Skocz do zawartości

Serwis Gigabyte - Istne dno, strzeżcie się tego


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez adimark777,

Recommended Posts

 

 

Masz strzelony radiator.

Wystarczy naprawić zmieniając rezystor w radiatorze...

 

Żadnego rozkręcania karty na gwarancji nie polecam.

 

 

 

za tyle siana takie problemy...

Czyli jak drogi sprzęt, to zero problemów? Samochody są bardzo drogie i tam na gwarancji nic się nie psuje...

Link to post
Share on other sites

Gdzieś czytałem o podobnym problemie. Był padnięty kontroler wentylatorów

 

Też mi się wydaję że może to być kontroler od obrotów śmigieł (w takim przypadku wymiana wentylatorów nic nie da).

 

Serwisowi nie chce się sprawdzać płytki pcb, to przeprowadzają standardową konserwację i fajrant.

Link to post
Share on other sites

Wystarczy naprawić zmieniając rezystor w radiatorze..

Radiator to kawałek metalu . tu rezystor nie pomoże . jest 90 stopni i 4500 Rpm i nie ma żadnej możliwości naprawy typu mapa wentylatoraczy uv. jedynie wymiana przez serwis na nowe

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Różnie . Najczęściej są to nie nienapelnione rurki cieplne bo chińczyk spał. W Pascalu np też zdarzały się ramki chroniące rdzeń które były źle spasowane i radiator niedociskal. Chłodzenie Gigabyte gaming jest słabe ale nie aż tak. Tu jest błąd radiatora

U MSI np najczęstszy blad to niedokręcone śruby i jest to spory problem bo na jednej z nich jest plomba i sam nie masz podejścia do tego blachego problemu

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

1) Zadbać o dobrą curkulację powietrza w budzie

2) Nałożyć dobrą pastę termo i regularnie wymienić (6-12mc zależnie od tego ile godzin dziennie pecet katuje karte)

3) Termopadów nie radziłbym ruszać, fabryczne zawsze są git - nikt tutaj nie kręci rekordów OC a i na tym coolerze nie ma to senesu

 

Z past:
- Kryonaut (overpriced, lepsza na CPU aniżeli GPU)

- Gelid GC (faworyt pod wydajność, dużo lepsza cena za gram niż kryonaut)

- Gel Maker Nano

- Prolimatech Pk3

- Arctic MX4 (faworyt pod względem opłacalności)

 

Co do coolera samego w sobie... imo gigabyte ma dobre coolery. Są tanie (bez wzmocnień itp) no ale dla tego są tanie. Ważna jest wydajność i tu nie powinno być problemu. 

 

Jak czytam o tych cyrkach z reklamacjami itp. to tym bardziej mam ochotę zostać przy evdze... przeraża mnie takie zlewanie klienta... świat idzie nie w tę stronę co trzeba...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja sytuacji - przyszła odpowiedź od serwisu xkom i jak widzicie poniżej, nie jest fajnie...

https://ibb.co/2SNzH5p
https://ibb.co/NWzSdLP

Opcje są dwie: albo program, którym sprawdzili kartę się do tego nie nadaje (wystarczyłoby odpalić jakąkolwiek wymagającą grę i usterka by się pojawiła po 5 sekundach) albo x-kom kłamie

Link to post
Share on other sites

miałem RTXa 2070, wymienili na nową kartę bez problemu, gwarancja realizowana przez sklep była, nie bezpośrednio u producenta. Może po prostu pech, nie są w stanie problemu zweryfikować u siebie, a nikt tam karty nie katuje po 2 tygodnie, przechodzi przez procedurę i tyle. Jeżeli sam chcesz to rozwiązać to albo wymiana chłodzenia albo podpięcie wentylatorów pod zewnętrzny kontroler. 

Edytowane przez vandam
Link to post
Share on other sites

Aktualizacja sytuacji - przyszła odpowiedź od serwisu xkom i jak widzicie poniżej, nie jest fajnie...

 

https://ibb.co/2SNzH5p

https://ibb.co/NWzSdLP

 

Opcje są dwie: albo program, którym sprawdzili kartę się do tego nie nadaje (wystarczyłoby odpalić jakąkolwiek wymagającą grę i usterka by się pojawiła po 5 sekundach) albo x-kom kłamie

Jaką obudowę posiadasz ?

Link to post
Share on other sites

miałem RTXa 2070, wymienili na nową kartę bez problemu, gwarancja realizowana przez sklep była, nie bezpośrednio u producenta. Może po prostu pech, nie są w stanie problemu zweryfikować u siebie, a nikt tam karty nie katuje po 2 tygodnie, przechodzi przez procedurę i tyle. Jeżeli sam chcesz to rozwiązać to albo wymiana chłodzenia albo podpięcie wentylatorów pod zewnętrzny kontroler. 

Pech pechem, ale ta karta była już naprawiana i jest 3 miesiące poza moimi rękami. Nie po to człowiek płaci 3,5 koła, żeby mieć pecha z kartą. Mam nadzieję, że te ciołki w serwisie producenta nie będą się próbować wycwanić, tylko zachowają się jak ludzie i stwierdzą usterkę, a wtedy xkom w końcu zareaguje normalnie, bo nie będzie miał wyboru...

 

Co to za świat, w którym płaci się kupę siana i po roku użytkowania musisz wyrywać sobie włosy z głowy, bo serwisy zabierają sprzęt na miesiące i robią z konsumenta debila. Już do tej pory straciłem masę kasy, bo używałem tej karty do pracy, a przez długi czas nie było mnie stać na kupienie czegokolwiek, co się jakkolwiek nada na chwilowe zastępstwo. Wybaczcie, ale jestem już niesamowicie wkurzony i jak tylko ta karta wróci, to nie będę próbował jej samodzielnie naprawiać, ani nic z tych rzeczy, tylko natychmiastowo się jej pozbywam i nigdy więcej nie kupię nic od Gigabyte. Najgorzej tylko, jak znowu postanowią ją "naprawić" jak ostatnio, bo ona podziała 2 tygodnie i znowu będzie ta sama usterka. Preferuję zwrot pieniędzy dalego, że odzyskałbym pieniądze, za które ją kupiłem, a jeśli wymienią na nową, to sprzedam ją max za połowę początkowej wartości, bo mało kto kupuje teraz rtxy 2080, kiedy wyszła seria 3xxx...

Jaką obudowę posiadasz ?

 

SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black z dokupionymi dwoma wyciągającymi wentylatorami na górze obudowy. Karta ma dużo miejsca, a komputer jest zadbany, więc nie sądzę, żeby to była wina obudowy :/
Link to post
Share on other sites

A może z kartą jest git a coś nie tak z warunkami w których pracuje? Przy takim TDP wystarczy byle co żeby mocno podbić temperatury. 

 

Zrób fotę kompa (środka) - żeby zobaczyć jak wygląda wnętrze (wentylatory, np. walające się wszędzie kable, które mogą rozwalac przepływ powietrza itp itd).

Oraz dobrze by było też zobaczyć miejsce obudowy, czy nie jest np. za mocno zastawiona np. szafką czy czymś (obudowa skądś musi brać chłodne powietrze i gdzieś wywalać ciepłe, żeby nie zasysać z powrotem ciepłego).

 

Wentylatory na górze obudowy prawie nic nie dają same z siebie - dopiero przy rozbudowanej konfiguracji dają.

Jak wygląda kwestia wentylatorów na froncie i dole obudowy (czyli w miejscach które wtłaczają zimne powietrze)?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Pech pechem, ale ta karta była już naprawiana i jest 3 miesiące poza moimi rękami. Nie po to człowiek płaci 3,5 koła, żeby mieć pecha z kartą. Mam nadzieję, że te ciołki w serwisie producenta nie będą się próbować wycwanić, tylko zachowają się jak ludzie i stwierdzą usterkę, a wtedy xkom w końcu zareaguje normalnie, bo nie będzie miał wyboru...

