Skocz do zawartości

Jaki switch HDMI/audio extractor kupić, żeby nie było problemów?


Recommended Posts

Jesli to zły dział to sorki. Ogólnie problem jest takiej natury, że PS5 nie będzie miało wyjścia audio typu optycznego. Jest to dla mnie problem bo gram na monitorze a dźwięk mam z głośników na RCA/Cinch jak zwał. Przy PS4 nie było problemu, wystarczył adapter z optycznego na RCA i miałem spoko dźwięk w głośnikach, przy PS5 to będzie niemożliwe.

 

Dlatego już zacząłem zaglądać w temat HDMI Audio Extractorów lub też Switch'y HDMI i nawet zakupiłem jeden ale już będę go odsyłał. To był dokładnie ten switch: LINK Testowałem go z moim PC i były problemy typu:

 

- Czasami po prostu nie przekazywał sygnału z PC do monitora (po prostu zero obrazu) było to losowe, kilka razy takie problemy stwarzał, później już nie

- Czasami przy włączaniu była różowa poświata przez chwilę

- Dźwięk mimo że był, to pierwszy dźwięk po włączeniu systemu dopiero było słychać po około 2 sekundach, czyli powiedzmy piosenka było słychać dopiero od 2 sekundy, dźwięki powiadomienia systemowego za pierwszym razem w ogóle itd.

 

Na pewno to nie wina kabli, kupiłem kable z certyfikatem HDMI Premium, krótkie, do 1.5 metra. Testowałem też na starych których zawsze używałem i były takie same problemy na switchu z nimi co na tych 2.0 nowych. Także ewidentnie coś nie tak ze switchem a sprzedawca twierdził że to kable muszą byc od nich xD. No ale nie ważne, teraz szukałem innych switchy lub chociażby audio extractorów (czyli switch ale tylko z jednym wejściem HDMI, które też mi by wystarczyło bo mimo że mam jedno wejście w monitorze, to mogę spokojnie przełączać kabel ręcznie przy przedłużaczu HDMI odchodzącym od monitora, tak robiłem przy PS4) i opinie takie same czytałem na innych urządzeniach, że czasem nie przesyłał sygnału itd.

 

Wiecie może więcej na ten temat? Czy są jakieś bezproblemowe switche/ekstraktory? Zależy mi też żeby były przyszłościowe więc na raz żeby przesyłały obraz w 4K przy 60Hz i z HDR maks.

Edytowane przez BududubNow
Link to post
Share on other sites

No chyba w taką loterię się trzeba zabawić faktycznie. Ja teraz zamówiłem takie: https://allegro.pl/oferta/extractor-2x-hdmi-hdmi-audio-arc-4k-sph-sae06-9197905694

Sprzedawca zapewnia że nie ma z nim problemów a i opinie za wszystkich kupionych tego produktu także na innych ofertach są pozytywne wiec mam nastawienie że wszystko bedzie grało. A PS5 też nie mam bo ono dopiero wychodzi ;). Ale już na przyszłość się zabezpieczam w ten sposób.


Edit: Switch działa bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...