Skocz do zawartości

Problem ze sterownikami z win7 na Asus R556LJ-X0164T


Recommended Posts

Witam. Usilnie próbuję zainstalować win7 na laptopie, który nie ma wsparcia dla sterowników na win7.

Udało mi się dojść do takiego stanu

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/e5b0309b-03c7-4ef8-8b5d-67901c17f1b2/de5gw3n-d601d417-b295-41d4-ba08-e4ace5401e9a.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvZTViMDMwOWItMDNjNy00ZWY4LThiNWQtNjc5MDFjMTdmMWIyXC9kZTVndzNuLWQ2MDFkNDE3LWIyOTUtNDFkNC1iYTA4LWU0YWNlNTQwMWU5YS5qcGcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ.gag1hMIflZtB334b4iYtXCO_q_GBNSR4Pfr0y8im85U

Przepraszam adres zdjęcia, ale nie mam na to wpływu.

Laptop nie ma aktywnych portów USB, kabla od internetu też nie widzi.. Udało mi się uruchomić napęd po modyfikacji Biosu.

Przeszukałam już chyba większość stron po polsku (angielskiego nie znam)

W zakładce menagera urządzeń - Inne urządzenia - wykrzykniki przy:

- Kontroler Ethernet

- Kontroler magistrali zarządzania systemem

- Kontroler PCI gromadzenia danych i przetwarzania sygnałów (2 takie same pozycje)

- Kontroler PCI Simple Communications

- Kontroler sieci

- Kontroler Uniwersalnej magistrali szeregowej USB

- Nieznane urządzenie (2 takie same pozycje).

Błagam o pomoc bo po 10 godzinach już mózg mi paruje...

Link to post
Share on other sites

https://www.asus.com/supportonly/R556LJ/HelpDesk_Download/ - zobacz do jakich systemów jest przygotowany. Dlatego pod win 7 nie znajdziesz sterowników. Pod win 8,1 64bit i win 10 64bit znajdziesz na stronie potrzebne sterowniki...

To, że nie znajdę na stronie Asusa to wiem, ale wiem też że gdzieś te sterowniki są i jest możliwe poprawne działanie tego laptopa z win7

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Chipset zainstalowany. Pozostał kontroler Ethernet, Kontroler sieci i 2 nieznane urządzenia. I stery do touchpada.I dalej nie widzi urządzeń podłączanych do gniazd USB

Mam Jeszcze problem z kernel.dll. . Pamiętam, że kiedyś go naprawiłam przez wiersz poleceń, ale nie mogę teraz znaleźć strony z instrukcją.

Udało mi się odblokować porty Usb. W menadżerze urządzen problemy z :

- Kontroler ethernet

- kontroler sieci

- nieznane urządzenie

- USB2.0-CRW

Nadal problem z Kernel.dll , i braku reakcji po podłączeniu kabla ethernet.

pliss... niech ktoś coś wymyśli ... :!:, bo siedzę nad tym do dziś .

System przy próbie instalacji sterowników sieciowych wyświe3tla komunikat-

" Cannot install drivers. No Intel® Adapters are present in this computer "

Może port lan jest wyłączony w biosie? W zakładce ADWANCED w pozycji Network Stack Configuration  mam:

- Network Stack - enabled

- Ipv4 PXE Support - enable

- Ipv6 PXE Support - enabled

Wszystko włączone, ale może w mojej sytuacji coś powinno być wyłączone?

Pozostały błędy : kontroler sieci, nieznane urządzenie iUSB2.0-CRW.

Edytowane przez reni442
Link to post
Share on other sites

Reni, możesz podać źródło, które mówi, że to można zrobić ? Spróbuj chociaż na próbę, zainstalować 8,1 albo win 10. Sprzęt pobierze potrzebne sterowniki. Potem dopiero spróbuj wgrać siódemkę...

Da się, bo właśnie zainstalowałam wszystkie sterowniki. Mam tylko 2 problemy w menadżerze urządzeń : 1. Nieznane urządzenie, 2. Qualcomm Atheros Bluetooth 4.0.