 

Co to za świat, w którym płaci się kupę siana i po roku użytkowania musisz wyrywać sobie włosy z głowy, bo serwisy zabierają sprzęt na miesiące i robią z konsumenta debila. Już do tej pory straciłem masę kasy, bo używałem tej karty do pracy, a przez długi czas nie było mnie stać na kupienie czegokolwiek, co się jakkolwiek nada na chwilowe zastępstwo. Wybaczcie, ale jestem już niesamowicie wkurzony i jak tylko ta karta wróci, to nie będę próbował jej samodzielnie naprawiać, ani nic z tych rzeczy, tylko natychmiastowo się jej pozbywam i nigdy więcej nie kupię nic od Gigabyte. Najgorzej tylko, jak znowu postanowią ją "naprawić" jak ostatnio, bo ona podziała 2 tygodnie i znowu będzie ta sama usterka. Preferuję zwrot pieniędzy dalego, że odzyskałbym pieniądze, za które ją kupiłem, a jeśli wymienią na nową, to sprzedam ją max za połowę początkowej wartości, bo mało kto kupuje teraz rtxy 2080, kiedy wyszła seria 3xxx...

 

 

SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black z dokupionymi dwoma wyciągającymi wentylatorami na górze obudowy. Karta ma dużo miejsca, a komputer jest zadbany, więc nie sądzę, żeby to była wina obudowy :/

 

Nagloś sprawę na wykopie itp. stronach z linkiem dla nich.

Sprawy bym nie zostawił na twoim miejscu za takie pieniądze i pędził do rzecznika.

Link to post
Share on other sites

Nagloś sprawę na wykopie itp. stronach z linkiem dla nich.

Sprawy bym nie zostawił na twoim miejscu za takie pieniądze i pędził do rzecznika.

 

wpierw to bym się na pewno upewnił czy to jest zasadne, dopiero potem się robi takie rzeczy.

Ów logi są wypełniane przez soft diagnostyczny więc tak musiało wyjść w testach. 

Link to post
Share on other sites

A może z kartą jest git a coś nie tak z warunkami w których pracuje? Przy takim TDP wystarczy byle co żeby mocno podbić temperatury. 

 

Zrób fotę kompa (środka) - żeby zobaczyć jak wygląda wnętrze (wentylatory, np. walające się wszędzie kable, które mogą rozwalac przepływ powietrza itp itd).

Oraz dobrze by było też zobaczyć miejsce obudowy, czy nie jest np. za mocno zastawiona np. szafką czy czymś (obudowa skądś musi brać chłodne powietrze i gdzieś wywalać ciepłe, żeby nie zasysać z powrotem ciepłego).

 

Wentylatory na górze obudowy prawie nic nie dają same z siebie - dopiero przy rozbudowanej konfiguracji dają.

Jak wygląda kwestia wentylatorów na froncie i dole obudowy (czyli w miejscach które wtłaczają zimne powietrze)?

To nie temperatury są tu głównym problemem, a właśnie wentylatory, które generują ogromny hałas, nawet kiedy karta ma 70 stopni.

 

Zdjęcie obudowy z zastępczą kartą:

https://ibb.co/nw6h4d7

 

Kable mam poukładane jak trzeba, starałem się zadbać właśnie o dobry przepływ powietrza w obudowie. Komputer stoi w otwartej przestrzeni na biurku, nic go nie zasłania ani nie blokuje wentylatorów. Ułożenie wiatraczków wygląda jak na zdjęciu poniżej:

 

7c34d474bbaf088b886621aa433821bafa3eaa22

Edytowane przez adimark777
Link to post
Share on other sites

 

 

Opcje są dwie: albo program, którym sprawdzili kartę się do tego nie nadaje

Z ciekawości zainstalowałem ten program. Odpaliłem czekając na "wyjące wentylatory", a tu nic się nie dzieje. Cisza jak przy oglądaniu pulpitu. Może później się rozkręci? Gdzie tam... test się skończył, a GPU osiągnęło "zawrotną" temperaturę 52 stopnie. Nigdy nie widziałem takiej temperatury na mojej karcie graficznej podczas testowania. Bo testując normalnym programem (choćby OCCT) słychać, że wentylatory się kręcą, a temperatura świadczy, że karta naprawdę pracuje, bo ma 73 stopnie.

 

Tak więc nie wiem co testuje BurnInTest, ale na pewno nie pracę karty pod obciążeniem. Tak więc fachofcy z x-kom znają się na rzeczy, bo wiedzą jaki program użyć, aby karta nie była obciążona. Ja aż tak się nie znam, bo jak by ktoś zapytał mnie:

- Jakim programem przetestować kartę graficzną, żeby był raport z testów, ale żeby karta nie była mocno obciążona?

- Yyy... noo... chyba nie ma takiego programu.

