Skocz do zawartości

miniRecenzje - zapowiedzi


Recommended Posts

Dzien dobry, czesc i czolem

Pytacie, skad sie wzialem

Ja jestem wesoly Romek

Mam na przedmiesciu domek...

A w domku wode, swiatlo, gaz

Powtarzam zatem jeszcze raz ;-)

 

Proponuje w tym watku zamieszczac zapowiedzi mini recenzji, publikowanych w dziale miniRecenzje.

 

Celem jest to, aby kazdy przyszly czytelnik M-R mial okazje:

 

1) zadac pytanie

2) dodac swoj pomysl

3) rzucic swiatlo na nowe watki

4) zaproponowac sprawdzenie czegos pod swoim katem

5) ... i pewnie jeszcze 100 innych rzeczy...

 

...PRZED napisaniem takiej mini recenzji.

 

Bylby to swietny sposob na umieszczenie propozycji czytelnikow w swoim tekscie - bo przeciez dla kogoz innego, jak nie dla czytelnikow plodzimy teksty ? Taki "feedback", zanim artykul zostanie jeszcze napisany, uwazam za bardzo cenny i mogacy wnosic wiele pozytecznych rzeczy do kazdego dziela. Jak bowiem wiecie - recenzji juz napisanej i opublikowanej NIE MOZNA juz potem zmieniac. Tak wiec wszelkie zapytania, jakie widze w komentarzach pod kazda mini-recka, pozostaja albo nieodpowiedziane, albo odpowiedziane, ale kiepsko.. albo odpowiedziane, ale to juz pod samym artykulem.

 

A wiec jest to szansa, aby na wszelkie pytania odpowiadac JUZ W TEKSCIE.

 

Rowniez wszelkie uwagi podane przez czytelnikow PRZED napisaniem recenzji - moga byc bardzo cenne, bo moga urozmaicic, wzbogacic, czy nawet wrecz ZMIENIC kierunek pracy. Nie kazdy jest w stanie bowiem przemyslec idealnie wszystkie aspekty recenzowanej wlasnie sprawy.

 

Oczywiscie nie kazda uwaga MUSI byc brana pod uwage, jakkolwiek bardzo wskazane jest czytanie wszystkich uwag/propozycji i rozpatrywanie ich zastosowania w swoim tekscie.

 

Mysle, ze watek moze podniesc JAKOSC mini recenzji i sluzyc bedzie dobrze w tym kierunku. Byc moze zastosowan watku bedzie wiecej - okaze sie to w przyszlosci.. moze powstana nowe, ukierunkowane na podobne dzialy istniejace juz na portalu Benchmark.pl.

 

Mysle, ze Redakcja moglaby rowniez w tym watku odnosic sie do kwestii samych M-R, ktore pozostaja niezatwierdzone: np. podac przyczyne dlugiego opoznienia, badz nawet odmowy publikacji, zeby delikwent nie czekal do usra*owa, bo to nawet nieladnie :)

Na koniec drobna sprawa organizacyjna: prosze o dodawanie tytulow recenzji, ktore sa juz w przygotowaniu, badz siedza mocno w fazie inicjacyjnej w glowie autora. Nie ma sensu zapowiadac bowiem czegos, co sie nigdy nie ukaze, albo zostanie opublikowane dopiero za .. rok. Tak wiec - dyscyplina, Panowie !

Edytowane przez jeomax.co.uk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze primo - po co ten temat?

Po drugie primo "jakie widze w komentarzach pod kazda mini-recka, pozostaja albo nieodpowiedziane" - nie do końca, gdyż można poprosić redakcję o drobną edycję.

