Skocz do zawartości

Kilka pytań technicznych dot. WIFI vs kabel i o kablu rj45 szerzej


Recommended Posts

Cześć, chcę w koncu zrobić porządek z siecią u mnie w mieszkaniu (UPC 500 mega a będzie niebawek 1giga, po kablu przy 500 mam ok 430 download i ping niski)

 

Zależy mi na maxymalnej prędkości i możliwym najniższym pingu.

 

Układ w mieszkaniu (54m kwadratowe, 2 pokoje) mam dziwny bo nie ma kabla w ścianie do drugiego pokoju, gdzie mam PC , wifi z upc routera nawet nie łapie na kompie, jest słabe ale i router chyba jest słaby.

 

1 pytanie - mam dlinka extender po gniazdku z prądem (model za ok 200zł) i mam download ok 180 mega zamiast 430 i wysoki ping.

Czy taką technologią za pomocą dobrej jakości extendera można mieć niski ping i wysoki down. ? coś chociaż zbliżonego do kabla ethernet?

 

2. Kabel rj 45 dobrej klasy - powiedzmy 10m kabla (router - PC) to dalej będzie pełna prędkość i dobry ping? czy gdzieś się te parametry "gubią" po drodze?

 

3. Jak dzisiaj wygląda budowanie sieci wifi pod kątem routera + extendera + odbiornika WIFI w PC?

kiedyś sprawa wyglądała tak,że można było wydać nawet i 2000zł za sprzęt a WIFI mocno odstawało od ethernetu kablem (mowa o sieci ac 5Ghz)

jak to jest teraz? próbować w ogóle ten 1 giga internet po WIFI przesyłać do PC?

 

4.Mam asrocka gaming k6 z370 i z manuala wiem,że ma on 2x złącze rj45. Mogę sobie podpiąć ten sam internet ale na slocie 1 ten extender co mam z gniazdka siecowego a w drugim coś innego? I jakoś z poziomu Windowsa/aplikacji wybierać z którego slotu internetowego ma być internet na PC?

 

 

 

 

 

PS. Tak całkiem z d==y pytanie.

Gram i pracuje na słuchawkach i nie słyszę nic co się dzieje w mieszkaniu (czy ktoś mi się np. nie włamuje )

Da się zamontować coś takiego,że będzie jakaś czujka przy drzwiach wejściowych i gdyby ktoś wchodził to coś zacznie mi dawać sygnał dźwiękowy? odległość nie jest duża wiec jakieś BT czy WIFI może nawet do tego nie będzie potrzebne. Jest coś takiego? jak to się nazywa? jak tego szukać?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...