Skocz do zawartości

Wymiana GTX780ti


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym wymienić moją leciwą kartę i mam dwie pretendentki:

Gainward GeForce RTX 2060 Ghost OC 6GB

lub

Sapphire Radeon RX 5600 XT PULSE 6GB

tylko nie wiem, która będzie lepsza?

 

Mój komp to:

Ryzen 5 3600, 2 x 8Gb, MSI b450 tomahawk, Corsair 750W

Może ktoś będzie miał jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites

Odczytaj PW.

 

Ghosta nie kupuj bo to najtańsze możliwe chłodzenie i najgorzej wykonane, 80C na nich jest normą, do tego głośne i zbija taktowania, więc wydajność niższa.

A cierpliwość to można mieć w nieskończoność. Nowe karty tej półki to może dostępne będą po nowym roku.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Chciałbym wymienić moją leciwą kartę i mam dwie pretendentki:

Gainward GeForce RTX 2060 Ghost OC 6GB

lub

Sapphire Radeon RX 5600 XT PULSE 6GB

tylko nie wiem, która będzie lepsza?

 

Mój komp to:

Ryzen 5 3600, 2 x 8Gb, MSI b450 tomahawk, Corsair 750W

Może ktoś będzie miał jakieś sugestie?

miałem podobny dylemat, wziąłem szafirka rx5600xt, chłodzenie bajka, szczerze chyba nigdy nie miałem tak solidnego i cichego chłodzenia, jeszcze w sierpniowe upały karta na 28% wentyli trzymała tempy poniżej 70 st, obecnie poniżej 60 i jest bezgłośna

druga sprawa rRay Tracing przy takiej 2060 to pic na wodę bo karta jest za słaba do tej technologii, więc to olałem ciepłym moczem, poza tym wraz z coraz nowszymi sterami rx5600xt jest wydajniejszy (jak to u amd, widać to po ostatnich wrześniowych gdzie w Metro Exodus mam tyle fps na ultra, co na starszych miałem na high ustawieniach)

 

a i taka rada, jakbyś sie na Szafira rx-a zdecydował, ostatnio sie pojawiły wersje z dopiskiem BE, nie bierz tego, kuszą ceną, ale mają obniżone zegary i tu biosu już nie wgrasz jak w wersji zwykłej

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Jakie problemy na Radeonie?

niektórzy mają takie problemy z radeonami, że tylko o nich czytali i powtarzają jak ta papuga  :rotfl:

 

narzut sterownika?, janciu to było wieki temu w dobie królowania phenomów2 i 4jajowców intela, chyba, że ktoś siedzi jeszcze na jakimś i3 2/4 i se kupi rx 5700 to wiadomo , że mu cep spuchnie jak psu jajca na wiosnę

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

U kuzyna siedzi R5 3600 + Pulse 5600xt, u mnie zaś 3600x + 1080. Wydajnościowo podobnie, tylko Pascal wpierdziela jakieś 80-100W więcej. Problemów ze sterownikami jak i jakiegokolwiek narzutu nie zaobserwowałem (sprawdzone w grach mocno siedzących na Cpu).

Link to post
Share on other sites

No właśnie niektórzy nie maja porównania to pitola 3 po 3 ;)

no w końcu coś o sobie napisałeś ;)

miałem poprzednio gtx1660 i gdzie te zero problemów? na starcie wszędzie ci każą odinstalować GF Experience bo robi problemy , a ja nie chce bo mi dobrze Shadowplay nagrywa, g-sync w jednych grach ci działa w innych nie działa, wychodzą stery a tydzień za nimi FIX stery, no ale przez tydzień zastanawiasz się czemu ci wychodzi z gry rdr2 do pulpitu z jakimś przedziwnym komunikatem którego nie możesz znaleźć w sieci - no po prostu , ta idealna nvidia

tylko jakiś zielony narcyz nie widzi problemów, jak ktoś jest bezstronny i obiektywny to wie, że obydwa obozy wypuszczają babole

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...