 

Kolego regist, wyjasnilem wszystko w poscie powyzej, trzeba czytac uwaznie :)

Zreszta widze niechwycenie tematu, bo drobna edycja - drobną edycją, ale nieraz jest tak, ze po sugestii dodanej w komentarzu NIE MOZNA zmienic W TEN WLASNIE SPOSOB albo metodologii testow (jesli M-R dotyczy testow), albo dodac innego testu, albo jeszcze tysiaca innych rzeczy. Nie badz oportunista, przeczytaj jeszcze raz i zapal sie do tego tematu :)

 

Ja ze swojej strony zapraszam do M-R o tytule OCZ Agility Solid State Drive 60 GB, zostala zatwierdzona do opublikowania 23 czerwca (!) i do tej pory nikt jej nie przyklepal...

 

Niestety, bardzo zaluje, ze nie wpadlem na pomysl z zapowiedziami wczesniej, bo mialbym okazje przetestowac naped rowniez specjalnie pod katem niektorych uzytkownikow, o ile oni sami zglosiliby sensowne propozycje, ktorymi to testami byliby zainteresowani.

Oto zajawka:

 

http://www.jeomax.co.uk/obrazki/recka1.png

 

http://www.jeomax.co.uk/obrazki/recka2.png

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Recenzja Revoltec Backlight :) Tym razem przedstawiłem zastosowanie tego cudeńka na monitorze PC-ta. Recenzja dzisiaj oddana do publikacji, czyli wkrótce ("na dniach") będzie dostępna.

 

Jeszcze Redakcja nie zatwierdzila wpisu, jak chcesz, to tu mozesz znalezc ciekawe narzedzie do wystawiania oceny, bedzie ladniej wygladalo. Pospiesz sie ;-)

 

http://forum.benchmark.pl/topic/29915-nowe-narzedzie-dla-recenzentow-ocena-koncowa/

Link to post
Share on other sites

Witam! Mam nadzieję że ktoś odpowię. Właśnie robię "sobie" mini recenzję mojego GTS-a i za chiny nie mogę wstawić zdjęcia:/ Jak klikam "załaduj" to pokazuje się zółtę polę bez żadnej zawartości w środku:( Proszę o odp!

 

Witam! Mam nadzieję że ktoś odpowię. Właśnie robię "sobie" mini recenzję mojego GTS-a i za chiny nie mogę wstawić zdjęcia:/ Jak klikam "załaduj" to pokazuje się zółtę polę bez żadnej zawartości w środku:( Proszę o odp!

 

 

 

Dobra udało się trzeba było zmienić przeglądarkę;)

Edytowane przez piotrek8x
Link to post
Share on other sites

Ja używam IE, ale nim nie dało się zdjęć ani tabel wstawiać, wię Firefrox pomógł ^^

 

Szykuje się recka porównawcza DDR2 vs DDR3 z prockiem Phenom II X6, czekam więc na propozycje, bo drugiej takiej nie znajdziecie :D.
Link to post
Share on other sites

Szykuje się recka porównawcza DDR2 vs DDR3 z prockiem Phenom II X6, czekam więc na propozycje, bo drugiej takiej nie znajdziecie :D.

 

Najlepiej to żeby było zegar w zegar (np 1066DDR3 vs 1066DDr2), a później pokazać różnicę np 1066vs 1333 itp;)
Link to post
Share on other sites

Najlepiej to żeby było zegar w zegar (np 1066DDR3 vs 1066DDr2), a później pokazać różnicę np 1066vs 1333 itp;)

 

Ok, oczywiście przeprowadzę takie testy ;). Czekam na dalsze sugestie, gdyż większość planu mam już przygotowaną :D.
Link to post
Share on other sites

Więc zapraszam na moją recenzje karty Sapphire 6950 Flex VS Gigabyte 5870OC. Generalnie to porównanie obu generacji 69xx oraz 58xx, a wszczególności która graficzka jest lepsza tańsza 5870 czy 6950 naprawdę dużo testów, zmiany biosów w obu kartach, eyefinity. recka czeka w poczekalni na publikacje. Serdeczne zapraszam. ponizej kilka fotek:

 

http://img706.imageshack.us/img706/7544/zapowied.jpg

 

 

czego można się spodziewać?

