Skocz do zawartości

Razer deathadder 3.5g vs a4tech XL-760BL


Recommended Posts

Hej,

W szufladzie znalezione, która lepsza do gier fps?

Razer deathadder RZ01-0015 vs a4tech x7 xl-760bl

Stawiałbym, ze razer ale zupełnie się nie znam na tych sensorach wiec proszę o pomoc

Dzięki :)

Jak przeprowadzic takie testy? https://forum.pclab.pl/topic/640072-razer-deathadder-35g-left-handed/

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

"XL-760BL" - model z układem laserowym Avago, który charakteryzuje się bardzo surowym "feelingiem" oraz nieuniknioną akceleracją, która jest nierozłączną cechą sensorów laserowych - odradzam, wraz z premierą przełomowego PMW3310, sensory laserowe straciły swoje zalety.

 

Przestarzały układ w 3.5G - Avago S3888, zapewni reprezentatywny już dla optycznych sensorów Avago, gładki "feeling".

Jeżeli tylko skromny "max speed" nie będzie uporczywy, a korzystać będziesz z niskich wartości DPI, działać winien należycie... co w przypadku tego modelu myszy, jest zawsze jedną wielką niewiadomą.

 

"Jak przeprowadzic takie testy?"

Najodpowiedniej, byłoby użyć "MouseTester" i wyciągnąć wykres.

Link to post
Share on other sites

"XL-760BL" - model z układem laserowym Avago, który charakteryzuje się bardzo surowym "feelingiem" oraz nieuniknioną akceleracją, która jest nierozłączną cechą sensorów laserowych - odradzam, wraz z premierą przełomowego PMW3310, sensory laserowe straciły swoje zalety.

 

Przestarzały układ w 3.5G - Avago S3888, zapewni reprezentatywny już dla optycznych sensorów Avago, gładki "feeling".

Jeżeli tylko skromny "max speed" nie będzie uporczywy, a korzystać będziesz z niskich wartości DPI, działać winien należycie... co w przypadku tego modelu myszy, jest zawsze jedną wielką niewiadomą.

 

"Jak przeprowadzic takie testy?"

Najodpowiedniej, byłoby użyć "MouseTester" i wyciągnąć wykres.

Dzięki za informacje, ja używam zazwyczaj 800-1000dpi. Odnośnie 3.5g ludzie mówili żeby zrobić upgrade firmware. Czy istnieje jakaś degradacja myszek? Myślisz, ze jak zrobie taki test, który podlinkowałes to mogę coś na ten temat powiedzieć?
Link to post
Share on other sites

..."istnieje jakaś degradacja myszek?"

Poza oczywistymi, mechanicznie pracującymi komponentami, nie.

Firmware Razera w dniach świetności modelu Deathadder, był Puszką Pandory.

Synapse naniósł wiele błędów software'owych, a klamrą była już niemożność zapisana ustawień przez mysz, by móc swobodnie użytkować urządzenie bez dedykowanych sterowników w tle.

 

"Myślisz, ze jak zrobie taki test, który podlinkowałes to mogę coś na ten temat powiedzieć?"

MouseTester pozwala na wnikliwą analizę, odnoszę jednak wrażenie, że 3.5G zapewni po prostu komfort podczas pracy, przez który wszelakie testy nie będą potrzebne, chyba że chcesz je wykonać by dowiedzieć się więcej.

Dokuczać z pewnością będzie ponadprzeciętnie wysoki parametr LOD.

Link to post
Share on other sites

..."istnieje jakaś degradacja myszek?"

Poza oczywistymi, mechanicznie pracującymi komponentami, nie.

Firmware Razera w dniach świetności modelu Deathadder, był Puszką Pandory.

Synapse naniósł wiele błędów software'owych, a klamrą była już niemożność zapisana ustawień przez mysz, by móc swobodnie użytkować urządzenie bez dedykowanych sterowników w tle.

 

"Myślisz, ze jak zrobie taki test, który podlinkowałes to mogę coś na ten temat powiedzieć?"

MouseTester pozwala na wnikliwą analizę, odnoszę jednak wrażenie, że 3.5G zapewni po prostu komfort podczas pracy, przez który wszelakie testy nie będą potrzebne, chyba że chcesz je wykonać by dowiedzieć się więcej.

Dokuczać z pewnością będzie ponadprzeciętnie wysoki parametr LOD.

Wykonam testy na obu muszkach za jakiś miesiąc i tutaj wrzucę, chodzi bardziej o wiek tych myszek - jak któraś jest już niesprawna to po prostu zawsze będzie gorsza?
Link to post
Share on other sites

Avago 9500 ma niestety wbudowaną pozytywną akcelerację, wada która zupełnie wyklucza ten sensor.

Przodującym problemem onegdajszych optyków Avago jak S3888, jest ich koślawe działanie powyżej 800-1000 DPI i wysoki LOD, pozostałe parametry można zaakceptować.

 

"jak któraś jest już niesprawna to po prostu zawsze będzie gorsza?"

Układy same w sobie, nie ulegają degradacji.

Kluczowe jest wykorzystanie wymienionych sensorów, dla osób zżytych z gatunkiem FPS, sensory laserowe to definitywne no-go.

 

Odkopałeś takie antyki, że czuję się znów jak w 2012 roku;)

Sensory obecnie, są bardzo przewidywalne i od wielu lat zapewniają wystarczającą wydajność nawet w budżetowych modelach.

Link to post
Share on other sites

Avago 9500 ma niestety wbudowaną pozytywną akcelerację, wada która zupełnie wyklucza ten sensor.

Przodującym problemem onegdajszych optyków Avago jak S3888, jest ich koślawe działanie powyżej 800-1000 DPI i wysoki LOD, pozostałe parametry można zaakceptować.

 

"jak któraś jest już niesprawna to po prostu zawsze będzie gorsza?"

Układy same w sobie, nie ulegają degradacji.

Kluczowe jest wykorzystanie wymienionych sensorów, dla osózżytych z gatunkiem FPS, sensory laserowe to definitywne no-go.

 

Odkopałeś takie antyki, że czuję się znów jak w 2012 roku;)

Sensory obecnie, są bardzo przewidywalne i od wielu lat zapewniają wystarczającą wydajność nawet w budżetowych modelach.

LOD zupełnie mi nie przeszkadza, używam właśnie 800-1000dpi wiec 3.5g raczej będzie wyborem, po prostu jest lepszy i akurat w moim użytkowaniu się sprawdzi tylko zrobie update tego firmware, jak radzili. Problemem tutaj tylko wydaje się ta aplikacja, bardzo nie lubię bloatware. Mam nadzieje, ze ustawie dpi pod spodem i nie będzie mi ona potrzebna..

Takie uroki zapomnianego sprzętu :P i tak bardzo zaskakujące jest, ze obie dzialaja.. to już tyle lat

Przycisk pod myszka nie zmienia DPI, wiec będzie potrzebny software.. nieee

Link to post
Share on other sites

Zawsze mogłoby być gorzej - G Hub w którym Logitech zintegrował wiele sterowników różnych peryferii, jest zdecydowanie najgorszym "software" z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia.

Problemy z instalacją, często nie wykrywa urządzeń, również wymusza działanie aplikacji w tle - urządzenia nie zapamiętują ustawień, a jakby tego było mało, potrafi wykrzaczyć się w losowych momentach.

Link to post
Share on other sites

Zawsze mogłoby być gorzej - G Hub w którym Logitech zintegrował wiele sterowników różnych peryferii, jest zdecydowanie najgorszym "software" z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia.

Problemy z instalacją, często nie wykrywa urządzeń, również wymusza działanie aplikacji w tle - urządzenia nie zapamiętują ustawień, a jakby tego było mało, potrafi wykrzaczyć się w losowych momentach.

Właśnie, może jak pobiorę i ustawie to zapamięta - miejmy nadzieje! Procesor mi dopiero w pon dojdzie to zdam relacje

Zawsze mogłoby być gorzej - G Hub w którym Logitech zintegrował wiele sterowników różnych peryferii, jest zdecydowanie najgorszym "software" z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia.

Problemy z instalacją, często nie wykrywa urządzeń, również wymusza działanie aplikacji w tle - urządzenia nie zapamiętują ustawień, a jakby tego było mało, potrafi wykrzaczyć się w losowych momentach.

dzis sie troche bawilem i chyba mam juz nowe firmware, na strone razer jak przechodze w dzial firmware to nic sie nie wyswietla?

https://imgur.com/SN1YHwL

Link to post
Share on other sites

Firmware nie był aktualizowany od lat, wersja 2.45 jest chyba ostatnią.

Dedykowane sterowniki pozwalają zapisywać ustawienia w pamięci myszy, chociaż tyle.

W teorii są 4 profile 450 900 1800 3500 dpi ale w praktyce jest to jakos zbugowane i zapisuje 4 profile takie same przy odinstalowywaniu. No i LPM czasem nie reaguje na lekkie naciśnięcia co dość mocno wkurza 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...