Skocz do zawartości

Co wybrać? Nowy komputer czy PS5?


Recommended Posts

Witam, mam dosyć spory dylemat, mianowicie mam laptop z kartą graficzną GTX 1050 Ti i procesorem i5 8300H, który jest już trochę przestarzały. Chciałbym w tym roku kupić coś nowej generacji i nie wiem czy wybrać PS5 które będzie kosztowało 2.2 tys. zł czy dobry komputer z RTXem 3060 Ti który wyniesie mnie jakieś 5.3 tys. zł razem z monitorem, dodam, że komputer przydaje mi się czasami do pracy w różnych programach typu FL Studio i do zakupu nowego musiałbym sprzedać starego laptopa, a w przypadku zakupu PS5 miałbym laptopa i konsolę. Proszę o poradę, z góry dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

Ps5 ale na pewno nie na premierę a przynajmniej te 6 msc odczekać.

 

Chyba że ci nie straszne "choroby wieku dziecięcego" i inne niespodzianki.

 

Pogłoski krążą ze Ps5 dobrze grzeje i ciche też nie jest zobaczymy jak to będzie naprawdę.

 

Co do ceny 2200.... Też bym się na to nie napalał zbytnio.

Link to post
Share on other sites

Może odmienny pogląd - zależy ile pracujesz na kompie. Jednak laptopy szybko się starzeją to żebyś zaraz nie musiał ponosić kolejnego wydatku jak pójdziesz w konsole, a laptopek zacznie zamulać jeszcze bardziej ;)

 

Osobiście bardzo cenie sobie swój monitor 1440p, świetny do pracy zwłaszcza teraz jak cały czas na home office vs praca na lapku. I za żadne skarby nie wróciłbym do pracowania na laptopie. 

 

Jakbyś szedł w coś bardziej przystępnego cenowo (1440p, może wspomniane 140hz) to niekoniecznie musiałbyś aż tak głęboko sięgać do kieszeni - mając na uwadze wspomniane kategorie gier.

 

Zwłaszcza jeśli nie możesz postawić telewizora to w sumie grać na konsoli na małym monitorze, to nie łatwiej bardziej szeroki zakres i mieć kompa skoro i tak na kanapie się człowiek nie wyłoży  :D  Pada zawsze można sobie dokupić. 

 

//Edit, a jakbyś szedł w konsole to do 1440p to nie ekonomiczniej iść w tą małą puszkę od Microsoftu? Ona w sumie jest rekomendowana do 1440p + prawie 1000 zł taniej? Choć tutaj zachęcam do korekty bo w konsolach tak dobrze nie śmigam. 

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

 

 

Ale jak już będzie Ps5 to koniecznie tv 120hz i z hdmi 2.1 aby wykorzystać potencjał

naprawdę myślisz, że PS5 będzie dawać radę przy 4K 120FPS w pełnoprawnych tytułach? nawet w indykach nie jest to pewne - bardziej realne jest 4K 60FPS niz 120

 

jeśli w grach typu GTA 6 uświadczymy 4K 60FPS moim zdaniem będzie to bardzo, bardzo przyzwoity wynik

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...