Skocz do zawartości

Który z tych monitorów Samsung? (TN, VA, IPS)


Recommended Posts

https://www.komputronik.pl/product/281776/samsung-u28e590ds.html - najtańszy z poszukiwanych, TNek 4K już za 1000 złotych, bardzo dobre opinie, jedynie kontrast taki średni, ale za to wysoka jasność.

 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-samsung-uj590-lu32j590uquxen?utm_medium=WTB&utm_content=883050&utm_campaign=ChannelAdvisor&utm_term=Monitory&utm_source=SAMSUNG - VA, martwi mnie niska jasność monitora, ale w sumie ja też na jakichś wysokich ustawieniach nie używam monitora swojego, za to super kontrast i spoko oceny

 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/samsung-monitor-curved-28-r550?snrai_campaign=aQk23kOzUW9Z&snrai_source=&snrai_content=&snrai_id=6b2e00b7bddb85bef1552c01a00c2ed1 - IPS porównywalny do tego wyżej ale słabszy kontrast.

Przeznaczenie PC i konsola. Gry i internet, programy.

 

Nabardziej mi się widzi ten TN ale VA mnie zachęca kontrastem. IPS chyba najsłabszy wybór jak dla mnie.

 

Link to post
Share on other sites

IPS będzie miał najlepsze kolory, ale słabą czerń. VA dobra czerń, gorsze (niewiele) kolory. TN? Kto dzisiaj kupuje TN? Te matryce miały racje bytu kiedy były jedynymi szybkimi matrycami na rynku, z przeznaczeniem do sportowych FPP, w dzisiejszych czasach kiedy bez problemu można nabyć VA i IPSy z 144Hz i 1ms zakup TN nie ma sensu. Jak nie bawisz sie w edycję grafiki brałbym model na VA. Zwłaszcza że jako jedyny ma 32', czyli w miarę na tą rozdzielczość, bo IMO 27-28' to za mało.

 

Druga sprawa; do jakiego to sprzętu? Bo jak do tego z sygnaturki to zapomnij o grach i 4k.

Link to post
Share on other sites

IPS będzie miał najlepsze kolory, ale słabą czerń. VA dobra czerń, gorsze (niewiele) kolory. TN? Kto dzisiaj kupuje TN? Te matryce miały racje bytu kiedy były jedynymi szybkimi matrycami na rynku, z przeznaczeniem do sportowych FPP, w dzisiejszych czasach kiedy bez problemu można nabyć VA i IPSy z 144Hz i 1ms zakup TN nie ma sensu. Jak nie bawisz sie w edycję grafiki brałbym model na VA. Zwłaszcza że jako jedyny ma 32', czyli w miarę na tą rozdzielczość, bo IMO 27-28' to za mało.

 

Druga sprawa; do jakiego to sprzętu? Bo jak do tego z sygnaturki to zapomnij o grach i 4k.

PS5 ;) Nie mam zamiaru jednak inwestować w gaming na PC bo sie jak dla mnie nie opłaca. Też mi się VA podoba tylko różnica w cenie... robi różnice :D.

Link to post
Share on other sites

Samsung G7 do BF czy CS będzie OK czy jednak jakiś inny ?

 

A ma być 21:9 czy 16:9 ? 

Dla mnie G7 jest zbyt zakrzywiony, nie wiem jakie Ty masz preferencje. 

Ja zaczynałem na CRT 1024x768, na TN też grałem 1024x768 teraz się bawię 1680x1050. (16:10)

Jeden z moich kolegów z którymi zaczynałem przygodę CS wciąż gra na 640x480 drugi 1024x768. obaj 16:9

Edytowane przez DarkSideOfTheMoon
Link to post
Share on other sites

Zamiast jasnego obrazu mam zamglony  coś jakby z ostrością było nie tak druga sprawa że mój monitor jest wykonany z fatalnego plastiku który po wyłączeniu jeszcze przez godzinę strzela :)chciałbym jakiś  dobry monitor a ten Samsung Odyssey G7 mi się podoba 27 lub nawet 32 cale tylko nie wiem czy nie znajdę czegoś lepszego i czy warto nie znam się na tym .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...