Skocz do zawartości

Czy ulepszenie RAM wystarczy?


Recommended Posts

Hej wszystkim, jestem projektantem wizualnym, więc używam wielu różnych programów, a także cieszę się grami na tym samym laptopie. Mam Dell Inspiron 7378 (2016). Obecnie działa 8 GB pamięci RAM. Mogę przejść do 32 GB.

 

Nie jestem pewien, jaka jest najlepsza inwestycja, ponieważ chcę, aby mój laptop nie stał się przestarzały za mniej niż 5 lat. Nie jestem więc pewien, czy te pieniądze lepiej przeznaczyć na lepszy laptop.

 

Mój procesor to Intel i5 i jest przylutowany do płyty głównej, więc nie mogę tego zaktualizować.

 

Konkretne programy i takie, które uruchamiam: Adobe Illustrator, InDesign, Photoshop, After Effects, Premiere Pro. Zajmuję się też kodowaniem (głównie HTML i CSS). Najcięższe gry, w które gram, to Fallout 4 i skyrim level. Mam Wiedźmina 3, ale mój laptop z trudem stara się za nim nadążyć, więc tak naprawdę nie gram.

 

Edytowane przez benilzha3
Link to post
Share on other sites

Bardzo szczątkowy opis laptopa , ale jeśli czasem chcesz pograć to jak widzisz już jest przestażały skoro w wiedźmina nie da się grać . Procesory i5 są bardzo różne w laptopach jeśli masz coś pokroju i5 4200u to jest to bardzo słaby sprzęt , musisz podać więcej danych . Czy w ogóle masz jeszcze miejsce na dodatkowy ram ?

Link to post
Share on other sites

Hej! Tak jak mówi Jakub podaj dokładny model procesora. Aczkolwiek to chyba ten sprzęt?:

 

https://www.notebookcheck.net/Dell-Inspiron-13-7378.205616.0.html

 

Z tego co widzę nie ma dedykowanej karty graficznej, więc wszystko na zintegrowanej grafice się odbywa - no i tutaj z grami może być ciężko. Pracujesz stacjonarnie czy w "terenie" I jaki masz budżet na przedsięwzięcie - bo dodanie RAMu nie załatwi Twojego problemu.

 

Jeśli budżet jest ogarniczony a horyzont chcesz 5 letni to może będzie wygodniej zostawić laptop "do terenu" a w domu postawić komputer stacjonarny z porządnym monitorem - zwłaszcza jeśli pracujesz oczami. Łatwiej modernizować, taniej i też większy komfort pracy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...