Cała reszta hula jak złoto.

Udało mi się naprawić błędy z kartą sieciową i teraz internet działa i przez kabel; i przez WiFi. Sterownik od bluetooth pokazyje, że aktualny, ale jest z wykrzyknikiem, a to nieznane urządzenie spróbuję rozpracować.

Wszystko do obecnego stanu zajęło mi 22 godz, ale warto było się pomęczyć. :)

Edytowane przez reni442
Link to post
Share on other sites

Bluetooth pod Windows 7 szczególnie Atheros'a jest bardzo ciężko ogarnąć mnie osobiście nigdy to dobrze nie działało jak się bawiłem. Nie mówiąc, że na pewno bez zewnętrznego płatnego programu nie da się uruchomić takiego A2DP (Audio Bluetooth). Drugie nieznane to prawdopodobnie pierdoła intela - "Intel engine management" to przeważnie zostaje.

 

Czy warto? Nie sądzę, ten system to już antyk.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Bluetooth pod Windows 7 szczególnie Atheros'a jest bardzo ciężko ogarnąć mnie osobiście nigdy to dobrze nie działało jak się bawiłem. Nie mówiąc, że na pewno bez zewnętrznego płatnego programu nie da się uruchomić takiego A2DP (Audio Bluetooth). Drugie nieznane to prawdopodobnie pierdoła intela - "Intel engine management" to przeważnie zostaje.

 

Czy warto? Nie sądzę, ten system to już antyk.

Właśnie z tym bluetooth dam sobie spokój, a z nieznanym urządzeniem może też. Co do systemu, to win7 został potraktowany po macoszemu i przydałby mu się service pack 2, bo nie jest doskonały. Wiesz dlaczego  jak był np. Win 8.1, to można było kupić starsze systemy a teraz Microsoft oferuje nam tylko Win 10?. Odpowiedź nasuwa się sama....

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy warto? Nie sądzę, ten system to już antyk.

Dlatego ma marginalny udział w rynku systemów, "tylko" 26%. W rankingu popularności jedynie drugie miejsce.

 

 

 

Wiesz dlaczego jak był np. Win 8.1, to można było kupić starsze systemy a teraz Microsoft oferuje nam tylko Win 10?. Odpowiedź nasuwa się sama...

Odpowiedz sobie w jaki sposób Microsoft ma wciąż oferować win7? Jak go reklamować?

- Kup win7 już dziś, oferujemy zero wsparcia!

Link to post
Share on other sites

Dlatego ma marginalny udział w rynku systemów, "tylko" 26%. W rankingu popularności jedynie drugie miejsce.

Bo siedzą tylko zatwardziali/przyzwyczajeni, którzy widzą wszystko nowe to bee. A dwa ze słabym sprzętem. A trzy osoby/firmy korzystające ze specyficznego oprogramowania. Tylko to trzyma ten wynik :) Generalnie to samo co przy WinXP->Win7. Co nie zmienia faktu, że dla rynku IT to jest i będzie już antyk.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

 

 

Bo siedzą tylko zatwardziali/przyzwyczajeni, którzy widzą wszystko nowe to bee

Bo doskonale sobie zdają sprawę, że na starszym systemie wszystko czego potrzebują działa dobrze.

 

A jak ktoś ma 15 lat i telefon z androidem 10, a tu wyszedł nowy telefon z androidem 11, no to panie... jak żyć? Jak przeglądać internet na androidzie 10, gdzie jedenastka jest od miesiąca? Nie da się, trza natychmiast zmieniać.

 

Co nie zmienia faktu, że dla rynku IT to jest i będzie już antyk - przychodzi klient do informatyka z laptopem do naprawy, a tam win7:

 

- Panie, co pan mi tu przynosi? Przecież to antyczny system, nawet nie wiem jak to ruszyć... - bardzo dobry fachowiec.

Link to post
Share on other sites

Dobra ty znowu zaczynasz te swoje dywagacje i dopowiadanie swoich teorii. Dobrze mieć cię w zablokowanych.

 

Skoro problem rozwiązany to temat do zamknięcia.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...