 

http://img197.imageshack.us/img197/5107/zapowied3.jpg

 

 

 

przykładowy teścik:

 

http://img813.imageshack.us/img813/6438/zapowied2.jpg

 

 

 

jeszcze raz zapraszam.

Link to post
Share on other sites

Szykuje się recka porównawcza DDR2 vs DDR3 z prockiem Phenom II X6, czekam więc na propozycje, bo drugiej takiej nie znajdziecie :D.

 

Ja mam nadzieje, ze MR bedzie robiona na plytce-przejsciowce, czyli takiej, ktora ma mozliwosc montowania zarowno pamieci DDR2, jak i DDR3. Inaczej testy trzeba obciazyc bledem porownawczym platform, bo przeciez sa w sieci (nawet) testy roznych plyt pod te same platformy, ktore daja rozne wyniki - co daje poglad, ze w zaleznosci od producenta i konkretnego modelu, dostaje sie rozne wyniki.

 

Ja osobiscie chcialbym w takim tescie widziec oprocz syntetykow (czyli przepustowosc pamieci - mierzona nawet programem MemTest, halooo.. slyszy mnie ktos ? hehe, OK, oprocz MemTesta jest jeszcze oslawiony SiSoft Sandra, ale MemTest daje konkretne wyniki dla cache L1, L2 a takze samego CPU - MemTesta mozna zalapac z plytki instalacyjnej Ubuntu - MemTest to chyba 4.0 ostatnia wersja, albo przynajmniej ktoras z "4") takze testy praktyczne - a co mocno korzysta z pamieci: wielowatkowe kompresory/dekompresory oraz renderery 3D. Jednak moim osobistym faworytem (czyli przykladem wzietym z osobistej inwencji tworczej, a nie sciaganym z istniejacych rozwiazan - a wiec CZYMS UNIKALNYM) bylby test na zalozenie Ram-Dysku w pamieci i potem kopiowanie plikow: od malych (powiedzmy 500.000 plikow o rozmiarze 4-8 KB), po duze (czyli 2-3 po 1 GB). Skad dokad ? Z ramu do ramu oczywiscie, tylko do innego katalogu, przy uzyciu Total Commandera powiedzmy.

Bo reszta wynikow - oglednie mowiac - jest znana (czyli Phenom i DDR2, czy DDR3) .

 

Więc zapraszam na moją recenzje karty Sapphire 6950 Flex VS Gigabyte 5870OC. Generalnie to porównanie obu generacji 69xx oraz 58xx, a wszczególności która graficzka jest lepsza tańsza 5870 czy 6950 naprawdę dużo testów, zmiany biosów w obu kartach, eyefinity. recka czeka w poczekalni na publikacje. Serdeczne zapraszam. ponizej kilka fotek:

 

Tez sie doczekac nie moge.

Mam nadzieje (cicha), ze oprocz rzeczy tak oczywistych, jak teselacja - ktora umiesciles w spisie, a ktora sama AMD poprawilo - zrobiles tez testy mocno obciazajace karty w grach - czyli chodzi mi o najwyzsze rozdzialki PLUS najwyzsze z mozliwych tryby AA + anizo (czyli to, co najmocniej obciaza GPU, nie wiem, jak to jest od strony sterow - czy umozliwiaja - jak w nVidii - poprawianie i zastepowanie ustawien z gier).. nawet w Eyefinity.

 

Albo skalowanie w slotach x16 - x8 - x4 poszczegolnych kart.

 

Albo porownanie skalowania obu kart z procesorem (x2 x3 x4 rdznie, oraz predkosc - 3 GHz, 3.5 GHz, 4 GHz).

 

Daloby rade cos z w/w wykonac ?

 

Jak tak to wygląda jak na zapowiedziach, to aż nie mogę się doczekać ^^

 

Cieszy mnie zmiana podejscia :D

Edytowane przez biuro74
Link to post
Share on other sites

jak poprawie błędy w ostatniej recenzji (jeżeli bedę miał taką możliwość), od benchmarka dostanę do testów chłodzenie Corsair H80, jakieś propozycje?

Edytowane przez sido107
Link to post
Share on other sites

załatw też jakieś inne chłodenia za mniejszą cene, ale też troche tych lepszych. np. fortis, stock, cooler master v8 i H50 :P bedzie ciekawy test, ode mnie na + :P a popisz moze po pclabie czy nie maja porzyczyć duniek itp. przy okazji mozesz zrobic test past termoprzewodzacych :E

Link to post
Share on other sites

Ja wkrotce bede robil test plyty glownej.. a co, dawno nie bylo... MSI P67A-GD65(B3).

W tescie bedzie rowniez jeden szeroki rozdzial porownujacy prace dyskow w RAID-0 na wszystkich kontrolerach w roznych trybach: a wiec SATA2 na P67, SATA3 na P67, SATA3 na Marvellu i SATA2 na JMB. Zrobilbym testy swojego SSD, ale mi go zal, bo za duzo danych sie zapisze, wiec bedzie jedynie nawiazanie do mojej poprzedniej M-R o Agility w sensie update, jak ten naped sprawuje sie w kontrolerze SATA2 na P67 (musialbym czekac jeszcze ze 2 miesiace, zeby przetestowac i na SATA3, ale roznicy przeciez nie bedzie). Tak wiec na SSD bedzie tylko test CrystalDiskMarkiem zrobiony plus wszystkie testy praktyczne, ktore robilem w poprzedniej M-R i oczywiscie porownanie na wykresach.

W artykule moze umieszcze tez porownania do poprzedniej platformy o podobnej wydajnosci, najpierw musze zerknac do benchmarkow, ile udalo mi sie tam wynikow umiescic podczas pracy na Q9550.

 

Zrobilbym tez M-R nowego chlodzenia CoolerMaster Hyper 212 Plus, ale nie mam go z czym porownac, nawet z takim boksem, bo nie mam. Moze wyciagne od syna jego chlodzenie, zapomnialem nazwy ;-) Byloby zainteresowanie tematem, czy sobie odpuscic, tym bardziej ze proc to tylko i5 2300 (a wiec moze sie wygrzewac jedynie w turbo i jeszcze dodatkiem +4) ? :)

 

Jak tylko zloze i przetestuje nowego kompa, wracam do pracy nad obrazkami i podsumowaniem dla dzialu M-R.

Edytowane przez biuro74
Link to post
Share on other sites

Siema Drzewo97 :D kope lat %-)

 

Co do duńka (znany również jako maniakalny) - on nie jest w redakcji PCLab z tego co wiem - to prywatna osoba z dużym zasobem sprzętu, więc może warto zapytać?

 

tym bardziej ze proc to tylko i5 2300 (a wiec moze sie wygrzewac jedynie w turbo i jeszcze dodatkiem +4) ?

 

Przecież możesz wyłączyć EIST, Turbo, TM, C1E oraz inne tego typu funkcje i mocno zwiększyć napięcie rdzeni (vcore). To da Ci największe "wygrzewanie", bo samo zwiększanie MHz daje małe różnice w temperaturze (w porównaniu do zwiększania napięć). Włącz sobie na takich ustawieniach OCCT lub inny test stabilności (na najwyższych ustawieniach) i obserwuj jak "zablokowany" procek potrafi się nagrzać :) Edytowane przez koziro
Link to post
Share on other sites

testy chłodzenia jak najbardziej na tak :)

 

H80 porównam z moim Zalmanem CNPS10X FLEX, cooler należy do średniej półki.

 

http://img685.imageshack.us/img685/1825/image008rv.jpg

 

 

Na początku sie troche przestraszyłem z powodu wycieku na H80, ale po podłączeniu było spokojnie(na razie :))

 

 

 

http://img819.imageshack.us/img819/5396/dscn3533e.jpg

 

do testów bedę uzywał programu Prime95.

 

napisałem pytanie o pożyczenie dodatkowego sprzętu do najblizszego odziału komputronika tj. w Olkuszu, zobaczymy co odpiszą.

Edytowane przez sido107
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...