół jest za to odpowiedzialny bo ma jakiś problem przy uruchomieniu. Jestem zmuszany zresetować komputer ręcznie bo normalne ponowne uruchamianie trwa bardzo długo (nawet nie wiem czy wgl bo nie chciało mi się tyle czekać), potem wszystko jest dobrze i tak jak powinno. Zauważyłem to już kiedyś jak teraz o tym myślę ale nic z tym nie robiłem bo zdarzało się to bardzo rzadko a od kilku dni praktycznie za każdym razem jak uruchamiam komputer to nie ma płynności i muszę uruchomić od nowa. W autostarcie nie mam jakiś zbędnych aplikacji. Ktoś ma jakiś pomysł?

 

 

 

Edit: Teraz mi się też przypomniało że jakiś czas temu aktualizowałem win10 i dosyć długo to trwało. Może będzie to istotne.

Edytowane przez jan111
Link to post
Share on other sites

Uruchom tryb awaryjny i zobacz czy jest tak samo.... to będziemy dalej kombinować.

Z tego co widzę to w win10 w awaryjny się wchodzi z pulpitu więc odpada bo tak się dzieje tylko za pierwszym uruchomieniem po resecie wszystko śmiga aż miło.Teraz odpaliłem przed zresetowaniem youtube i dzwięk i obraz tez jest przerywany co sekunde słychać takie sprzężenie albo przerwanie, tak jakby komputer nie potrafił zachować płynności obliczeń i tego co się dzieje, przerwanie na pół sekundy i potem kontynuacja zadania i tak co sekundę albo dwie na pół sekundy przerywa.

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to w win10 w awaryjny się wchodzi z pulpitu więc odpada bo tak się dzieje tylko za pierwszym uruchomieniem po resecie wszystko śmiga aż miło.

 

W pasku start wpisz msconfig w zakładce rozruch po lewej na dole kliknij radio-button sieć a następnie z prawej określ ustawienia rozruchu jako trwałe.

 

Dzięki temu za każdym razem dopóki dopóty nie odklikasz będzie się uruchamiał w trybie awaryjnym.

Link to post
Share on other sites

W trybie awaryjnym nic takiego się nie dzieje przy pierwszym uruchomieniu, ale zaobserwowałem jeszcze jedną rzecz, gry uruchamiam komputer ( już bez trybu awaryjnego) i zacina to w momencie włączenia aplikacji która wymaga uprawnień administratora(nie wiem czy to ma jakiś związek) CrystalDiscInfo to jest chwile przycięcie w dźwięku (ten od potwierdzenia uprawnień) ale potem jak już się pojawia wynik to problem z przycinaniem znika. Nie wiem czy to kwestia tej aplikacji od dysku bo przy sprawdzaniu jakoś go "odświeża" , ale przy włączaniu innej  aplikacji z uprawnieniami problem nie znika, ale też sprawdzałem tylko na jednej. Niestety ciężko mi to sprawdzać bo dzieje się to tylko przy pierwszym uruchomieniu po jakimś czasie spoczynku, tak jakby działo się to tylko wtedy gry prąd jest " na nowo" dostarczany przez zasilacz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...