Skocz do zawartości

Zmiana i7 8700k na i9 9900. Karta RTX 3080


Recommended Posts

Dobry wieczór,

 

Jako, że mam trochę wolnego czasu (siedzę na integrze, wiadomo dlaczego :E) wpadłem na ten pomysł. Sprzedaż i7 8700k. Ma jeszcze rok gwarancji. Skalp nie był robiony. Kupienie i9 9990 z pewną dopłatą. Od i9 9900k różni się tylko mniejszym boostem. Dopłata do K nie według mnie sensu. OC jest chyba bezcelowe. Temperatury duże. OC to już chyba na wodzie. I tak oba procesory dobijają w loadzie do 5 Ghz. Po tej zmianie miałbym spokój na najbliższe kilka lat. 

 

Można też sprzedać całą platformę i przejść  na czerwoną stronę mocy, ale to chyba bez sensu. Sprzedanie starej płyty, kupienie nowej (B550). Dodatkowo teraz nie opłaca się w ogóle kupować Zenów przed premierą Zen3.

 

Monitor 1440p do 144hz G-sync, ram 16 Gb.

Płyta ASRock Fatality Z370 Gaming K6. 

Link to post
Share on other sites

Kręciłeś tego 8700K?

 

Ja bym zostawił obecny procesor. AMD mając na dzień dzisiejszy Twój CPU bez sensu - dopiero po premierze Zen 3 stricte w grach może do Intela dorównają. Na dzień dzisiejszy odpuściłbym temat.

 

I9 9900K żeby podkręcić do 5,0 na powietrzu może być ciężko. na i9 9900 bez k wydasz pieniądze a wydajność w grach może pozostać ta sama.

Link to post
Share on other sites

Osobiście bym nie zmieniał. Poczekaj na kartę a wtedy ocenisz czy potrzebujesz zmiany. 9900k jest bardzo gorący, przestałem go kręcić i wróciłem do stocka - jak na razie mamy dobrą pogodę i temperatury całkiem wysokie. W zimę go wykręcę co by mieć cieplej w pokoju  :rotfl: . Odpuściłbym sobie na Twoim miejscu zmianę czy to na 9900 czy jakiś procek spod czerwonej bandery. Wyjdą nowe Zeny i być może będzie warto tak jak kolega wyżej wspominał. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi.

 

@Alcedo1 

Szkoda mi trochę mojego monitora, bo mam go bez wad itd. LG 32GK850G-B Chciałbym zostać przy 144 Hz, większość dużych monitorów +30 cali ma 60 Hz. Na pewno nie wrócę do 27 cali. Na 32 jest fajnie.

 

@joker5513

Były próby kręcenia. Max 4.9 zrobi. Raczej kiepska sztuka. Też uważam, że kręcenie na powietrzu tego procka nie ma sensu. Różnica pomiędzy i9 9900k a i9 9900 jest znikoma. I9 9900 boostuje do 4.6 na wszystkich rdzeniach. Tylko o 100 Mhz mniej niz i9 9900k na stock.

 

@Krzyzak Na kartę to ja mogę trochę poczekać. Może nawet połowa października :D Najwyżej zrobię mu delid. Chociaż po premierze Zen3 jego wartość może jeszcze bardziej spaść. Pozostał mi rok gwarancji i chciałbym coś na tym ugrać. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...