Skocz do zawartości

Jak wybrać pamięć RAM


Recommended Posts

Jest to głównie pytanie ogólne, a nie tylko prośba o radę w tej konkretnej sytuacji. Chciałbym dowiedzieć się, jak wybrać pamięć RAM i jak interpretować częstotliwość w zależności od czasu.

Wkrótce będę budować nowy komputer do użytku biurowego / do gier. Dostanę płytę główną opartą na i7-7700K, Z270 i zobaczymy, czy złapię 1080 lub 1080Ti (czekam tydzień, aby sprawdzić ceny).

Jedyne, czego tak naprawdę nie wiem, to pamięć RAM. Oczywiście to DDR4 i dostanę 32 GB, ale nie jestem pewien, jak wybrać częstotliwość / czasy. Najlepiej chcę pozostać przy Corsairze, ponieważ mam tylko dobre doświadczenia z ich pałkami Vengeance / Dominator.

Wiem, że im wyższa częstotliwość i niższe taktowanie, jest lepsze, ale pozwól mi zrobić przykład:

Corsair Vengeance - 2133 MHz - CL13 (13-15-15-28)

Corsair Vengeance - 2666 MHz - CL15 (15-17-17-35)

Corsair Vengeance - 3200 MHz - CL16 (16-18-18-36)

Wszystkie te kosztują mniej więcej tyle samo.
 

Kiedy częstotliwość jest ważniejsza niż opóźnienie? Czy wybrany procesor (co ważniejsze jego częstotliwość taktowania) powinien wpływać na wybór pamięci RAM? Mogę sobie wyobrazić, że procesor o wysokiej częstotliwości działa lepiej z pamięcią RAM o wysokiej częstotliwości, ale nie wiem, czy to prawda. Co jeszcze jest ważne przy wyborze pamięci?usps tracking showbox speed test

Edytowane przez aswarola8
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...