- Nie znasz się, bo takim programem jest BurnInTest. Fachofcy z x-kom się znają i go używają.

Link to post
Share on other sites

Xkom poleciał z tobą w kulki... Robisz test karty w grach nagrywasz to, wrzucasz na pendrive, nagraj co się dzieje z wentylatorami, jaki jest fps, zgłaszasz znowu reklamację, wrzucasz pendrive do pudełka ( zrób zdjęcia) wysyłasz do tych imbecyli.. Prosisz w email, SMS, telefonicznie, faksem czym się da że chciałbyś by kartę przetestowali np 3D Mark, OCCT, Furmark, wyraźnie zaznaczasz ze chcesz mieć screeny tych testów. Ten program co oni mają to moga sobie w du*e wsadzić. Mój kuzyn pracowal w jednym z największych polskich sklepów jako serwisant i takie praktyki są często stosowane.. Xkom wiele nie różni się od morele pod pewnymi względami..

 

Ja i nich kupiłem kiedyś asus maximus x formuła i przyjechała porysowana.. Powiedzieli mi że przy montażu ja to zrobiłem kiedy zdjęcia płyty byly do nich wysłane od razu po otwarciu, nawet naklejka z zabezpieczenia soketu nie była zdjęta.

 

Walcz z tymi oszustami

Link to post
Share on other sites

A może z kartą jest git a coś nie tak z warunkami w których pracuje? Przy takim TDP wystarczy byle co żeby mocno podbić temperatury.

 

Zrób fotę kompa (środka) - żeby zobaczyć jak wygląda wnętrze (wentylatory, np. walające się wszędzie kable, które mogą rozwalac przepływ powietrza itp itd).

Oraz dobrze by było też zobaczyć miejsce obudowy, czy nie jest np. za mocno zastawiona np. szafką czy czymś (obudowa skądś musi brać chłodne powietrze i gdzieś wywalać ciepłe, żeby nie zasysać z powrotem ciepłego).

 

Wentylatory na górze obudowy prawie nic nie dają same z siebie - dopiero przy rozbudowanej konfiguracji dają.

Jak wygląda kwestia wentylatorów na froncie i dole obudowy (czyli w miejscach które wtłaczają zimne powietrze)?

Mam tą samą obudowę z tym że na górze mam chłodnice CoolerMastera 240mm. Do tego rtx2080super podkręcony trochę +65 na rdzeniu i +1000 na pamięciach, ryzen 3600 podkręcony na 4.2 z napieciem 1.4 V więc jest tam co w obudowie grzać. Najbardziej grzejąca mi grafikę gra to Assetto Corsa Competizione i potrafi nagrzać kartę do 72 stopni procesor około 60 stopni. Wentylatory w obudowie chodzą na ustawieniach low z kontrolera obrotów. Więc patrząc na warunki u mnie i u kolegi że podobny sprzęt to i podobne temperatury powinny być .

A wentylatory na karcie grafiki to tak do około 1400rpm się rozkręcają maksymalnie

Link to post
Share on other sites

Każdy kiedyś miał przeboje z serwisami, i to nie jest tak, że Gigabyte zły i nigdy od nich nie kupować. Mi kiedyś Asus + Komputronik 4 miesiące pieniądze za monitor zwracali, bo procedury itd. Ty jak masz zapłacić to musi być od razu, w drugą stronę zawsze pod górkę. Oczywiście nie bronię Gigabyte, bo ewidentnie lecą w kulki; niestety, w takim chorym świecie żyjemy. Proponuję zrobić tak jak wyżej opisane - dokładnie udokumentować problem, nagraj zachowanie aktualne (o ile karta działa dobrze), za jakiś czas, jak zacznie świrować, nagraj ponownie, dołącz do dokumentacji, może to być płytka CD/ tani pendrive. Jeżeli znowu odeślą kartę bez naprawy, to już chyba UOKiK się kłania. Żeby zwrot otrzymać musiałbyś mieć produkt z defektem (którego aktualnie onie nie potrafią wykryć), przy czym nawet wtedy możesz nie dostać pieniędzy a wymianę na nowy. Kiedyś odsyłałem zasilacz do komputronika 3x (piszczące cewki), 2x dostałem nową sztukę (każda z takim samym problemem), za trzecim razem dopiero zwrot kasy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...