Skocz do zawartości

Montaż bloku EK-Velocity D-RGB na Asus Maximus XII Extreme


Recommended Posts

Czy ktoś może montował ww blok na tej płycie? Nie pasuje mi za bardzo backplate do niej.....

Guma leży niby dobrze, ale miejscami opiera się na końcówkach polutowanych elementów (na czubkach). Po dociśnięciu bloku mam obawy, czy przypadkiem gdzieś w którym miejscu nie dotknie to metalowego elementu backplate i piękna płytka pójdzie do kosza..... 


Już ogarnąłem. Można zamknąć.


A jednak mam dylemat. Póki całość jeszcze nie jest uruchomiona (brakuje mi złączek, karty graficznej i bloku do karty), chcę się upewnić, że wszystko jest ok. Support EK niezbyt entuzjastycznie mi pomógł (czyt. nie pomógł wcale). U mnie backplate jest zainstalowany tak:

https://ibb.co/T0V0QbW

 

Przy odwrotnym montażu całość kołysze się na wypychających gumową podkładkę czubkach lutowań. 

 

Ale zgodnie z instrukcją powinno się to zamontować żebrami do góry (Install backplate rubber gasket and place metal backplate for Intel® LGA-115x socket to the back of your motherboard RIBBED SIDE

UP! (facing away from the motherboard) Align the holes on the motherboard with holes on rubber gasket and backplate.)
 
I znalazłem film instruktażowy na necie, gdzie tak właśnie to wygląda:
 
Zdjęcie z recenzji tego bloku tak samo:
 
 
Teraz pytanie - będzie dobrze, czy mam to zdemontować i sprawdzić? Tak jak teraz ta blacha leży raczej idealnie. 
 
 
 
Link to post
Share on other sites

będę niedługo montować na tej samej płycie blok EKWB ale wersję magnitude - ciekawe czy też będą problemy. Ale producent podaje kompatybilność zarówno 115X jak i 1200. Się zobaczy...

 

To już Cię pocieszę, że dało radę :) Musiałem trochę ścisnąć palcami rogi, żeby śruby złapały. I jest ok. I jakoś ze 2mm od ostatnich lutowań jedną stroną (krótszą). Boki są w porządku. Może trochę spanikowałem :D Ale za pierwszym razem założyłem odwrotnie. W końcu EK się wysilił i też napisali, żeby to odwrócić. Czyli ma być tak, jak książka pisze.

Link to post
Share on other sites

Ek to coraz wieksze dno jak widać

 

Raczej bez sensu zdanie. Co ma do tego EK? Że jakaś płyta ma coś inaczej na XXX modeli i coś nie podpasuje? Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku każdego bloku...  :co:

 

Dodatkowo wszystko jest projektowane zgodnie z papirusami od Intela jeżeli chodzi od kompatybilność. Jeżeli jakiś producent płyt zrobił coś out-of-spec to jest byłaby to tylko i wyłącznie jego wina.

 

W końcu EK się wysilił i też napisali, żeby to odwrócić. Czyli ma być tak, jak książka pisze.

Krążą ploty że COVID im wysłał kupę pracowników na kwarantannę z przypadkami hospitalizacji. Może pozarażali się od siebie w robocie albo coś. Sam maiłem z nimi do czynienia w sierpniu i faktycznie długo im schodziło. Albo rzeczywistość jest inna i część poszła sobie pracować zdalnie i zamiast pracować robi sobie jaja... obecnie przerabiam taką wojnę z dwiema spedycjami i Orange... bo pracownicy lecą sobie w ciula. Skończy się pandemia i złapie się delikatnie mówiąc nierobów z twarz i robota znów będzie szła.  :evil:

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

To nie tak, że długo czekałem na odpowiedź, tylko chodzi mi o konkretną odpowiedź. Bo odpisują praktycznie z dnia na dzień. Pierwszy gość bardzo miły i grzeczny, ale na moje uwagi odnośnie kołysania się backplate w ogóle nie zareagował. Później jak już napisałem, że sobie poradziłem, to szybciutko zaanonsował, że zamknie ticket, skoro juz problemu nie ma. Dziś po drugim pytaniu, odpisał znowu ktoś inny, że mam założone to odwrotnie i muszę obrócić. A co do płyty - płyta wypas. A że faktycznie coś może niepodpasować, to już inna sprawa. Ta obudowa Thermaltake The Tower 900 jest stodoła jakich mało. I pod E-ATX także. Ale.....no właśnie. Musiałem podcinać gumy na przelotkach górnych, bo z tej strony ten Asus ma pod spodem listwę z ledami. I ni cholery nie chciało to leżeć dobrze. Ale jak to się mówi, masz łeb i....to kombinuj :D

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Co użyjesz w loopie - distro czy zwykłego reza ? Ja utknąlem na tym etapie i sie zastanawiam bo u mnie distro wykluczy obecność zatoki 5.25 na blue raya a w sumie kupowałem pod tym kątem obudowę . I teraz doszedlem do wniosku ze można kupić zewnetrznego blueraya bo rzadko sie go używa

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...