Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Brak połączenia z internetem na routerze Fritz!

Najlepsza odpowiedź drzejus, 23 wrzesień 2020 - 08:16

Ja bym się skontaktował z dostawcą, bo to wygląda na problem po ich stronie. Tak jakby po prostu zablokowali ci sieć.

Masz racje, dodzwoniłem się do operatora, sieć została faktycznie zablokowana. Brakowało płatności chyba ok 4zł, ale do 48h odblokują ;D

Nie brałem na początku tej opcji pod uwagę, bo znajomy był pewny, że wszystko opłacone i problem po stronie routera...

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 drzejus

drzejus
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 17 wrzesień 2020 - 20:01

Siemka, jestem u znajomego i korzysta on z routera marki Fritz!. Od paru dni przestała chodzić sieć, żadna strona na moim telefonie i laptopie się nie ładuje. Możliwe że jest to w jakiś sposób połączone z chwilowym odpięciem czegoś co się nazywa Fritz! Powerline. Mam dostęp do routera, mogę się zalogować ale już totalnie nie mam pomysłu co może być przyczyną. Co ciekawe podczas pingowania normalnie łączy się z np. Onetem i podaje ping. Dodatkowo ikona sieci w Windowsie pokazuje "połączono, dostęp do internetu". Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać?

• 0

#2 wodego

wodego
  • Nałogowiec

• 1528 postów

Napisano 17 wrzesień 2020 - 20:32

Tak, mamy pomysł. Zalogować się na router po kablu, sprawdzić ustawienia, przetestować.

• 0

#3 drzejus

drzejus
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 17 wrzesień 2020 - 20:59

Już to zrobiłem. Kilka razy wysyłałem żądanie nowego ip dla urządzeń, ręcznie wpisywałem dsn oraz restartowałem. Wszystko bez skutku... Router pokazuje, że niby jest połączenie z internetem za pomocą kabla DSL. Kilka razy nawet konfigurowałem na nowo połączenie za każdym razem z komunikatem o sukcesie w konfiguracji.

Przyznam, że też niezbyt mam wiedzę i pojęcie co powinienem sprawdzić w ustawieniach więc możliwe, że nie zauważyłem jakiejś istotnej kwestii.

• 0

#4 wodego

wodego
  • Nałogowiec

• 1528 postów

Napisano 17 wrzesień 2020 - 21:01

Po zresetowaniu routera do ustawień fabrycznych dalej nie ma internetu po kablu?

• 0

#5 drzejus

drzejus
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 17 wrzesień 2020 - 21:05

Po zresetowaniu routera do ustawień fabrycznych dalej nie ma internetu po kablu?

Z tym była trochę cieżka sprawa ponieważ to nie jest mój router i nie mam hasła ani loginu od dostawcy sieci. Po resecie router wymaga tych informacji, żeby połączyć się z internetem więc musiałem z powrotem wgrać backup który wczesniej zrobiłem.

Więc na razie niezbyt mam możliwość resetowania do ustawień fabrycznych, spytam kolegi czy gdzieś ma te loginy/hasła i wtedy spróbuje.

Użytkownik drzejus edytował ten post 17 wrzesień 2020 - 21:07

• 0

#6 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 8346 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 18 wrzesień 2020 - 05:34

Jeśli działa ping to problemu szukaj w konfiguracji komputera.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#7 drzejus

drzejus
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 18 wrzesień 2020 - 13:42

Jeśli działa ping to problemu szukaj w konfiguracji komputera.

Ale problem występuje na każdym komputerze/ telefonie w sieci... Testowałem na 2 pc i 2 telefonach

Wydaje mi się to mało prawdopodobne, żeby problem był po tej stronie

• 0

#8 doman18

doman18
  • Entuzjasta

• 573 postów

Napisano 18 wrzesień 2020 - 17:30

Może gdzieś są zablokowane porty 80 i 443? Warto by posprawdzać inne porty/usługi - poczta (przez jakiegoś klienta poczty, nie przez stronę), ftp, google play (port 5228 o ile pamiętam) a nawet jakieś gry online. Jeżeli działają to ewidentnie gdzieś odcięte sa porty webowe (80 i 443). Bardzo pomocny byłby tu jakiś VPN - żeby przez niego puścić ruch i zobaczyć czy się otwierają strony.

• 0

i7 4790k|16GB ram | MSI z97 Gaming 3 | Asus Strix Radeon RX580 8GB | Antec VSK 10 | OS: Win10| dźwiek: FiiO E10 + Superlux 668b 
Mysz: Logitech g700 |A4Tech X738k | Klaw: Corsair K83 |gry: Saitek PZ31A + Xpad360 przewodowy

#9 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 8346 postów

Napisano 18 wrzesień 2020 - 20:39

Ten ping działa po adresie domenowym czy ip?
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#10 drzejus

drzejus
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 19 wrzesień 2020 - 10:31

Może gdzieś są zablokowane porty 80 i 443? Warto by posprawdzać inne porty/usługi - poczta (przez jakiegoś klienta poczty, nie przez stronę), ftp, google play (port 5228 o ile pamiętam) a nawet jakieś gry online. Jeżeli działają to ewidentnie gdzieś odcięte sa porty webowe (80 i 443). Bardzo pomocny byłby tu jakiś VPN - żeby przez niego puścić ruch i zobaczyć czy się otwierają strony.

sprawdziłem przez steam, skype, teamspeak oraz teamviewer... wszystkie apki pokazują brak połączenia z internetem :(

Ten ping działa po adresie domenowym czy ip?

po wpisaniu w cmd: "ping www.onet.pl" więc domenowym

• 0

#11 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 8346 postów

Napisano 20 wrzesień 2020 - 08:09

Czyli dns jest ok.
  • 0

#12 doman18

doman18
  • Entuzjasta

• 573 postów

Napisano 21 wrzesień 2020 - 13:44

Ja bym się skontaktował z dostawcą, bo to wygląda na problem po ich stronie. Tak jakby po prostu zablokowali ci sieć.

• 1

i7 4790k|16GB ram | MSI z97 Gaming 3 | Asus Strix Radeon RX580 8GB | Antec VSK 10 | OS: Win10| dźwiek: FiiO E10 + Superlux 668b 
Mysz: Logitech g700 |A4Tech X738k | Klaw: Corsair K83 |gry: Saitek PZ31A + Xpad360 przewodowy

#13 drzejus

drzejus
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 23 wrzesień 2020 - 08:16   Najlepsza odpowiedź

Masz racje, dodzwoniłem się do operatora, sieć została faktycznie zablokowana. Brakowało płatności chyba ok 4zł, ale do 48h odblokują ;D

Nie brałem na początku tej opcji pod uwagę, bo znajomy był pewny, że wszystko opłacone i problem po stronie routera...

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych